Škrak, Zeman, Hucl, Farný, Martinec, Vilhelm, Blumentrit

Uhlík, Pacanda, Topinka "A", Bernad, Haney, Pouska, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban "C"

Radek Mužík

Další tři body, Baník - Klatovy 5:0

V posledním kole první poloviny základní části hostil Baník v západočeském derby Klatovy. Vzhledem k tomu, že oba týmy již nastupují v úplně jiném složení, nebylo utkání tak vyhrocené jako v předešlých letech. Po vcelku jednoznačném průběhu zvítězil Sokolov 5:0 po třetinách 3:0, 1:0 a 1:0.

Premiérově se v dresu Baníku představil útočník Michal Vachovec, urostlý bývalý mládežnický reprezentant, jenž má na svém kontě více než 100 odehraných extraligových utkání. Do brány se tentokrát místo zraněného Hrušky postavil Habal. Pikantní byl souboj pro obránce hostí Christiana Vilhelma, jenž je v Klatovech na hostování. Mladý bek však na začátku druhé třetiny ze hry odstoupil ze zdravotních důvodů.

Do první šance se dostali hosté, konkrétně to byl Vondryska, jenž využil zaváhání domácího obránce, ale pálil pouze do připraveného Habala. Pak už začali na ledě kralovat domácí. Ve 4. minutě se k velkému sólu nadechl kapitán Václav Dobřemysl, jenž udělal z bránících hráčů doslova kužely, dostal se před Pravdu a s přehledem ho překonal – 1:0. Prakticky hned po buly se Dobřemysl dostal do další šance, ale tentokrát uspěl klatovský brankář. V 7. minutě přišla další velká příležitost, Vachovec našel najetého Parýzka, ale ten neuspěl. V 9. minutě se domácí radovali znovu. Baník roztočil v útočném pásmu kolotoč, nakonec na modré čáře zůstal osamocený Jakub Ruprecht, jenž dostal i dostatek času, aby si sjel před bránu a prostřelil klatovského gólmana – 2:0. Ruprecht tak zaznamenal první gól v dresu Baníku.

Ve 14. minutě to již bylo 3:0. Baník hrál v oslabení, ale v něm si počínal velmi dobře. Navíc Tomáš Sýkora zachytil rukou puk, prohnal se kolem mantinelu a svůj nájezd zakončil gólem. Po první třetině tak Baník mohl odcházet do šaten spokojen.

Druhá třetina byla z pohledu diváka asi nejméně zajímavá. Přesto měl ale Baník hru pod kontrolou a hrál v klidu. Ve 22. minutě předvedl další velmi dobrý zákrok Pravda, jenž byl jednoznačně nejlepším hráčem Klatov. Náznaky šancí měli i hosté, ale Habal chytal naprosto s přehledem a co prošlo obranou, to sokolovský gólman polapal. Zvýšit své vedení mohli domácí ve 35. minutě, kdy nejprve dvakrát z mezikruží pálil Vachovec a po něm se snažil dostat puk do odkryté brány Sýkora, ale bekhendem neuspěl. Na konci 36. minuty obdržel čtyřminutový trest Kašpar a Baník tak hrál dlouhé oslabení. Jenže v něm si Sokolov vypracoval daleko více příležitostí než soupeř a nakonec 8 vteřin před koncem druhé třetiny přidal Baník další gól. Nejprve se zdálo, že Koblasa promeškal vhodnou příležitost k zakončení, ale talentovaný útočník objel bránu a přesně našel najetého Ladislava Bouška, jenž uklidil puk do sítě – 4:0.

Poslední třetina se odehrávala za jednoznačné převahy Baníku. Hostům docházely síly, pomáhali si fauly a k vidění byl především souboj domácích hráčů s klatovským gólmanem Pravdou. Blízko gólu byl ve 43. minutě Schusser, jenž svou bombou málem přepůlil bránu, puk se totiž zastavil o tyč. Na začátku 48. minuty se málem dočkaly i Klatovy, ale Čuban v nadějné pozici promáchl. Dále byl v permanenci především brankář Pravda, jenž podal velmi dobrý výkon a ještě se stihl zdravě hecovat s diváky. V 51. minutě však hostující gólman znovu kapituloval. V přesilové hře přihrál Dobřemysl na modrou Tomečkovi, jehož střelu ještě Pravda vyrazil, ale Marek Švec se na brankovišti zorientoval skvěle a zavěsil. V závěru měl Baník ještě další šance, ale skóre se již neměnilo.

Baník si v západočeském derby připsal vítězství 5:0 a brankář Habal si připsal premiérové čisté konto. Sokolov tak získal zaslouženě všechny tři body a prodloužil sérii na osm vítězných zápasů za sebou. V tabulce tak patří Baníku druhé místo za Táborem.

A právě táborští kohouti dorazí do Sokolova v sobotu 30.11.2013. Od 17.30 hodin vypukne na sokolovském zimním stadionu přímý boj o první místo. Pevně věříme, že diváci dorazí ve velkém počtu a poženou Baník za dalším vítězstvím.