Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma

Pechánek R., Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík, Kouřil, Kolomý, Mařík, Seidl

Jan Michna, Radim Rulík

Baník v Táboře prohrál na nájezdy

K prvnímu utkání sezony 2013/2014 zajížděli hráči Baníku na horký led do Tábora, loňského vítěze skupiny Západ. A hned v prvním utkání Sokolov bodoval, když o vítězi utkání musely rozhodovat nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Tábor. V zápase vedli domácí 2:0, ale Baník nepříznivý vývoj otočil díky gólům Tomáše Sýkory, Marka Švece a Ivana Říhy. Tábor však v poslední minutě druhé třetiny vyrovnal. Rozhodnutí pak nepřinesla třetí třetina ani prodloužení. O vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byl jako jediný úspěšný domácí Pechánek, jenž zajistil Táboru premiérový bod.

K prvnímu mistrovskému utkání nastoupil Baník na ledě loňského vítěze soutěže, v Táboře. Sokolov oproti minulé sezoně nastoupil v hodně pozměněné a omlazené sestavě.

V utkání byl Baník svému soupeři naprosto vyrovnaným protivníkem, úvod se však více povedl domácím, kteří se ujali vedení v 6. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Radek Pechánek. Navíc v čase 13:43 se prosadil i Tomáš Hájek a Tábor šel do dvougólového vedení. Naštěstí pro Sokolov přišlo ještě do první přestávky snížení, když přesilovou hru využil Tomáš Sýkora po asistencích Gombára a Kubky.

Ve druhém dějství Baník dokázal otočit skóre zápasu. Nejprve v další přesilovce po asistenci Kubky skóroval Marek Švec a nedlouho po něm skóroval také Ivan Říha, jemuž asistoval Csamangó. Bohužel vedení se do konce druhé třetiny nepodařilo udržet, neboť 23 vteřin před druhým klaksonem skóroval táborský Michal Klíma.

Do poslední třetiny tak nastupovaly týmy za vyrovnaného stavu. Šance na vítězný gól měly ve třetím dějství oba týmy, ale žádný střelec si na brankáře nepřišel. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a tak na řadu přišly samostatné nájezdy.

Za Baník jako první neuspěl Csamangó, po něm trefil břevno Kverka a když ve třetí sérii neuspěl ani Hudák a stejně tak domácí hráč, pokračovalo se dál. Ve čtvrté sérii za domácí proměnil Radek Pechánek a protože Ivan Říha nedal, radovali se ze zisku bonusového bodu domácí.

Baník tak po dobrém výkonu získal na jihu Čech bod za prohru v samostatných nájezdech. Rozšířit bodovou sbírku bude chtít Baník v sobotu 21.9.2013, kdy od 17.30 hodin hostíme na svém stadionu další Jihočechy, KLH Vajgar Jindřichův Hradec.