1.6. 2017 | Klub | HC Baník Sokolov - tisková zpráva
Baník i nadále ve 2.lize!

I 21. sezonu v řadě bude HC Baník Sokolov působit ve druhé hokejové lize...

Sokolovský hokejový Baník se nadechuje. Po nedobré uplynulé sezóně, která skončila sportovním neúspěchem v podobě sestupu A mužstva z 2.ligy se v Sokolově blýská na lepší časy. „Ihned po skončení uplynulé sezóny jsme si sedli a řekli si co bylo špatně. Ujistili jsme se, že prioritou všech, je zachovat hokej v Sokolově na co nejvyšší úrovni a ihned jsme na tom začali pracovat“, říká předseda klubu Václav Dobřemysl.

Práce to je mnoho, ale úsilí přináší první ovoce. Baníku se podařilo složitými jednáními na úrovni hokejového svazu a s některými hokejovými kluby zajistit účast ve třetí nejvyšší domácí soutěži i pro nadcházející ročník 2017/2018. „Dokázali jsme se dohodnout s klubem HC Klášterec nad Ohří na podmínkách převedení jejich práv na 2.ligu do Sokolova. Vše se podařilo vyřešit administrativně i na ČSLH. Nebyli jsme jedinými zájemci, takže ta jednání nebyla jednoduchá. Nakonec se vše podařilo úspěšně dotáhnout, 8.6. ještě tento převod musí posvětit výkonný výbor ČSLH. Jsem za to rád a věřím, že tím odstartujeme novou etapu fungování sokolovského hokeje“, sděluje Václav Dobřemysl.

Vedení klubu vnímá, že tímto dílčím úspěchem vše nekončí, ale naopak začíná. Určitě chce, aby role týmu ve 2.lize byla důstojnější, než tomu bylo v uplynulé sezóně a více tak potěšit i věrné sokolovské publikum. Práce je ještě hodně, a to jak na sportovním poli, kde se klub bude snažit poskládat kvalitní tým, včetně trenérského zajištění, tak i na poli finančním. „Dnešní vrcholový, a nakonec i výkonnostní sport je o financích. Mládež máme vcelku pokrytou, a tak finanční podmínky již vytvořené má. Nyní je před námi úkol zajistit finančně fungování A týmu, v příštím týdnu nás čekají jednání s našimi stálými a největšími partnery, tj. Sokolovská uhelná a město Sokolov. Ve stejném týdnu je domluvené nově i jednání se společností Synthomer a.s. (chemička)“, informuje Karel Makovec, sekretář klubu. Právě on, spolu s vedením klubu, má před sebou úkol finančně zajistit naplánovaný rozpočet do konce června. „Konec června je limitní proto, abychom pak stihli uzavřít veškeré dohody s hráči a trenéry a připravili vše i po organizační a materiálové stránce. Ani toto nebude jednoduchý úkol, ale věřím, že i veřejnost a partneři ocení pozitivní posun a přidají se s pomocí. Všichni jsme viděli, jak to dopadlo loni. Plánujeme oslovit všechny potenciální a stávající partnery v regionu a budeme se muset vydat i mimo region. Samozřejmě o situaci informujeme pravidelně i zástupce města a jednáme i s nimi. Já věřím, že budeme úspěšnější, než v minulých letech“, uzavírá předseda klubu.