Bartko, E. Mareš, Stránský, Tejnor "A", Zukal, J. Jenáček, Fajmon

T. Svoboda "C", Hruška, Karlsson, Špaček, Šťovíček, L. Adámek, Sklenář, Matuš "A", Beránek, Masař, Kučera, J. Sedláček

Svatopluk Číhal, JIří Beroun

CHANCE LIGA: Habal vynuloval Znojmo a Baník si připisuje tři body!

Vladislav Habal si v letošní premiéře za Baník připsal čisté konto. Díky němu a brankám Osmíka a Turečka si baníkovci dokráčeli pro výhru 2:0.

Znojemští vstoupili do zápasu aktivněji a byli to oni, kdo vyslali první střelu na branku, kterou měl na svědomí na začátku druhé minuty Jenáček, ale Habal byl pozorný. Ve 4. minutě se dostal k tvrdé střele David Kofroň, ale i Groh si připsal úspěšný zákrok. V 7. minutě vyrazili Orli do rychlého protiútoku, Svoboda našel Karlssona, jenže ten svou střelu poslal nad branku. Ve 14. minutě dostali baníkovci možnost přesilové hry, ve které si vytvořili optický tlak, ale žádná větší šance z toho nebyla. V závěru třetiny měli šanci dostat Baník do vedení nejprve Kružík a pak Csamangó, ale Groh se ve znojemské brance vyznamenal.

Ve 23. minutě to byl znovu Kružík, který se dostal až před Groha, ale ten si připsal další úspěšný zákrok. Ve 24. minutě ve vlastním oslabení ujel Křemen, ale ani ten nebyl úspěšný. Skóre se měnilo v čase 26:47, když Tureček našel Osmíka a ten přesnou střelou poslal Sokolov do vedení – 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, jenže Karlsson svou střelu poslal jen do tyče. Baník se dostal do dvoubrankového vedení v čase 34:40, když Tureček vystřelil z mezikruží a nakonec se dostal i k úspěšné dorážce – 2:0. Ve 39. minutě se dostal k zakončení člen čtvrtého znojemského útoku Bartko, ale Habal ho vychytal.

Ve 44. minutě mohl Baník skórovat v oslabení, když si Vracovský s Osmíkem položili Groha, ale nedokázali zakončit do prázdné branky. Orli se snažili dostat baníkovce pod tlak, ale domácí obrana je nepouštěla do žádných větších šancí. Dvě a půl minuty před koncem to hosté ještě zkoušeli v šesti proti pěti, ale Baník zvládl poslední minuty skvěle jako celou třetí třetinu a dokráčel si pro tři body.

Hodnocení utkání:

Tomáš Mariška: Utkání bylo velmi těžké, protože soupeř měl velkou ofenzivní kvalitu a neustále hrozil jak v přesilových hrách, tak z rychlých protiútoků. Myslím si však, že jsme dnes podali velmi týmový, obětavý výkon, podpořený výborným Vláďou Habalem vzadu, který nám pomohl. Celý tým ale pomohl zase zpátky i jemu, k tomu, aby mohl vychytat nulu. Jsme rádi, že se nám podařilo takto náročné utkání zvládnout a ubojovat. Nula vzadu je pak bonus navíc, který doufám, že nám pomůže i do dalších zápasů. Vrátili jsme se k naší organizaci a dělali jsme dobré věci, takže věřím, že i divácky byl výkon atraktivní, bylo se na co koukat a je to další pozvánka na následující domácí utkání.