Sezóny 1946-47 a 1947-48 - problémy s hřištěm

V roce 1946 bylo s velikými obtížemi vybudováno první kluziště v Dolním Rychnově zásluhou obětavých hráčů a funkcionářů. Činnost byla však nepravidelná a slabá, na což měly největší vliv přírodní podmínky na Sokolovsku, které v krátké době pracně zřízený led doslova „sežraly“. Tak se stalo, že kluziště byla postupně budována na různých místech - například na hřišti u Ohře, na tenisových dvorcích u lomu Bohemie, na důlní propadlině dolu Antonín nebo přímo na rybníčku v městském parku, dnešních Husových sadech.
Určitou pravidelnost v možnosti trénování a sehrání zápasů přineslo teprve vybudování zimního stadionu v Karlových Varech. Dojíždění na tréninky a zápasy však kladlo mimořádné nároky na obětavost hráčů a funkcionářů, neboť se konaly převážně v pozdních večerních hodinách a návrat domů se často přetáhl přes půlnoc. Ráno před pátou se však muselo vstávat a jít do zaměstnání. Výhody v zaměstnání tehdy neexistovaly.
Tyto potíže snad byly příčinou ochabnutí zájmu funkcionářů o činnost v oddíle, který prakticky hrál všechny zápasy mimo Sokolov. V té době a to až do roku 1955 ležela veškerá tíha řízení oddílu (od roku 1948 již pod názvem TJ HDBS) na jediném člověku. Byl to Miroslav Svoboda, kterého láska k hokeji a láska ke sportu vůbec udržovala na tomto osamoceném „postu“ a tím prakticky udržel svou obětavostí při životě oddíl, který dal základ dnešnímu oddílu HC Baník CHZ Sokolov.

Rozcestník Klub

• 15.5.2018 - Formou ročního hostování by měl v Sokolově působit Josef Stříbrný, odchovanec Litvínova, který patřil do kádru extraligové Vervy v předchozích třech sezónách. Bývalý juniorský reprezentant v minulé sezoně nastupoval převážně v prvoligových Litoměřicích. Jednadvacetiletý útočník bude mít do Litvínova vyřízeny střídavé starty.
  • 10.5.2018 - Do přípravy A-týmu Baníku se dnes zapojil Michal Hotěk, devatenáctiletý útočník, odchovanec přerovského hokeje, jenž naposledy působil v juniorce Karlových Varů.
  • 9.5.2018 - Aktualizace kontaktů
  • 3.5.2018 - Fotografie z akce Šikovný školák
  • 26.4.2018 - Rozpis přípravy mládeže - zde
  • 17.4.2018 - Trochu z jiného soudku, v sobotu 2.6. 2018 vystoupí na fotbalovém hřišti v Bukovanech se tří a půlhodinovým superkoncertem česká rocková legenda, skupina KATAPULT. Jsme jedním z předprodejních míst vstupenek, takže neváhejte a přijďte si je k nám zakoupit. Vstupné předprodej 250,- Kč / na místě 300,- Kč a akce začíná v 18.30 hodin.
  • 16.2.2018 - ROZPIS PLAYOFF
  • 13.2.2018 - Novinky ve FANSHOPU
  • 31.1.2018 -

Činnost klubu byla v roce 2017 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).

• 1.8.2017 - Instagram A-týmu HC Baník Sokolov