• 39:48 Dobřemysl (Rohan T., Tomeček J.)

Pavelka, Charousek "A", Hora, Čížek, Kasal, Havelka, Machač, Šimon

Gerhát, Smolka, Písařík, Nedrda "A", Kafan, Tauš "C", Zavřel, Sedláček, Bojer, Palaščák, Čmolík

Radek Mrázek

Výborně! Baník vrátil Mostu porážku a je stále ve hře

Obrovské nasazení, obětavost, bojovnost a skvělý Habal. To byl dnešní Baník. Sokolov na svém ledě porazil prvoligový Most 3:0. Góly domácích zaznamenali Jaromír Kverka, Václav Dobřemysl a Ladislav Boušek.

Kdo přišel v pondělí na sokolovský zimní stadion, nemohl litovat. Domácí hráči se totiž vydali ze všech sil a porazili Most…

V dnešním utkání nastoupil Baník bez Jana Bauera. Na soupisku se tak dostal Otto Novák, který však v průběhu zápasu odstoupil pro zranění. Ve třetím útoku se tak hráči střídali.

Sokolov vstoupil do utkání nebojácně a vyslal na Horáka několik střel. V 5. minutě však přišla chyba a střelu Kafana zastavilo až břevno. Na druhé straně měl šanci Tomáš Rohan, rovněž však neuspěl. Baník se soupeřem bruslil, snažil se hrát aktivně a to se divákům muselo líbit. Gól v první třetině nepadl ani na jedné straně, a to ani v přesilových hrách. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0, ale také za uznalého potlesku pro domácí tým.

Ve druhé třetině domácí pokračovali ve velkém nasazení a byli prvoligovému soupeři vyrovnaným protivníkem. Po několika pokusech na obou stranách přišel první gól utkání. Ve 28. minutě hrál Baník v oslabení, když se dopředu vydal Martin Rohan. Obránce Baníku byl tvrdě atakován, ale stihl odehrát puk. Svého bratra přijel pomstít Tomáš Rohan, jenž soupeře dohrál, a zatímco se mostečtí hráči věnovali bratrské dvojici „Rotaváků“, puk si našel Jaromír Kverka, který neváhal a propálil Horáka – 1:0.

Po vstřeleném gólu ožilo i publikum, Baník oslabení ubránil, odolával útokům soupeře a snažil se být dál aktivní. Velký tlak před bránou si například vypracovala čtvrtá útočná formace, ale bez úspěchu. Gól se nepodařilo vsítit ani dvojici Dobřemysl - Švec. Na druhé straně s přehledem zasahoval Habal a několikrát podržel své spoluhráče.

Ve 34. minutě se v přesilové hře dostal do šance Boušek, ale Horák střelu vykryl, stejně jako nebezpečný pokus Martina Rohana vzápětí. Most se také činil, ale narážel na pozornou obranu Baníku a skvělého Habala. Zvýšit vedení Baníku mohl ve 39. minutě Kverka, Horák však ramenem zasáhl. V poslední minutě druhé třetiny sokolovský stadion znovu vybuchl nadšením. Václav Dobřemysl využil podklouznutí soupeře, zavezl puk do třetiny, zabrzdil, následně bombou prostřelil Horáka a mohl slavit – 2:0.

Začátek třetí třetiny byl ve znamení náporu Mostu. Hosté však naráželi na organizovanou obranu a skvělého Habala, který chytal naprosto s přehledem. Domácí navíc čekali na každou příležitost k útoku. Ve 45. minutě se k obrovskému sólu odhodlal Boušek, projel až před bránu, ale střela minula cíl.

Most následně neustále ostřeloval bránu Habala, ale ten byl k nepřekonání. Navíc na začátku 53. minuty Baník využil přesilovou hru, když si Ladislav Boušek vybruslil před bránu a bekhendem překonal Horáka – 3:0. Se Sokolovem to vypadalo již velmi dobře, ale ve hře byl nejen výsledek dnešního zápasu, ale také vzájemná bilance, neboť v prvním utkání prohrál Baník 2:0. Toho si byla obě mužstva vědoma a tak pokračoval boj o každý kousek ledu. Domácí hráči padali do střel a nechali na ledě naprosto vše. Most se sice snažil, jenže v bráně stál Habal a ten se rozhodl, že inkasovat dnes prostě nebude.

Na konci 58. minuty již hosté zvedali ruce nad hlavu, ale Habal znovu zasáhl a rozhodčí musel rozpažit. A protože Baník ubránil i další dvě oslabení, mohla propuknout velká radost po výhře 3:0.

Za dnešní výkon si hráči Sokolova výhru zasloužili. Na ledě rozhodlo pověstné srdíčko a hráči dokázali, že nic nevzdávají, za což zaslouží uznání.

Vzhledem k tomu, že Kolín vyhrál v Prostějově, barážová tabulka se začíná zamotávat. Baník je stále třetí, ale na druhý Most již ztrácí jen dva body a má lepší vzájemný zápas.

Další utkání hraje Baník ve středu 16.4.2014 na ledě Kolína. V posledním domácím zápase této sezony se Sokolov představí v pátek 18.4.2014 od 18.00 hodin proti ambicióznímu celku Prostějova. Sezonu hokejisté zakončí ve středu 23.4.2014 v Berouně.