Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Gerát, Hynek , tresty: 8:8
Kolín - Prostějov 0:5 KK, původně 5:4 po s.n.

Pavelka, Charousek, Hora, Čížek, Kasal, Havelka, Machač

Gerhát, Smolka, Písařík, Nedrda, Slavíček, Tauš, Zavřel, Kafan, Bojer, Palaščák, Čmolík, Sedláček

Radek Mrázek

Do baráže Baník vstoupil porážkou 2:0

Do baráže vstoupil Baník prohrou… Po 24 utkáních Sokolov poznal hořkost porážky a to na ledě Mostu. Domácí zvítězili 2:0 po třetinách 0:0, 1:0, 1:0.

K prvnímu utkání baráže zajížděli hokejisté sokolovského Baníku do nedalekého Mostu. Na sever Čech spolu s týmem odjelo i velké množství fanoušků, kteří svěřencům Mikuláše Antonika a Jana Michny vytvořili prakticky domácí prostředí. Velká část mosteckého stadionu totiž fandila Sokolovu.

Utkání začalo opatrně. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a na hře to bylo znát. Zajímavější pasáž první třetiny byla, až když oba týmy hrály ve třech, ale větší gólová příležitost dlouho nepřicházela. Poté byli mírně aktivnější domácí, Sokolov bojoval a poctivě bránil. Most měl sice několik střel, ale Habal vše vyřešil. Směrem dopředu se sokolovskému Baníku příliš nedařilo a na hráčích byla znát herní pauza. V 16. minutě v přesilové se kolem mantinelu prohnal mostecký Zavřel, pálil však mimo. Stejný hráč neproměnil ani další šanci, když se vyhození Schussera nešťastně odrazilo od plexiskla přímo před bránu. Ke slovu se Baník výrazněji dostal až ve 20. minutě, kdy se domácí obranou proháčkoval Boušek a následně předložil puk Kverkovi, jenž vsak v obtížné pozici minul. První třetina tak skončila remízou 0:0.

Na začátku druhé třetiny měl Most mírnou převahu, ale do šancí se nedostával. Na druhé straně byl v úniku Hudák,  jeho pokus z levé strany byl však zblokován. Ve 31. minutě již přišel první gól a to dost sporný. V přesilové hře vznikl před Habalem závar, ve kterém se zorientoval Pavel Smolka a nohou poslal puk za brankovou čáru. Rozhodčí gól uznal, poté sice ještě všichni sudí diskutovali o celé situaci, ale verdikt nezměnili - 1:0. Zanedlouho přišla další šance domácích, ale Habal zasáhl maskou a puk vyrazil. Poté si příležitosti vypracoval i Sokolov a to v přesilové hře, kdy si první pětka vytvořila velký tlak, ostřelovala Horáka, ale ten odolal. Do konce druhé třetiny další gól již nepadl a Most tak těsně vedl.

Třetí dějství začali hosté přesilovou hrou a také velkou šancí. Sokolovští zachytili vyhození, následně Boušek našel Kverku, jenže ten ve velké šanci těsně minul. Za chvíli si stejná dvojice spolupráci málem zopakovala, ale tentokrát Kverka na přihrávku před bránu nedosáhl. Most si stále držel mírný náskok a čas ubíhal, domácí však stále neměli potřebnou jistotu. Baník si ve třetí třetině nepočínal vůbec špatně. V 52. minutě měl vyrovnání na hokejce Schusser, bohužel v dobré příležitosti pálil jen do Horáka. A tak domácí trestali. Při útočné snaze nezachytil obránce Sokolova puk a domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Od Marka Kasala se čekala spíše přihrávka, jenže obránce Mostu vystřelil a překonal Habala – 2:0.

Baník se však nevzdával. Vaněk zachytil rozehrávku Mostu, přihrál Kverkovi, který měl před sebou jen Horáka, ale ten se překonat nenechal. Mosteckého gólmana nepřelstil ani Dobřemysl a Horák znovu svůj tým podržel. V závěru měl Most ještě dvě velké šance po chybách v obraně Sokolova, ale v zakončení selhal a netrefil bránu. To však domácí mrzet nemuselo, neboť zvítězili 2:0.

Baník tak po 24 zápasech poprvé od listopadu prohrál, ale hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavost. Na hráčích se projevila herní pauza a výkon měl rezervy, ale měl také stoupající tendenci a přítomní diváci Sokolova viděli, že se dá hrát s každým. Most, který se sám pasoval do role favorita baráže, byl v utkání sice o něco aktivnější a měl více příležitostí, ale rozhodně si nepočínal suverénně. Baník si šance vypracoval a až téměř do konce zápasu byl výsledek otevřený. Chybělo však také štěstí, které stálo při domácích například u prvního gólu, který byl z kategorie sporných. V dalších zápasech tak určitě bude o co hrát a i odveta s Mostem bude velmi zajímavá.

Další zápas baráže o první ligu sehraje Baník doma. V sobotu 5.4. přijedou do Sokolova kolínští Kozlové, kteří v prvním kole porazili Prostějov na samostatné nájezdy. Utkání dvou nejlepších týmů západní skupiny 2. ligy se hraje od 17.30 hodin. Tento souboj by neměl uniknout žádnému fanouškovi Baníku, vždyť baráž se do Sokolova vrátila po 17 letech, ale na rozdíl od roku 1997 tentokrát nehrajeme o udržení, ale o postup.

Za obrovskou podporu zaslouží poděkování všichni fanoušci Baníku Sokolov, kteří vytvořili týmu domácí prostředí. Všichni se těšíme na sobotu...