Peřina, Šulc, Bříska, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Stehno, Mulač, Brokeš, Mikšovský, Hloušek, Frk, Hric

Jiří Kubsch, Petr Cinibulk

Radim Rulík, Jan Michna

Baník v Jablonci bodoval naplno!

Ve třetím kole 2. ligy nastoupil Baník v Jablonci a ani ve třetím zápase nevyšel Sokolov naprázdno. Naopak, Baník urval na severu Čech všechny tři body za vítězství 5:1. Góly hostů vstřelili Martin Rohan, Tomáš Sýkora, Petr Račanský, Adam Schusser a Jaromír Kverka.

V rámci 3.kola 2.ligy ČR cestovali hokejisté Baníku na sever Čech a utkali se v Jablonci nad Nisou s místními „Vlky“. Na rozměry malém stadionu se jim v posledních letech příliš nedařilo, ale teď si Baníkovci vše vynahradili. Po výborném výkonu, podpořeném vynikajícím Habalem v brance, zvítězili 1:5 po třetinách 1:2, 0:1 a 0:2.

Utkání začalo spíše opatrně a v prvních pěti minutách si oba brankáři prohlédli zblízka puk jen sporadicky. Domácí se dostali do převahy v šesté minutě, když hráli svou první přesilovku, hosté se však v pohodě ubránili. V podstatě hned po skončení této přesilové situace putoval za katr opět sokolovský hráč a celá situace, včetně ubránění se hostů, se zopakovala. V průběhu dalších 2 minut ovšem hlavní arbitr trošku úzkostlivě vyloučil v krátkém sledu dva hráče Baníku a domácí měli možnost přesilovky 5 na 3. Tu nakonec využili a v čase 12:30 po dorážce poslal jablonecké Tondr do vedení – 1:0. Hosté se ale nenechali zaskočit. V 16. minutě hráli svou první přesilovou hru a po necelé minutě ji využili pěkně sehranou kombinací, když po asistencích Dobřemysla a Schussera vyrovnal Martin Rohan – 1:1. V 17. minutě domácí opět faulovali a sokolovští ukázali, že přesilovky jsou jejich silnou zbraní. Další gól v početní převaze vstřelil Tomáš Sýkora po přihrávkách Ševce a Dobřemysla – 1:2. Hosté měli až do konce 1. třetiny více ze hry, ale stav se už nezměnil.

Ve druhém dějství se jak se říká „lámal chleba“. Domácí se snažili útočnými výpady o srovnání skóre, ale obrana hostů byla neprostupná. Sokolovští byli trpěliví a při každém zaváhání Vlků byli nebezpeční před brankou Příhody. Jablonečtí opět nevyužili dvě přesilovky, to hosté hned při první početní výhodě 2. třetiny opět skórovali. Na konci 27. minuty přesilovku proměnil Petr Račanský po asistenci Kuncla – 1:3. Baníkovci definitivně přebrali otěže utkání a do konce třetiny měli ještě několik slibných příležitostí. Do šaten odcházela obě mužstva s dvoubrankovým vedením sokolovských.

V úvodu třetí části to domácí opět zkusili, ale do hlav i na hokejky se jim vkrádala nervozita. To byla voda na mlýn pro hosty, kteří po zbytečných vyloučeních Vlků dvakrát skórovali a jak jinak, než z přesilovek. Nejprve v čase 46:56 prostřelil bombou od modré domácího gólmana Adam Schusser po přihrávkách Rohana a Ševce a o 2 minuty později dokonale vyšachovali domácí obranu Tomeček, Boušek a Jaromír Kverka, přičemž posledně jmenovaný skóroval do prázdné branky domácích. Utkání se poté již dohrálo až na drobné strkanice celkem v klidu. Hosté si tak naprosto zaslouženě odvezli z horkého ledu v Jablonci 3 body.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždějí sokolovští v sobotu 28.9. do Kolína. Na domácím ledě se pak představí ve středu 2.10. od 18.00 hodin proti HC Klášterec nad Ohří.