Š. Jenáček, Smetana, Staněk, Teper, Kojo, Larsen, Ondračka

Š. Bláha, R. Půček, Dědek, Zabusovs, Kratochvil, Machala, Matějček, Hrňa, Holec, Rob, Klhůfek, Jonák

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník na Vsetíně neuspěl

Hokejisté Sokolova prohráli ve 47. kole na ledě favorita soutěže 6:2 po třetinách 2:1, 3:1 a 1:0. Za hosty se střelecky prosadili Daniel Vrdlovec a Milan Davídek.

Úvodní buly bylo na Lapači vhozeno v 17:30 a diváci mohli z počátku sledovat z obou stran spíše opatrný hokej. První nebezpečnější akci předvedli až domácí hráči v šesté minutě a ihned to byla akce gólová. Matouš Kratochvíl nabruslil po pravém křídle do útočného pásma a střelou švihem na protější tyč dokázal v čase 5:32 překonat Martina Michajlova v brance hostů.

Herní projev Baníku byl o něco bojovnější a aktivnější než v pondělním domácím zápase, a i hosté se tak dokázali dostat k ohrožení Maxima Zhukova, který dnes hlídal vsetínskou branku. Nicméně do další výrazné šance se v 8. minutě dostal opět střelec první branky, ale tentokrát jeho střelu z kruhů dokázal Michajlov vyrazit. V 10. minutě založila první útočná formace Sokolova pěknou kombinační akci, rychle překonali střední pásmo a v tom útočném dostal přihrávku na osu hřiště najíždějící Vrdlovec. Neukvapil se, vyhnul se domácímu obránci a následně střelou z hranice kruhů překonal vsetínského brankáře. Do poloviny první třetiny v tu chvíli zbývalo 18. sekund.

Od vyrovnání se hrál svižný a útočný hokej s šancemi na obou stranách. V čase 14:09 si domácí vedení vzali zpět. Baník byl ve svém obranném pásmu na puku, nedokázal jej však dostat za modrou čáru. Naopak jej vybojoval Matyáš Dědek, v pádu se vyhnul i poslednímu sokolovskému obránci a dokázal úspěšně zakončit. V 16. minutě přišla šance na vyrovnání pro hosty, když na trestnou lavici putoval Tomáš Ondračka. Baník sehrál přesilovou hru kombinačně velmi slušně, ale gólovou přihrávku ani střelu nakonec nevymyslel. Na začátku druhé třetiny se do několika náznaků šancí dostal v pohodě hrající Vsetín, ale Michajlov byl pozorný. Další branku přidali valaši v čase 23:21. Stalo se tak po vhazování v útočném pásmu Vsetína, které Matyáš Dědek dokázal čistě vyhrát. Navíc ho sokolovská obrana nedokázala pokrýt, takže když se k němu dostal znovu puk, stál trestuhodně sám před sokolovským brankářem a v zakončení se nemýlil. Po jeho druhé brance v utkání to bylo 3:1. Jiskřičku naděje zažehl Milan Davídek v čase 25:54, který vypíchl puk domácímu obránci a střelou z kruhů překonal podruhé Zhukova.

Vsetín ani toto snížení nevykolejilo a celkem s přehledem držel vývoj utkání pod kontrolou. Baníkovští se sice snažili a určitě byl jejich projev výrazně lepší od toho pondělního, ale Vsetín si zápas hlídal a co prošlo, to vyřešil dobře chytající Zhukov. Naopak to byli domácí, kteří ještě do konce třetiny přidali další dvě branky. Nejprve přes dva hráče ve středním pásmu vybojoval puk Jakub Teper, krásně našel Luboše Roba a domácí kanonýr nedal střelou z první Michajlovovi šanci. 36:37, 4:2 pro Vsetín. A za dalších 91 sekund bylo o utkání již prakticky rozhodnuto. Hostující útočník podklouzl s pukem v momentě, kdy oba týmy zrovna střídaly. Domácí to zvládli lépe, byť na hranici pravidel. Teper našel z vlastního obranného pásma na útočné modré Erika Hrňu a ten z pravého křída překonal Michajlova popáté.

Do třetí třetiny Baníék vstoupil se snahou korigovat skóre, Vsetín si už vývoj utkání spíše hlídal. Přesto nabídli valaši svým fanouškům další hezké útočné kombinace. Michajlov ale v této fázi utkání předvedl několik dobrých zákroků. Po jedné z dalších akcí domácích ale nakonec kapituloval znovu. V čase 48:44 vstřelil šestou branku domácích Pavel Klhůfek, když domácí útok potrestal další podklouznutí sokolovského hráče ve vlastním obranném pásmu. V poslední desetiminutovce viděla více než dvoutisícovka diváků ještě několik šancí, ale skóre zápasu se již ani na jedné ze stran nezměnilo.

Baník tedy dokráčel ve Vsetíně k jasné prohře 6:2. Od začátku utkání pouze dotahoval a v těch pasážích, kdy byla šance na zdramatizování vývoje, tak domácím pomohl dobře chytající Zhukov. Od poloviny zápasu už sokolovští nenacházeli schopnost a sílu dobře a v pohodě hrající vsetínské hokejisty dostat pod tlak a vývoj utkání změnit.

V tabulce zůstáváme devátí a další utkání sehrajeme v rámci 48. kola v Sokolově v pondělí 19.2 od 18:00 proti Litoměřicím.

Ohlasy z utkání:

Matyáš Beran (obránce HC Baník Sokolov): Utkání se nám bohužel nepovedlo, ale myslím si, že to úplně neodpovídá výsledku, jakým to skončilo. Nebyli jsme o tolik horší. Bohužel jsme neproměnili šance, přesilovky a dostal jsme góly ze zbytečných chyb. Na Vsetíně se šesti inkasovanými góly je těžké vyhrát. Šance jsme měli, ale bohužel nám to nenapadalo.