3. kolo   7.4.2014 - 18.00
VPVVV
Rozhodčí: Mrkva, Přikryl - Barteček, Vengřín, tresty: 2:9
Vyloučení - 2 min.: 2:7, 10 min. (OT): 0:1, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Parýzek (SOK) 10 min OT, Račanský (SOK) do konce zápasu za nesportovní chování

Polák, Malý, Kolibár, Veselý, Švaříček, Knesl

Stejskal, Luňák, Venkrbec, Černý, Šebek, Jurík J., Duba, Indra, Kučera, Belay, Coufal, Antončík

Petr Zachar, Jiří Vykoukal

Mikuláš Antonik

Vedení Baník neudržel a v Prostějově prohrál

Ve třetím kole baráže nastoupil Baník na horkém ledě v Prostějově. Domácí měli od začátku velkou převahu, ale Západočeši v čele se skvělým Habalem odolávali. Navíc ve 31. minutě po přihrávce M. Rohana poslal Sokolov do vedení Jaromír Kverka. Ve třetí třetině se ale již prosadili i domácí. Ve 45. minutě bylo srovnáno a následně Prostějov přidal ještě dva další góly, čímž rozhodl o svém vítězství.

Prostějov se v baráži vůbec poprvé představil na domácím ledě. Sokolov pak odehrál druhé utkání ve třech dnech, navíc hokejisté Baníku museli absolvovat dlouhou cestu přes celou republiku. To domácí nastupovali do zápasu odpočati po volném kole.

Hned od začátku si Prostějov vytvořil velkou převahu a dostal svého soupeře pod tlak. Baník vsadil na defenzivní taktiku a v první třetině se mu dařilo odolávat i díky skvělým zákrokům Habala. Hosté přečkali i oslabení, a když svou šanci nevyužil ani hostující Tomáš Sýkora, končila první třetina stavem 0:0.

Druhá třetina měla podobný průběh jako ta první. Převaha a šance na straně Prostějova. Avšak Baník s Habalem v čele stále udržoval čisté konto a ve 31. minutě hosté dokonce udeřili. Martin Rohan vyslal dlouhou přihrávkou do úniku Jaromíra Kverku, který ač atakován svůj nájezd proměnil precizně – 0:1. A stejný stav vydržel i po čtyřiceti minutách, když domácí nedokázali svou převahu vyjádřit góly.

Do třetí třetiny vstupoval Baník s těsným náskokem. Ten vydržel do 45. minuty. Hrálo se ve čtyřech na obou stranách, když se před bránou dostal k puku Viktor Coufal a v pádu překonala Habala – 1:1. Vyrovnání bylo pro domácí povzbuzením a Prostějov stupňoval svoji převahu.

V 52. minutě se domácí již dostali do vedení. Před bránou se nejlépe zorientoval Frank Kučera a poslal puk za záda Habala – 2:1. Zanedlouho Prostějov přidal třetí gól, když po buly prostřelil Habala z levé strany Aleš Knesl – 3:1. Šanci na zkorigování měl tři minuty před koncem třetí třetiny Tomáš Rohan, neproměnil, a tak se Baníkovci do statistik zápasu zapsali již jen osobními tresty pro Martina Parýzka a Petra Račanského.

Zápas tak skončil vítězstvím domácích v poměru 3:1. Baník v utkání bojoval, vsadil vše na defenzivu a dlouho se mu to s podporou výborného Habala vyplácelo, nakonec ale Prostějov utkání zlomil a připsal si tři body do barážové tabulky. Sokolov má zatím po třech zápasech tři body, ale již má za sebou zápasy v Mostě a v Prostějově, což by dle papírových předpokladů měli být nejsilnější protivníci.

V dalším kole má Baník volno. Poté se střetne na domácím ledě s Berounem, který má po dvou zápasech na svém kontě 0 bodů. Utkání s prvoligovým protivníkem se hraje v sobotu 12.4.2014 od 17.30 hodin. A hráči Baníku mají jediný cíl, rozšířit své bodové konto.

OHLASY TRENÉRŮ:

Petr Zachar (trenér Prostějova): Po většinu zápasu jsme byli lepší, ta převaha byla ale taková platonická. Chyběl tam tlak do brány a důrazé zakončení. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky, oživili jsme to. Řekli jsme si, že pokud nepůjdeme do brankoviště, tak ty góly dávat nebudeme a nakonec se nám to vyplatilo. Od Sokolova to bylo dnes stejné, jako když hrál v sobotu proti Kolínu a myslím si, že až na ten brejk, kdy nám dal gól a na další tři čtyři šance jsme jej k ničemu nepustili a vyhráli jsme po zásluze.

Mikuláš Antoník (trenér Sokolova): My jsme počítali s tím, že to tady nebude jednoduché a že se soupeř ude cpát hodně do útoku. My jsme se snažili bránit a čekat na nějaký brejk, což se nám povedlo a dostali jsme se do vedení 1:0. Bohužel jsme ale neustáli začátek třetí třetiny, kdy jsme chtěli hrát co nejdéle bez obdržené branky, soupeř nás ale tlačil a my jsme v předbrankovém prostoru udělali dvakrát chybu a Jestřábi nám tam dorazili puk. Prostějov tak zápas otočil a pak už to bylo těžké, my jsme se do ničeho dostali a zaslouženě vyhrál.