Sezóna 1951-52 - mistři Karlovarského kraje, utkání s národním mužstvem

Po zahajovacím přátelském zápase se Slávií Karlovy Vary II., ve kterém HDBS zvítězil 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) následoval řetěz přátelských utkání hraných od 16.11. 1951 do 18.01. 1952 vesměs na karlovarském zimním stadionu. Mimo druhého zápasu se Slávií K. Vary II., který skončil 1:1 a zápasu se Slávií K. Vary I., ve kterém mužstvo HDBS reprezentovalo kraj a který skončil výsledkem 2:5 pro Slávii K. Vary (po třetinách 0:3, 1:2, 1:0) zvítězilo mužstvo ve všech ostatních přátelských utkáních. V některých velmi vysoko jako například s JNV Karlovy Vary 30:1, se Sokolem Loket 17:4, s Kraslicemi 23:3 a s ČSSZ Sokolov 23:2. V sestavě doznalo mužstvo několik změn:

Kopal (6)

V závorce je počet branek. Několikráte hostoval v této sezóně Macelis, bývalý hráč Českých Budějovic.

Mistrovské zápasy přeboru kraje Karlovy Vary byly zahájeny 14.1. 1952 zápasem v Mariánských Lázních. V utkání zvítězilo naše mužstvo 18:3 (8:1, 7:1, 3:1), když branky vstřelili Hora 6, Pokorný 4, Kučera 2, Javorský 2, Lavička, Žoček, Kšanda a Jiskra po jedné.
Další mistrovská utkání:

Mistrovské zápasy

16.01. 1952 Slavia K. Vary II. - HDB Sokolov 4:11 (4:4, 0:3, 0:4)
18.01. 1952 HDB Sokolov - Likos Chodov 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
25.01. 1952 HDB Sokolov - Kraslice 18:2 (7:0, 6:0, 5:2)
27.01. 1952 Pošta K. Vary - HDB Sokolov 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Dne 29.1. 1952 pak se na ZS Karlovy Vary hrálo rozhodující utkání o vítěze „Krajského přeboru“ s NVČ Nejdek. HDB Sokolov vítězí 16:4 po třetinách (1:1, 10:1, 5:2). Branky vstřelili: Poprštejn 6, Hora 4, Kučera 3, Lavička 1, Pokorný 1 a Javorský 1.

HDB Sokolov se tak stal mistrem Karlovarského kraje!

Jako mistr kraje Karlovy Vary postupuje do kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství republiky, kterého se účastní:

Karlovy Vary HDB Sokolov

Od 10.2. 1952 do 2.3. 1952 se hrál již zmíněný kvalifikační turnaj o postup do mistrovství republiky.

5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

HDBS skončil v turnaji na výborném 3. místě! Postoupil TOS Holoubkov.
V průběhu kvalifikačního turnaje zajíždělo mužstvo na sever Čech ke třem přátelským utkáním. Prohrálo s Preciosou Jablonec 6:3, zvítězilo s Tatrou Česká Lípa 5:11 a s OVS Česká Lípa 1:4.
Celkem mužstvo sehrálo v sezóně 27 zápasů, z toho 19 vítězných, 1 nerozhodně a 7 porážek.

V přestávce mezi ukončením krajského přeboru a zahájením kvalifikačního turnaje do mistrovství republiky se našemu mužstvu dostalo cti hostit (a to poprvé na vlastním ledě) naše národní mužstvo, odjíždějící na Olympijské hry do Oslo. Zápas skončil po dvou třetinách 4:6(!) ve prospěch našich vzácných hostí. Třetí třetina se pro nezpůsobilý led nehrála, aby nedošlo ke zranění našich reprezentantů. Hrálo se 4. února 1952 a mužstvo ČSR nastoupilo v sestavě: