Morkes, Kadlec, Ježek, Malý "C", Mejzr, Valášek, Semirád, Šafránek, Jankovský, Šifta, Zumr, Kubát

Rudolf Musílek, Václav Rác

Radim Rulík, Jan Michna

Skvěle!!! Baník zvítězil i v Kolíně...

Baník pokračuje ve výborném vstupu do sezony. Na ledě silného Kolína získal Baník další tři body za vítězství 3:1. Dva góly vstřelil Ladislav Boušek, jeden přidal Petr Račanský. V dalším utkání nastoupí Baník doma, v derby proti Klášterci. Zápas se hraje ve středu 2.10.2013 od 18.00 hodin.

Ve 4.kole 2.ligy ČR vyrazil Baník podruhé za sebou na hřiště soupeře, tentokrát do středočeského Kolína. Příjemné konstatování je, že i tentokrát zůstal na vítězné vlně a po brilantním kolektivním výkonu přivezli sokolovští hokejisté tři body i ze silného Kolína. Baníkovci zvítězili 1:3 po třetinách 0:1, 0:0 a 1:2.

Utkání začalo ve vysokém tempu, obě mužstva výborně bruslila a od začátku se tlačila do koncovky. Domácí si život zkomplikovali v sedmé, respektive osmé minutě, kdy byli v krátkém sledu vyloučeni dva jejich hráči a hosté měli příležitost přesilové hry pět na tři. Tu využili hned po pěti vteřinách, když se po vyhrané Dobřemyslově buly dostal k puku Boušek a nekompromisně ho poslal mezi betony domácího gólmana – 0:1. Domácí se poté snažili o ustálený tlak v soupeřově obranném pásmu, ale na dobře bránící hosty to nestačilo. Ti naopak využívali každé možnost k rychlým protiútokům a tak se bylo opravdu na co dívat. Baníkovci se v první třetině ubránili celkem s přehledem i dvěma přesilovkám Kozlů a protože ani na jedné straně již do konce první dvacetiminutovky branka nepadla, odcházela mužstva do šaten za stavu 0:1 pro hosty.

Ve druhém dějství byl obraz hry podobný, domácí i hosté hráli po jedné přesilové hře, ale oslabený tým se vždy ubránil. Branku nepřinesla ani hra 4 na 4 v průběhu 33. až 35. minuty, když byli vyloučeni domácí Kubát a sokolovský Tomáš Rohan. Všechny ostatní střelecké příležitosti oba brankáři pokryli a tak po čtyřiceti minutách stále světelný ukazovatel hlásil stav 0:1.

Ve třetí části utkání domácí zvýšili svou aktivitu, ale nepříjemný úder dostali hned v jejím úvodu. Nejprve v čase 41:54 Kašparovu přihrávku od pravého mantinelu usměrnil do kolínské klece Račanský – 0:2 a o minutu později po rychlém protiútoku tři na dva a přihrávkách Kubky a Vaňka zvýšil na 0:3 Boušek. Domácí se nevzdávali, snažili s nepříjemným stavem něco udělat, ale Baník byl v obraně nekompromisní a co prošlo, polapil výborně chytající Hruška. V 54. minutě měli hosté i štěstí, když Jankovského bombu zastavila tyč. O dobré obranné fazoně sokolovských svědčí i to, že se v průběhu 3. třetiny dvakrát ubránili více než minutu trvající přesilovce Kozlů pět na tři. Hruška si ale čisté konto z Kolína nepřivezl, minutu před závěrečnou sirénou tečoval v chumlu hráčů před brankou Pýchovu střelu Malý a ustanovil tak konečné skóre na 1:3 pro Baník.

Věřme, že Baníku dobrá forma vydrží a v domácím utkání s HC Klášterec n/O, které se hraje ve středu 2.10. od 18.00 hodin, předvede stejně výborný výkon jako v minulých utkáních.