HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 2:0, v oslabení: 1:0
Počet diváků: 32
Vstřelené branky + asistence
  • 01:24 Petrov Daniel (Říha)
  • 03:20 Zbránek (Račanský, Navrátil)
  • 07:13 Račanský (Šneberk)
  • 10:45 Račanský (Valta, Zbránek)
  • 22:48 Blecha (Pastier)
  • 25:00 Račanský (Zbránek)
  • 33:00 Králíček (Baďouček, Šimůnek)
  • 35:10 Račanský (Valta)
  • 39:27 Petrov Daniel (Říha)
  • 47:48 Zbránek (Račanský)
  • 55:15 Pospíchal (Šneberk, Navrátil)
  • 57:01 Zbránek (Račanský, Navrátil)
Ostatní zápasy kola
Klatovy "B" - Domažlice 27.11.2022 19.00
Mar. Lázně - Rokycany 4:7
Nejdek - Tachov 19:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Jiří Veverka

Béčko si s chutí zastřílelo

V 11. kole krajské ligy mužů hostilo sokolovské béčko tým HC Apollo. Utkání se stalo jednoznačnou záležitostí domácích, kteří zvítězili vysoko 11:1.

Baníkovci v nedělním utkání chtěli Kaznějovu oplatit porážku z prvního kola, a to se povedlo. Na první gól se nemuselo čekat příliš dlouho, hned ve druhé minutě se trefil Daniel Petrov, který využil přesilovou hru. I další početní výhoda byla úspěšná, tentokrát úspěšným střelcem byl Radim Zbránek. A Baník v povedeném úvodu pokračoval. V 11. minutě byl stav již 4:0 po dvou gólech Petra Račanského. Baník si tak do šaten odnášel velmi nadějný náskok.

Na změnu skóre ve druhé třetině se čekalo pouze do 23. minuty, kdy se trefil junior Josef Blecha. Po něm pak dokonal hattrick Petr Račanský a Sokolov vedl již o šest branek. Poté se dočkali i hosté, když Králíček korigoval na 6:1. Baník však žádné drama dopustit nechtěl a po dalším gólu Petra Račanského a Daniela Petrova zvýšil na 8:1 po čtyřiceti minutách.

I poslední dějství patřilo Baníku. Radim Zbránek nejprve přidal svůj druhý gól, po něm kulatou desítku a jistotu příspěvku do týmové kasy zařídil Martin Pospíchal. Poslední slovo si pak vzal Radim Zbránek, který tak také zkompletoval hattrick – 11:1.

Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Baníku. Za zmínku stojí i pět bodů (3+2) Radima Zbránka a dokonce sedm bodů v jednom utkání Petra Račanského (4+3). Tento výkon druhý jmenovaný okomentoval následovně. „Bodově to vyšlo, ale sám v hokeji nic nedokážeš. S Radimem hrajeme už skoro poslepu a pro mě je to střelec, protože třeba v tomto zápase by z těch mých nahrávek nikdo jiný z týmu ty góly nedal. Ale koho bych chtěl hlavně vyzdvihnout, tak je Vojta Navrátil, který třeba tolik nejde vidět ve statistikách. Ale ten, kdo hokeji rozumí, vidí, kolik černé práce pro nás s Radimem udělá. Je pro soupeře velmi nepříjemný. Doufám, že spolu ještě něco přidáme, ten kluk si to zaslouží, “řekl po zápase Petr Račanský.

4. TÝDEN (23. 1. - 29. 1.  ) - ZDE
5. TÝDEN (30. 1. - 5. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00