Pýcha, Skokan, Muláček, Pácal, Barták, Hanzl, Chaloupka

Malý, Mejzr, Valášek, Šifta, Šafránek, Jankovský, Morkes, Kadlec, Kubát, Ježek, Zumr, Kočí

Rác

Skvěle! Výborná atmosféra a Baník poráží lídra tabulky

Šlágr kola se odehrál ve 21. kole druhé ligy na západě Čech. Do Sokolova přijel lídr tabulky z Kolína a úroveň utkání odpovídala postavení obou celků. Přestože především v prvních dvou třetinách hosté rozhodně netahali za kratší konec, nakonec výhru slavil domácí Baník a s ním více než 1200 fanoušků.

Domácí Baník nastoupil do utkání bez Vojtěcha Šika, jenž jako reprezentant bojoval proti Rusům na Univerziádě. Do hry se tak vrátil Otto Novák a mladý bek podal velmi kvalitní výkon. Útočné formace nastoupily v trochu jiném složení než v předešlých utkáních, pohromadě zůstal jen čtvrtý útok.

Od začátku obě mužstva dobře bruslila a k vidění byl svižný hokej. Hosté vstoupili do zápasu lépe, v soubojích si počínali důrazněji a měli více ze hry. Do větších šancí se ale Kolín nedostával a Habal si s ostatními pokusy poradil.

Z tlaku se Baník vymanil prakticky až v 9. minutě, kdy byl vyloučen hostující Malý. Do permanence se tak dostal i brankář Kozlů Sejpal. Přesilovka však zůstala nevyužita, stejně tak jako početní výhoda Kolína při vyloučení Sýkory. V ní se naopak dostával do šance sokolovský Dobřemysl, ale Muláček včas napravil svou předchozí chybu. První třetina nakonec skončila stavem 0:0, když hosté nevyužili ani svou druhou přesilovku. Celkově však byl Kolín v prvním dějství aktivnější.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Stále však byl k vidění bojovný a svižný hokej, který se i přes absenci gólů a šancí musel líbit. Kolín byl stále nebezpečný, ale na ledě vládly pozorné obrany. A když ani jedno mužstvo nevyužilo své přesilovky, byl stav stále 0:0.

Rozhodnutí tak měla přinést třetí třetina. A v ní podal domácí Baník nejlepší výkon. Postupem času bylo zřejmé, že rozhodnutí může přinést jedna chyba a té se obě mužstva chtěla vyvarovat. Sokolov si již počínal aktivněji a za výborné atmosféry na zimním stadionu pokračoval boj o každý centimetr ledu.

Baník na koně dostaly i dvě přesilové hry, ve kterých se kolínský brankář Sejpal rozhodně nenudil. Ve 49. minutě vyslal sokolovský Říha perfektní přihrávkou do sóla Václava Dobřemysla, jenž byl faulován při zakončení a hlavní rozhodčí odpískal trestné střílení. K němu se kapitán domácích rozjel, nic nevymýšlel a nekompromisní střelou pod břevno překonal Sejpala – 1:0. Zimní stadion explodoval radostí a diváci se dostali do ještě většího varu.

Kolín tak musel dotahovat a vydal se na zteč. Střely však končily na pozorném Habalovi, jenž nedovoloval ani dorážky. V 53. minutě byl vyloučen Tomáš Rohan, ale Baník přežil i toto oslabení. Po něm navíc Sokolov hostům pořádně zatopil a Kubka nebyl daleko od druhého gólu.

Čas ubíhal a Baník stále nedovoloval svému soupeři gólovou příležitost. Za domácím týmem navíc stálo skvělé publikum, které dodávalo hráčům síly. Snažili se však i hostující fanoušci, kteří dotvářeli výbornou kulisu. V poslední minutě se hosté odhodlali k powerplay. Jenže Boušek vydoloval puk, Jaromír Kverka se utrhl obránci a v poklidu, již s oslavnými gesty, dostal puk zblízka do opuštěné brány – 2:0. Bylo tak jasné, že všechny tři body zůstanou v Sokolově.

Dnešní utkání mělo vysokou úroveň. Hráči Baníku příkladně bojovali, makali jeden za druhého, hráli pozorně v obraně a úspěch se dostavil. Ale pochválit se musí i soupeř, který ukázal že je velmi kvalitní a je ve špičce tabulky právem. Obě mužstva se věnovala jen hokeji a tak za celý zápas nedošlo ani jednou k náznaku jakékoliv potyčky. Velice sympaticky se prezentovali také fanoušci Kolína, kteří vydatně podporovali svůj tým a navíc se chovali velmi přátelsky. Skvělí byli také sokolovští diváci, kteří po zápase z velké části zůstali na svých místech a užili si pozápasovou bouřlivou děkovačku. Domů pak fanoušci odcházeli spokojeni s předvedeným výkonem i ziskem tří bodů. Takové hokeje v Sokolově přitáhnou do hlediště zcela určitě ještě více fanoušků.

V dalším utkání nastoupí Baník v Klášterci a to ve středu 18.12.2013 od 18.30 hodin. Severočeši si v posledních zápasech nevedou vůbec špatně a tak derby bude mít pořádný říz. Věříme, že i v Klášterci se budeme moci spolehnout na vydatnou podporu sokolovských fanoušků. Naposledy v letošním roce se pak Baník představí na domácím ledě v sobotu 21.12.2013, kdy od 17.30 hodin přivítáme pražskou Kobru.