Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Peroutka, Hobza

Kesner, Zahradník "A", Telesz, Kovalský, Matějka "A", Barták, Přidal, Peška, Trojan "C", Nahodil, Vlček, Paták, Dostál

Rudolf Cakl

Moravské Budějovice v Sokolově poprvé nebodovaly

V 9. kole druhé hokejové ligy dorazily do Sokolova v základní hrací době dosud neporažené Moravské Budějovice. Po utkání to již neplatí, Baník na domácím ledě zvítězil 2:1 po třetinách 0:1, 1:0, 1:0. Góly domácích vstřelili Jan Tomeček a Marek Švec.

Dnes se do brány Baníku postavil Habal, jinak sestava Baníku zůstala stejná jako ve smolném utkání s Řisuty. Od začátku utkání se hrál na sokolovském zimním stadionu svižný hokej, ke kvalitě utkání přispěli i hosté, přesto Baník svého soupeře opět výrazně přestřílel.

Již v první minutě byl faulovaný Švec a domácí měli možnost přesilové hry. V ní si Baník vytvořil několik příležitostí, ale střely končily na brankáři Šťastném. Ve 12. minutě využil Boušek chyby v rozehrávce hostů, vzápětí našel volného Vaňka, jehož pokus však skončil na brankáři Moravských Budějovic. Zanedlouho netrefil opuštěnou prázdnou bránu Dobřemysl. Sokolov byl v náporu, ostřeloval bránu hostí, ve velké příležitosti se ocitli postupně T. Rohan, Dobřemysl a Vaněk, ale skóre se stále neměnilo. Velký tlak si vypracovala i druhá pětka domácích, avšak také bez úspěchu. V 17. minutě zahrozili i hosté při situaci dvou útočníků na jednoho obránce, naštěstí pro Sokolov rovněž bez úspěchu. Skóre se však v první třetině měnilo a to po sporné situaci. Trojan po souboji spadl do brankoviště a zalehl Habala, kterému bylo zabráněno v pohybu, a Patrik Přidal dorazil puk za brankovou čáru. Hlavní rozhodčí k nevoli publika gól uznal a hosté vedli – 0:1.

Ve druhé třetině měl Baník opět převahu, ale gól ne a ne vstřelit. Na ledě se přitvrdilo, diváci se dostali do varu a hokej se musel líbit. Jen góly Sokolova chyběly. Až ve 29. minutě Baník protrhl domácí střeleckou smůlu, která trvala hodinu a půl hracího času. Při signalizované výhodě napřáhl na modré Jan Tomeček a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. A ochozy bouřily. Baník nadále pokračoval v útočné snaze, ale i hosté dokázali být nebezpeční a několikrát nebezpečně zahrozili. Nejblíže gólu byl však Baník, když ve 39. minutě trefil Tomáš Rohan tyč. Po druhé třetině tak odházela obě mužstva do kabin za stavu 1:1.

Ve třetí třetině se tak začínalo od nuly. V úvodu měli výhodu přesilových her obě mužstva, ale shodně neúspěšně. Až po skončení trestu domácího Šika se dostal do sólového nájezdu hostující Barták, jenže Habala nepřelstil. Po dalších vyloučeních se hrálo ve čtyřech na každé straně, když Dobřemysl podržel v útočném pásmu puk, natáhl na sebe hráče a přihrál Kunclovi, který krásnou polopřihrávkou-polostřelou našel hokejku Marka Švece, jemuž stačilo jen umístit puk do brány – 2:1. Baník tak konečně vedl a diváci byli nažhaveni. Čas hostům ubíhal a navíc měl Baníku výhodu další přesilové hry. Ani tu se však nepodařilo využít. V 58. minutě mohli domácí přidat další gól. Sýkora od mantinelu našel přesně Dobřemysla, který tak jel sám na Šťastného, ale nedal a neuspěl ani s dorážkou. Minutu a půl před koncem byl vyloučen domácí Švec, Moravské Budějovice navíc odvolaly gólmana a Sokolov se musel bránit ve čtyřech proti šesti. Domácí hráči ale v oslabení hráli obětavě a odolávali. Jenže v čase 59:47 šel Baník do tří, když byl vyloučen Martin Rohan. Zbývajících 13 sekund však domácí dohráli u mantinelu a za velké radosti publika dovedli zápas do vítězného konce.

Po třech zápasech tak Baník opět naplno bodoval a navíc připravil Moravským Budějovicím první porážku v normální hrací době. Zápas se divákům musel líbit a po utkání se hráči dočkali zaslouženého poděkování.

V dalším kole hraje Baník na ledě Bíliny, která se nachází na 15. místě. Doma hraje Baník opět v sobotu 26.10. 2013, kdy od 17.30 hodin přivítá Nymburk.