Bezpalec, Salač, Hrubant, Novák, Procházka, Böhm, Smolík, Adámek, Jirkovský

Vladimír Machulda

Radim Rulík, Jan Michna

Baník veze z Bíliny tři body

V 10. kole druhé hokejové ligy zvítězil Baník na ledě Bíliny 5:2. Góly Sokolova vstřelili Ladislav Boušek, Jaromír Kverka, Michal Grman, Dominik Vaněk a Marek Švec.
V utkání 10. kola 2. ligy ČR se na severu Čech v Bílině střetli sokolovští hokejisté s domácími Draky. Hosté nastoupili se čtyřmi útoky a sedmi obránci a celé utkání byli lepším celkem. Zaslouženě si tedy přivezli vítězství 2:5 po třetinách 0:1, 1:2 a 1:2.

V první desetiminutovce se domácí viditelně tlačili do útoku se snahou bodovat po neúspěšných předchozích utkáních. Baníkovci však od začátku byli ve všech směrech lepším týmem, rozdíl byl hlavně v pohybu hráčů a v kombinaci. Postupně ovládli hru a ve druhé části 1. třetiny, kterou Baník začal přesilovou hrou, měl Melichar v brance domácích plné ruce práce. V přesilovkách se ale Baníku v tomto utkání nedařilo a tak hosté udeřili v 17. minutě, když se po Dobřemyslově přihrávce protáhl před branku Boušek a bekhendem zavěsil – 0:1. Za tohoto stavu odcházeli hráči k prvnímu odpočinku.

Druhá třetina začala dle návodu té první. Sokolovští nevyužili další přesilovku, i když celé dvě minuty pobývali v obranném pásmu Draků. V dalším průběhu neproměnili několik dalších tutovek. Ve 28. minutě přišlo dvojí vyloučení Baníku a v délce dvou minut se musel bránit tři ku pěti. Hosté se ubránili a v čase 30:11 naopak udeřili podruhé, po pěkné kombinaci a přihrávce Martina Rohana skóroval do prázdné branky Kverka – 0:2. To sokolovské nakoplo k velkému tlaku, jehož vyústěním byl další gól. Po přihrávce Kverky z mezikruží prudkou švihovou zavěsil Grman – 0:3. Dvacet vteřin před sirénou vstřelil první gól domácích Hartman – 1:3.

Do závěrečného dějství vstoupili domácí sice aktivně, ale recept na obranu Sokolova nemohli dlouho najít. Povedlo se jim to nakonec ve 48. minutě, když po chybné rozehrávce hostů v obranném pásmu snížil Procházka na 2:3. Snížení ale nastartovalo hosty, když hned po půlminutě po kombinaci bratrů Rohanů zvýšil na 2:4 Vaněk. Po dalších 30ti vteřinách se skóre opět měnilo. Ve středním pásmu vypíchl puk domácím při jejich rozehrávce Švec a svůj sólový nájezd provedl dokonale – 2:5. Ve zbytku utkání se už nic podstatného nestalo a tak sokolovští mohli v závěru společně se svými přítomnými fanoušky provést na ledové ploše oslavný vítězný rituál.

Toto vítězství je určitě tou nejlepší pozvánkou k sobotnímu domácímu utkání, kdy Baník od 17.30 hodin hostí mužstvo NED Hockey Nymburk.