Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham

Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Stehno, Mulač, Brokeš, Hloušek, Peřina

Kubsch, Cinibulk

Po přestřelce ve třetí třetině Baník vítězí

Ve 20. kole druhé hokejové ligy porazil Baník tým Jablonce 6:4. Po čtyřiceti minutách byl stav 1:1. V posledním dějství se roztrhl s góly pytel - nejprve domácí vstřelili pět gólů a vedli 6:1, v závěru však Jablonec snížil na konečných 6:4. Góly Baníku vstřelili Miroslav Hudák, Jaromír Kverka, Ladislav Boušek, Tomáš Sýkora, Dominik Vaněk a Václav Dobřemysl.

Do utkání poprvé v sezoně naskočil Jan Bauer, jenž se do sestavy vrátil po dlouhé době. Absence byla způsobena velmi vážným úrazem sokolovského útočníka. Ale Honza je bojovník a návrat po zranění oslavil nejen výhrou, ale také gólovou asistencí.

Úvod zápasu byl vyrovnaný. V první šanci se ocitl Boušek, ale i hosté měli příležitosti, když zamknuli Baníkovce v jejich třetině, nakonec vše vyřešil Habal. Postupně začal iniciativu přebírat Baník, na rozmezí 14. a 15. minuty visel gól doslova na vlásku. První pětka na ledě roztočila pořádný kolotoč, puk několikrát poskakoval před brankovou čárou, ale hosté nakonec odolali. Na druhé straně pak musel proti nebezpečné střele zasahovat Habal, jenž znovu podržel svůj tým. Po první třetině se odcházelo do kabin za stavu 0:0 a to i proto, že jedna ze střel jabloneckých skončila v poslední minutě na břevně.

Ihned po zahájení druhé třetiny Baník skóroval, gól však nebyl uznán. Stávkovala totiž časomíra a ještě předtím než domácí vstřelili gól, přerušili rozhodčí hru. Ve 25. minutě to byli naopak hosté, kteří již zvedali ruce nad hlavu, ale puk se pouze odrazil od tyče zpátky do hry. Tyč zněla za zády jabloneckého brankáře Jelínka ve 26. minutě, to když ho Sýkora z nájezdu již překonal.

Skóre se konečně měnilo ve 30. minutě. Miroslav Hudák se dostal od levého mantinelu do nájezdu a parádně vymíchal hostujícího gólmana – 1:0. Zanedlouho měl Baník výhodu přesilovky 5 na 3, ale Jablonec se především díky Jelínkovi ubránil. Po druhé třetině byl však stav 1:1, když domácí nedokázali dostat puk z vlastního pásma a Kamil Bříška překonal Habala.

Třetí třetina byla pro diváky nejatraktivnější, padlo v ní totiž 8 gólů. Nejprve skvělé sólo předvedl Jaromír Kverka a překonal Jelínka – 2:1. O půl minuty později Ruprecht výbornou přihrávkou našel rozjetého Ladislava Bouška, jenž svůj nájezd také proměnil – 3:1. Poté Habal v oslabení znovu podržel Baník, když chytil velkou šanci Jablonce.

Na ledě se také přitvrdilo a k vidění bylo i několik potyček. To ovšem Baníku vyhovovalo. Diváci se dostali do varu, domácí zvýšili otáčky a Jablonec začínal nestíhat. Ve 47. minutě byl napaden Tomáš Rohan a na ledě se strhla mela, po které hrál Baník přesilovou hru. Tu sice nevyužil, ale vzápětí od modré čáry nastřelil puk před bránu Martin Rohan a Tomáš Sýkora perfektně tečoval – 4:1.

O minutu později bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji a publikum bouřilo. To nejprve Tomáš Rohan udělal kužely ze čtyř bránících hráčů, puk mu však nakonec utekl. Sokolovský štírek si ho však dojel a namazal Dominikovi Vaňkovi, jenž vydařenou střelou trefil šibenici – 5:1. To však ještě nebylo vše. V 52. minutě zakombinovala útočná řada nejzkušenějších hráčů Baníku. Po spolupráci Bauera s Bouškem zakončoval do odkryté brány Václav Dobřemysl – 6:1.

Poté Baník polevil a snažil se hrát pro diváky, což se však nevyplatilo. Nejprve si hráči v 55. minutě zbytečně zkomplikovali situaci v oslabení, když mohli kotouč v klidu vyhodit a soupeř to potrestal. Úspěšným střelcem byl Kamil Bříška – 6:2. V 58. minutě navíc zkorigoval skóre Karel Hloušek, jenž se prosadil z dorážky na brankovišti – 6:3. Baník měl sice zápas pod kontrolou, ale nevyvaroval se další chyby, po níž se dostal do sólového nájezdu Tomáš Liška, svůj únik pár vteřin před sirénou zakončil a upravil na konečných 6:4.

Utkání se muselo divákům líbit. Baník si výhru zasloužil, škoda jen nepovedeného závěru kdy domácí třikrát inkasovali. Hráči však své fanoušky potěšili bojovným výkonem a šesti góly v síti Jablonce. Obrovským pozitivem je i návrat Jana Bauera, jenž naznačil že bude obrovskou posilou.

Vítězstvím si Baník upevnil třetí pozici. Jelikož však Tábor prohrál na Kobře, do čela západní skupiny druhé ligy se dostal Kolín, který má o bod více než Baník. A právě proti Kolínu hraje Sokolov v příštím zápase, a to opět na domácím ledě. V SOBOTU 14.12.2013 OD 17.30 HODIN PŘIVÍTÁME KOLÍNSKÉ KOZLY V DALŠÍM SOUBOJI O ÚPLNÉ ČELO TABULKY.