Březina, Pechanec, Mácha, Chludil, Hejcman, Pospíšil, Ministr, Pšurný, Indrák, Goiš, Zembol, Jak. Svoboda

Michal Mikeska, Petr Dočkal

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Na Hané bez vstřeleného gólu

Baníkovci nedokázali zlomit nepříznivou sérii a na Hané neuspěli. V Přerově Baník prohrál 3:0 po třetinách 0:0, 1:0, 2:0.

49. kolo zavedlo sokolovské hokejisty na Hanou, kde se utkali s přerovskými Zubry, tedy soupeřem, který bojuje o první šestku. Baník oproti minulému zápasu přeházel formace, jedinou změnou byl post sedmého obránce, kde Bulku nahradil Dorot.

Úvod zápasu byl ve znamení svižného hokeje, kdy oba týmy prověřily gólmany protivníka. Následně se do dvou zajímavých situací dostali domácí, ale neuspěli a stejně tak skončil i nadějný střelecký pokus Tomáše Rohana, který se mezi tři tyče nevešel. Baník poté přečkal i chvilkový tlak Přerova a dál se snažil domácím vyrovnat v nasazení i bruslení. Sokolov odolal i v prvním oslabení zápasu, byť v jeho závěru při Západočeších stálo také štěstí. Po přesilové hře se Baník ubránil rovněž tlaku domácích a poté párkrát zahrozil při rychlých brejcích. Ale žádná z akcí se neujala. Stejně tomu tak bylo na druhé straně, kdy v závěru první dvacetiminutovky musel zasahovat Petr Hamalčík. První třetina tak skončila bez branek.

Na začátku druhého dějství měl výhodu přesilové hry také Baník, nesehrál ji vůbec zle, ale gólového úspěchu se nedočkal. Naopak po návratu z trestné lavice zahrozil Hejcman. Iniciativu v první polovině druhé třetiny přebrali sokolovští, stav se však neměnil. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 32. minutě se Daniel Indrák dral před bránu Hamalčíka, sice nezakončil dle svých představ, ale hosté nedokázali puk bezpečně odklidit a Daniel Ministr ho se štětím poslal do brány – 1:0. Vstřelená branka Zubry povzbudila, do velké šance se dostal Březina a následně bylo kolem Hamalčíka pořádně horko, ale tentokrát Baník odolal. Poté si několik možností vypracoval i Sokolov, ale narážel na připraveného Postavu, případně při kombinaci a zakončení chyběla přesnost. Po dvou třetinách tak domácí vedli nejtěsnějším rozdílem.

Začátek třetí třetiny byl podobný jako předešlý průběh. Obě mužstva prokazovala snahu, ale na ledě se odehrával spíše boj a kralovaly pozorné obrany. Brankáři tak zasahovali sporadicky, než aby museli řešit vyloženější příležitosti. V momentě, kdy se zdálo, že by se mohl Baník více zabydlovat v útočném pásmu, přišel druhý zásah Zubrů. Petr Hamalčík se vydal za bránu zastavit nahozený puk, který se pro hosty odrazil velmi nešťastně, Goiš nezaváhal, našel Jakub Svobodu, který stihnul kotouč umístit do odkryté brány – 2:0.

Baník po druhém inkasovaném gólu zvýšil obrátky a tlačil se do brány. Postava ale odolával a puky se k sokolovským hráčům neodrážely. Zbraně však Baník neskládal, větší šance ovšem ne a ne přijít. Naopak po přečíslení mohl definitivně rozhodnout přerovský Březina. V 58. minutě se Baník odhodlal k power-play, ale málem inkasoval od brankáře Postavy. Jeho pokusu nechybělo mnoho. Sokolovští svého soupeře ještě zatlačili, puk se na brankovišti odrážel, ale znovu mimo tři tyče. Naopak již v poslední minutě přidal pojistku do prázdné brány Lukáš Chludil, který uzavřel účet zápasu – 3:0.

Baníku nelze upřít snahu, hráči bojovali, ale v Přerově se Baník nedočkal vyloženějších šancí, natož gólů či bodů. Přerov nebyl v zápase o tolik lepším týmem, ale dokázal se střelecky (i když se štěstím) prosadit a dominoval na vhazování. Baník tak prohrál počtvrté v řadě a na tříbodovou výhru čeká již měsíc.

Šanci ukončit nepříznivou sérii budou mít sokolovští hokejisté již tuto sobotu, kdy na svém ledě přivítají již jistého vítěze základní části – Porubu. Utkání se hraje v sobotu 24. 2. od 17:00.

Ohlasy ze zápasu:

David Novotný (útočník HC Baník Sokolov): Myslím, že jsme po celých 60 minut byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ne-li v nějakých momentech i lepší. Ale bohužel jsme nedali gól. Soupeř dal dva, třetí do prázdné brány a to o tom zápase rozhodlo. Bohužel.

Ohlasy trenérů (převzato z hokejprerov.cz)

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): První třetina byla hodně opatrná. Chtěli jsme být hodně aktivní, soupeř měl dlouhou cestu a chtěli jsme na něj přitlačit. Bylo vidět, že ani jeden tým nechce inkasovat. Ve druhé třetině jsme byli my ti šťastnější, kteří dali gól. Obranná fáze byla dnes dobrá, zřejmě po lehké chybě v rozehrávce soupeře jsme pak přidali druhou branku a dokráčeli jsme ke třem bodům. Neříkám, že jsem ze zápasu nadšený, určitě bych tam chtěl vidět více věcí. Ale máme tři body, kterých si vážíme, navíc jsme neinkasovali.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Myslím, že jsme tady odpracovali velmi dobré utkání. Od začátku bylo vyrovnané a opatrné z obou stran, oba týmy věděly, o jak důležité body se hraje, a podle toho to vypadalo. Byl to boj o první gól a myslím si, že ve druhé třetině jsme měli příležitosti na to, aby jsme ho dali my. Měli jsme dobrou přesilovou hru, ale bohužel jsme nebyli efektivní a dostali jsme takový nešťastný gól. I tak si myslím, že jsme pracovali dál velmi dobře a snažili jsme se tlačit do brány, ale z nešťastného odrazu jsme dostali druhý gól. Potom už to pro nás bylo samozřejmě složité. Zkoušeli jsme power-play, měli jsme tam ještě jednu šanci, která taky nevyšla, a jelikož jsme nedali gól, tak jsme tady ty body nemohli vzít. Myslím si ale, že jsme tady dneska dopracovali dobré vyrovnané utkání a hráči nechali na ledě všechno. Věřím, že když takhle budeme pracovat v dalších zápasech, tak body přijdou.