Mimořádné tresty: za faul Valáška (KOL) trestné střílení - Kverka (SOK) neproměnil

Barták, Pácal, Pýcha, Hanzl, Muláček, Chaloupka

Morkes, Kadlec, Valášek, Malý, Mejzr, Šifta, Ježek, Šafránek, Jankovský, Semirád, Zumr, Marvánek, Skokan, Kočí

Václav Rác

Baník po výhře 2:0 získal první barážové body

Ke druhému zápasu baráže nastoupil Baník na domácím ledě proti týmu Kolína, se kterým se střetával ve druhé lize. V základní části Baník dvakrát vyhrál a povedlo se mu to i potřetí, když vítězství 2:0 zařídil dvěma góly Jaromír Kverka.

Do zápasu vstoupil Baník s chutí a utkání mělo od úvodu slušné tempo. Hned v první minutě kolínský Valášek fauloval unikajícího Kverku a bylo odpískáno trestné střílení. To však Kverka neproměnil. Baník měl v začátku více ze hry a byl nebezpečnější. Dobrou příležitost měl v 7. minutě Hudák, ale netrefil poskakující kotouč. Následně Baník vyslal na Sejpala několik střeleckých pokusů, avšak ten odolal i po Schusserově ráně, kdy se následně kotouč odrazil před odkrytou bránu.

Kolín do hry dostala přesilová hra, ve které si ale Habal se střelami poradil. Ve 13. minutě byli vyloučeni Hudák s hostujícím Šafránkem a hrálo se 4 na 4. To Baníku vyhovovalo. Martin Rohan poslal puk mezi dva beky soupeře, ten se následně dostal k rozjetému Jaromírovi Kverkovi, jenž svůj nájezd tentokrát proměnil střelou mezi nohy gólmana – 1:0. Poté přišlo další oslabení Baníku, ale znovu se domácí ubránili. Do konce první třetiny se skóre neměnilo a Baník tak šel do kabin s mírným náskokem.

Do druhé části vstoupili hosté daleko lépe než do té první. Habal musel likvidovat několik nebezpečných střel, ale vše vyřešil naprosto s přehledem. Ve 27. minutě měl Baník velkou příležitost na zvýšení svého vedení. Po pěkné akci zakončoval Sýkora, ale Sejpal předvedl parádní zákrok lapačkou. Následně Kolín měl výhodu další přesilové hry, jenže Baník se znovu ubránil.

Ve 33. minutě přišla další šance Baníku, kdy z nadějné pozice pálil Schusser. Kotouč za brankovou čárou však neskončil ani po následných dorážkách. Ve 34. minutě byli vzájemně vyloučeni Martin Rohan a kolínský Jankovský a hrálo se tak znovu 4 na 4. A Baník byl v této situaci znovu úspěšný. Jaromír Kverka se prodral před obránce a svůj další nájezd proměnil – 2:0. Do konce druhé třetiny Baník přežil i další oslabení a měl před třetím dějstvím nadějný náskok.

Hned v úvodu třetí třetiny šel na trestnou lavici Boušek, jenže Habal znovu podržel svůj tým a Baník ustál i toto oslabení bez úhony. Na druhé straně se předvedl také Sejpal, jenž zlikvidoval nebezpečnou střelu Vaňka. O chvíli později byl již kolínský gólman po střele Sýkory překonán, ale kotouč nakonec jen orazítkoval tyč. V 51. minutě si Baník zahrál vůbec první přesilovou hru, ale bez úspěchu.

Čas poměrně rychle ubíhal, protože se příliš nepřerušovalo a hokej se musel líbit. Šanci na kontaktní gól měli hosté v 56. minutě, kdy byl vyloučen domácí Boušek. To se příliš nelíbilo divákům, kteří nebyli spokojeni s rozhodováním sudích a na ledě se objevilo několik vhozených předmětů (většinou zmuchlaných papírů). V oslabení Baník obětavě bojoval a znovu odolal. Po návratu Bouška z trestné lavice si hosté situaci zkomplikovali, když nejprve putoval na trestnou lavici Šifta a po něm za nepěkný faul kolenem Zumr. Kolín tak šel do tří a Baníku se naskytla velká šance na přidání třetího gólu. Ve dvojnásobné přesilovce měl Sokolov několik šancí, výborný Sejpal však svůj tým podržel.

Prakticky až do konce zápasu však hrál Kolín v oslabení a Baník dovedl zápas do vítězného konce, navíc s čistým kontem.

Sokolovští hokejisté si tak do tabulky připsali první barážové body a aktuálně se Baník dostal na druhé místo v tabulce. To se však možná ještě změní, neboť komise ČSLH bude projednávat zápas Kolín – Prostějov, kde sice domácí získali dva body po výhře na nájezdy, ale ve hře je kontumace ve prospěch Prostějova za neoprávněný start hráče Kolína.

Další zápas čeká na Baníkovce již velmi brzo a navíc na druhé straně republiky. V pondělí totiž Baník zajíždí na horký led Prostějova. Doma se sokolovští hokejisté představí opět v sobotu 12.4.2014, kdy od 17.30 hostíme prvoligový Beroun. Ten v dnešním zápase prohrál doma s Mostem vysoko 1:7. Bude to tedy velmi zajímavé měření sil s atraktivním soupeřem.