V. Burian "A", Ostřížek, Z. Doležal, Fronk, Venkrbec "C", Jiránek "A", Illéš, Račuk, J. Veselý, Maruna, Hašek, Slanina

Martin Štrba, Petr Hubáček, Lukáš Majer

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Ve třetím kole zůstaly body na Hané

Ve třetím kole Chance ligy prohrál Baník na ledě Prostějova 6:3 po třetinách 3:2, 1:1, a 2:0. Na Hané si tak Baník připsal první porážku v nové sezoně.
Oproti minulému zápasu nastoupil Baník bez zraněného Vojtěcha Poláka, kterého nahradil David Novotný. Karlovarskou dvojici Daniel Kružík – Roman Přikryl pak vystřídali Ondřej Procházka s Filipem Kofferem.

Sokolovským hokejistům se nepodařil začátek. V šesté minutě, po ztrátě kotouče v útočném pásmu, Jestřábi přečíslili svého soupeře a na přesnou střelu Jana Veselého byl Michajlov krátký – 1:0. O minutu později bylo z pohledu Sokolova ještě hůře, po dalším zaváhání dostal chvilku prostoru v levém kruhu Vilém Burian a nemýlil se – 2:0. Zanedlouho mohl Baník snížit v přesilové hře, ale nestalo se tak a vzápětí přišla další pohroma. Na začátku 13. minuty totiž hostující obrana zapomněla na Tomáše Hanouska, který měl dostatek času zamířit a rovněž střelou z levého kruhu překonal Michajlova potřetí – 3:0.

Po této brance došlo ke střídání brankářů, kdy Michajlova nahradil Hamalčík, který okamžitě musel čelit přesilové hře. V oslabení ale skóroval Baník, když ujela dvojice Koffer a Jan Bernovský, druhý jmenovaný obdržel krásnou přihrávku před odkrytou bránu a snížil na 3:1. Baník se nevzdával a odměnou mu bylo v 18. minutě snížení na rozdíl jediné branky. Tomáš Vracovský si vyjel na modrou čáru a jeho pokus umístil za záda Pavelky Štěpán Csamangó – 3:2. První třetina tak navzdory nepovedenému začátku skončila rozdílem jednoho gólu.

Ve druhé části měl nejprve velkou šanci Veselý, ale Hamalčík byl úspěšnější. Sokolovského gólmana tak překonal až ve 26. minutě Aleš Poledna, který odražený kotouč napálil přímo mezi betony sokolovského gólmana – 4:2. Baník kontroval zanedlouho. Po rychlé akci po trase Bernovský-Osmík zakončoval Ondřej Procházka, který tak svou premiéru ozdobil gólem – 4:3. Ve zbývajícím průběhu druhého dějství měli domácí přeci jen o něco více ze hry, stav se ale neměnil.

Na začátku třetí třetiny hráli hosté další oslabení a Jestřábi trestali. Za obranu se dostal rozjetý Zdeněk Doležal a bekhendovým blafákem překonal Hamalčíka – 5:3. Vstřelená branka přinesla na hole Prostějova uklidnění a domácí nepouštěli baníkovce do výraznější šancí. Na konci 59. minuty se Baník odhodlal k power-play, které ukončil v čase 59:30 obránce Petr Šidlík, který opouštěnou bránu trefil přes celé kluziště – 6:3, čímž stanovil konečné skóre.

Baník tentokrát v utkání tahal za kratší konec. Za stavu 3:0 se sice nevzdal a dotahoval na rozdíl jediného gólu, následně však skvěle fyzicky vybavení domácí přidali další branky a všechny body tak zůstaly v Prostějově.

Ohlasy trenérů:

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov (převzato z lhkjestrabi.cz): Byl to pro nás velice těžký zápas na psychiku. Vnitřně jsme možná byli trochu pod tlakem po prohře s Litoměřicemi, jsem ale moc rád, jak se tomu hráči postavili a zvládli dnešní zápas. Myslím si, že celé to utkání jsme hráli velmi dobře, i když Sokolov byl dost nepříjemným soupeřem a neustále hrozil rychlými protiútoky. Kluci to ale zvládli dobře, obzvlášť v poslední části, kdy jsme zvládli neinkasovat a naopak jsme přidali dva góly.

Tomáš Mariška - HC Baník Sokolov: Do dnešního zápasu jsme nevstoupili dobře. Po nešťastné první brance jsme nehráli to, co jsme měli a nedrželi se organizace. Soupeři jsme nabídli dvě zbytečné branky a po pár minutách jsme prohrávali 3:0, čímž jsme si zápas neskutečně zkomplikovali. Po výměně brankářů nám gólman Hamalčík, který naskočil do těžké situace, dal šanci se vrátit do zápasu. Zvládl tu situaci velmi dobře a nám se podařilo dát kontaktní branku v oslabení, která nás trochu zvedla a přitáhli jsme se k soupeři. Celý zápas jsme ale honili tříbrankovou ztrátu, kterou jsme povolili dát soupeři hned na začátku. Od té doby jsme tahali za kratší konec. Dnes jsme nebyli lepším týmem, nedrželi jsme se organizace hry a nedělali jsme to, co jsme dělali v předchozích zápasech. To musím okamžitě změnit a doma v neděli před domácími fanoušky musíme nastoupit v úplně jiném módu, s jiným nasazením a s jinou osobní zodpovědností, abychom tyto zápasy mohli zvládat lépe.