Bláha (Exner)

Jasečko, Tržil, Jasanský, Kohút, Štěpán, Popelka

Skokan, Kocar, Voříšek, Maryška, Mavrojanidis, Kotrla, Kasalý, Pekárek, Dvořák M., Tomšík, Dvořák A.

Baník u Vajgaru bodoval naplno

Další tři body vybojovali hráči Baníku na ledě Vajgaru Jindřichova Hradce. Sokolov na jihu Čech zvítězil 6:3 a stále se drží v úplné špičce tabulky.

Sokolovští zajížděli na jih Čech do Jindřichova Hradce v rámci 19. kola 2. ligy ČR s jasným záměrem - přivézt zpět tři body, které do tohoto regionu odvezli v sobotu ze Sokolova táborští Kohouti. Toto předsevzetí se podařilo a Baník po dobrém výkonu u Vajgaru vyhrál 3:6 po třetinách 1:1, 1:3 a 1:2.

Baníkovci byli v úvodu utkání velmi aktivní a domácí obránci chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Rozdíl byl zejména v pohybu a bruslení. První větší šance Baníku měli paradoxně obránci, ale ani Martin Rohan a Ruprecht skóre utkání neotevřeli. Sokolovský brankář Habal si na puk sáhl až v sedmé minutě, když zlikvidoval střelu domácího Voříška. Poté byl vyloučen obránce hostů Tomeček a domácí měli možnost první přesilovky. Baník se ale v pohodě ubránil. Hostující obránce nepobyl na ledě ani minutu a už opět putoval za katr, i když za trochu úzkostlivě zapískané nedovolené bránění. Domácí hráči tentokrát přesilovku sehráli dobře a ikona jihočechů, Stanislav Jasečko, otevřela skóre utkání – 1:0. V polovině 13. minuty měli možnost první přesilové hry i hosté. Ti se moc nezdržovali a po 12ti vteřinách vyrovnali, když střelu Ruprechta dorazil do odkryté klece Dobřemysl – 1:1. Do konce prvního dějství už branka nepadla a tak hráči odcházeli do šaten za vyrovnaného stavu.

I druhou třetinu začal Baník aktivněji a polepšil se i v koncovce. Uběhly necelé čtyři minuty, když v levém rohu útočného pásma vybojoval puk obránce Šik, vystřelil prakticky z nulového úhlu, kotouč proletěl zkrze brankoviště, sám si ho dojel a zametl do brány – 1:2. O necelé dvě minuty později již hosté vedli o dvě branky, když Dobřemysl po Novákově asistenci pohodlně zakončil sokolovské přečíslení – 1:3. Ve druhé desetiminutovce třetiny měli domácí možnost tří přesilovek, ale hosté se ubránili a naopak v čase 38:22 udeřili, když z brejku zvýšil na 1:4 Švec. Vajgaru se ještě před klaksonem podařilo snížit, když se podařilo Voříškovi při troše nesoustředěnosti v obraně hostů protlačit před bránu a ránou pod víko skórovat – 2:4.

To se samozřejmě sokolovskému trenérovi nelíbilo a hráčům o přestávce řádně vyčinil. Jenomže hned ve 42. minutě se podařilo domácímu Mavrojanidisovi z chumlu hráčů v mezikruží propálit Habala a bylo zaděláno na drama – 3:4. Baníkovci ale přece jen prokázali, v čem je jejich síla. Výbornou obrannou hrou a nebezpečnými útočnými výpady sebrali domácím vítr z plachet a v 52. minutě udeřili. Říhovu přihrávku před branku zpracoval Vaněk a zvýšil na 3:5. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se domácí trenér rozhodl risknout to při hře bez brankáře, ale sokolovští se zaskočit nenechali a v polovině poslední minuty přidal do prázdné branky pojistku Švec – 3:6.

Baník podal celkem spolehlivý výkon a vítězstvím neztratil kontakt s úplným čelem tabulky. Další utkání sehrají Baníkovci v sobotu 7.12., když od 17.30 hodin hostí jablonecké Vlky.