Vlček, Kos, Landa, Náprstek, Kraus, Pípal, Záleský, Hlusička, Krpata, Vyšín

Jan Novotný

Radim Rulík, Jan Michna

V Řisutech těsná prohra

V 8. kole nastoupil Baník ve Slaném proti týmu Řisut. V zápase šel Sokolov do vedení ve 12. minutě, kdy se po přihrávce Tomáše Rohana trefil Dominik Vaněk. Jenže to bylo ze strany hostů vše. Ve 22. minutě srovnal bývalý hráč Karlových Varů Jakub Kraus a v poslední třetině rozhodl o třech bodech pro domácí Daniel Tomáš, jenž skóroval v přesilové hře.

Druhá hokejová liga pokračovala ve středu 16.10. osmým kolem. Sokolovští hokejisté zajížděli do Slaného, kde se střetli s celkem HC Řisuty. Trápení v koncovce z předchozích utkání pokračovalo a tak si Baník přivezl prohru 2:1 po třetinách 0:1, 1:0 a 1:0, přestože domácí vystřelili na branku 12x a hosté 50x.

V prvních deseti minutách se hrálo spíše opatrně, oba týmy čekaly na chybu druhého. Baníkovci se ale postupně dostávali do tempa a byli aktivnější. Domácí gólman byl více zaměstnanější, ale se všemi pokusy sokolovských hráčů si poradil. V polovině 12. minuty ale domácí buldoci chybovali v obranném pásmu, když nechali Vaňka nepokrytého v mezikruží a ten celkem bez problémů po asistencích Tomáše Rohana a Bouška otevřel skóre utkání – 0:1. Po vstřelené brance se Baník dostával místy až do drtivé převahy, ale bohužel své příležitosti nedokázal proměnit v góly. Domácí se dostali do tlaku v úplném závěru první dvacetiminutovky, když hráli první přesilovku. Nastřelili ale pouze tyč a tak si druhou část přesilovky přenesli do další třetiny.

Baníkovci se na začátku druhé části utkání zbytku početní převahy domácích sice ubránili, ale jen co vyloučeného Kuncla pustili trestoměřiči zpět do hry, dokázali buldoci přece jen skórovat a v čase 21:06 vyrovnali, když se prosadil střelecky Kraus – 1:1. Hosté ale nijak deprimováni nebyli, neustále se tlačili do obranného pásma domácích a vytvářeli tlak na Schwambergera. Ten měl sice plné ruce práce, ale likvidoval sokolovským jednu střelu za druhou. Ti měli v průběhu druhé třetiny i možnost dvou přesilovek, ale i když se usadili v domácím pásmu, koncovka nebyla dostatečně důrazná nebo si dávali hosté v zakončení v mnoha případech zbytečně přednost. A tak skóre zůstalo pro třetí dějství 1:1. V úplném závěru třetiny byl za hrubost vyloučen sokolovský Sýkora.

Třetí třetinu tedy domácí opět začínali přesilovou hrou. Baníkovci se ale i v tomto případě ubránili a opět po jejím ubránění přešli do ofenzivy. Jalová koncovka však pokračovala a jak to většinou bývá, síť branky se rozvlnila na druhé straně, to když domácí využili v čase 47:00 přesilovku. Přes hradbu těl skončila v brance Hrušky střela od modré v podání domácího obránce Tomáše – 2:1. Hned minutu poté měli možnost početní výhody i sokolovští, ale i z velkého závaru, který před domácí svatyní vytvořili, nedokázali puk za záda brankáře buldoků propasírovat. Čas ale nemilosrdně letěl a i když hosté měli velkou převahu, skórovat se jim nepodařilo. A to ani při zavěřené hře bez brankáře.

V posledních třech utkáních hráči Baníku zatížili konta brankářů 136 střelami a dali z nich tři góly. To je poměrně krutá, ale pravdivá statistika. Ale nic netrvá věčně a tak věřme, že v sobotu 19.10. od 17.30 hodin, kdy Baník nastoupí na domácím ledě proti silnému týmu HC Moravské Budějovice, budou platit úplně jiné statistiky.