Loučka "C", Mašek, Štrach "A", Žižka, Pokorný, Horváth, Koblitz

Řepík "A", Jáchym, Pražák, Bečvář, Deveri, Miklovič, Kabeláč, Diviš, Matějak

Jäger Michal

Počtvrté za sebou vítězně! Baník - Klášterec 3:1

V pátém kole druhé ligy porazil Baník rivala z Klášterce 3:1 po třetinách 0:0, 1:0, 2:1. Za domácí se střelecky prosadili Tomáš Sýkora, Dominik Vaněk a Tomáš Rohan.

Baník válí a hokej v Sokolově znovu táhne. Ze zimního stadionu odcházeli diváci opět nadmíru spokojeni…

Baník nastoupil ve stejné sestavě jako v Kolíně, pouze tentokrát v bráně dostal příležitost Vladislav Habal. Na straně hostí se představili i všichni čtyři hráči, kteří nastupovali v dresu Sokolova v loňské sezoně (Štrach, Pražák, Diviš a Koblitz).

Od začátku měl Baník daleko více ze hry a brankář Klášterce Damašek se rozhodně nenudil. Jenže málem šli v úvodu do vedení hosté. Ve třetí minutě nevyužil příležitost Švec a po brejku postupovali hosté na jediného obránce. Velkou šanci Jáchyma však zmařil výborným zákrokem Habal. Následně se domácí pustili do ostřelování Damaška, který však odolával. Blízko gólu byl v přesilové hře Švec, ale gólman hostí byl znovu úspěšnější. V první třetině Baník převahu nezužitkoval a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:0.

Co se nepovedlo v první třetině, povedlo se hned v úvodu druhého dějství. Ve 21. minutě našel Martin Rohan Švece, který v útočném pásmu předal puk Tomášovi Sýkorovi, jenž již prostřelil Damaška – 1:0. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté zanedlouho, když dostali poměrně dlouhou výhodu přesilové hry 5 na 3. Ale Baník se dokázal ubránit. V dalším průběhu měl Baník znovu značnou převahu, jen góly nepřicházely. Klášterec se do zakončení příliš nedostával, když už, tak byli Severočeši pořádně nebezpeční. Největší příležitost měl Roman Pražák, v sólovém nájezdu Habal ho však vychytal. Následně se Klášterec na chvíli dostal do tlaku, Habal ale Sokolov držel. I díky němu tak Baník po druhé třetině vedl 1:0.

A ve třetí třetině se Baník znovu prosadil hned v úvodu. Po vyhraném buly vypálil Schusser, Damašek puk vyrazil, jenže pouze k volnému Dominikovi Vaňkovi, který se nemýlil – 2:0. Vzápětí hrál Baník znovu oslabení 5 na 3, avšak znovu úspěšně. Ve 46. minutě se již dočkali i hosté. Baník hrál přesilovku, když se ve středním pásmu se srazili hráči, následně došlo k několika nešťastným odrazům a chybám v rozehrávce, až se puk dostal k Markovi Jáchymovi a ten o tyč překonal Habala – 2:1.

Poté měl výhodu dvojnásobné přesilovky také Baník, ale nevyužil ji. Naopak při přesilové hře soupeře měli domácí i štěstí, když se puk otřel o tyč. Schylovalo se tak dramatu,  případný nápor Klášterce však utlumila série vyloučení hostujících hráčů. V nich mohl Baník rozhodnout, ale všechny střely pochytal Damašek. V závěru se očekával tlak Klášterce, ten nepřicházel. Naopak Baník hru kontroloval. V poslední minutě se hosté odhodlali k power-play, jenže domácí hráči obětavě bojovali a navíc Tomáš Rohan vydoloval puk a střelou do prázdné brány stvrdil výhru Baníku v poměru 3:1.

Baník se tak dočkal čtvrtého vítězství v řadě a nutno poznamenat, že tato výhra byla zcela zasloužená. Sokolov svého protivníka výrazně přestřílel, ale svou převahu nevyjádřil větším počtem vstřelených gólů. Výhra se tak nerodila lehce. Hráči však zaslouží pochvalu a po utkání sklidili sokolovští hokejisté zasloužený aplaus.

Odměnou byl hráčům také dort. Za něj hráči mnohokrát děkují rodině Tomáše Sýkory, především paní Martině.

Těžký los Baníku pokračuje. V sobotu zajíždí Sokolov na led zatím stoprocentní Kobry Praha. Příští sobotu 12.10.2013 se Baník představí doma proti Žďáru nad Sázavou.