Mrázek, M. Jandus, Březák, Muška, Husa, P. Krejčí

L. Krejčík, Chlán, Žálčík, Hrníčko, Divíšek, Nouza, T. Jandus, V. Meidl, Ouřada, M. Novák, Knap

Ladislav Lubina, Ivo Peštuka

Třetí třetina rozhodla o prohře Baníku

Z počátku vyrovnaný zápas dotáhl do vítězného konce Prostějov dvěma góly ve třetí třetině.

V bojích o předkolo play-off se Baníku poměrně začalo dařit v přesilových hrách, to Sokolov předvedl ihned v páté minutě, kdy dokázali domácí využít početní převahu po rychlé akci Kverky s Osmíkem, druhý jmenovaný nabil před bránu na připraveného Tomáš Rohana, který zdolal prostějovského brankáře. Jestřábi hledali recept na gólmana Baníku, ten však v první třetině nenašli a do kabin si Sokolov odvezl jednobrankové vedení.

Druhá perioda byla velmi vyrovnaná. Oba týmy si vytvářely šance, na jejich koncích však stáli úspěšní brankáři. Ve 30. minutě se přeci jen skóre měnilo. Do středu útočného pásma dostal nahráno Petr Chlán a přesnou střelou propálil Jakuba Kašpara. Hosté zakrátko získali vedení. Pokus Hrníčka dokázal sokolí gólman vyrazit, puk za brankovou čáru dopravil Tomáš Divíšek. Ve 34. minutě byl Prostějov přistižen při nedovoleném zákroku a Sokolov se dočkal další přesilové hry. Znovu se ukázala aktivita sokolích mužů v této herní disciplíně, kdy ránu od modré čáry tečoval Martin Osmík až za záda hostujícího brankáře. O dvě minuty později se ukázaly rychlé nohy Křemena, který ujel jestřábí obraně, místo střely však zvolil nahrávku na Tomáše Vracovského, který ve velké příležitosti promáchl kotouč. Po čtyřiceti minutách byl výsledek vyrovnaný 2:2.

V polovině třetího dějství se po vyhraném buly svižnou střelou prosadil znovu Tomáš Divíšek, který tak dostal hosty do jednobrankového vedení. Sokolov se k větší šanci nedostal. Ovšem sedm minut před koncem poslední části se opět ukázal Prostějov, když Nouza našel na modré čáře Dominika Hrníčka, který proměnil samostatný únikem ránou mezi Kašparovy betony. Na tyto dva vstřelené góly nedokázal Baník odpovědět, tudíž si po vyrovnaném výkonu, nakonec odvezli všechny body Jestřábi.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): Tak jak jsme nastoupili do dnešního zápasu, tak nastupujeme do každého domácího utkání. Byli jsme lepším týmem po celou první třetinu. Z mého pohledu byly klíčové naše přesilové hry v úvodu druhé třetiny. Tam jsme si moc příležitostí a zakončení nepřipravili, což náš tým trochu vyvedlo z rytmu. Soupeř toho dokázal využít nejen využitou přesilovou hrou, ale i gólem, který si myslím, že bychom dostávat neměli, když jsme prohráli bruslařský souboj. Po půlce druhé třetiny jsme se dostali zpátky do hry a předváděli výkon jako v první třetině. Nemůžu říct, že první dvě třetiny byl soupeř lepší, to rozhodně ne. Třetí třetinu nakonec rozhodla jedna vstřelená branka, což jsme všichni tak nějak tušili, že to bude o jednom gólu, který rozhodne. A nakonec se to potvrdilo.

Ladislav Lubina (Prostějov): Věděli jsme, že nás v Sokolově čeká těžký soupeř. Poslední vzájemný zápas jsme doma prohráli a podle toho jsme se na to také připravovali. Soupeř vstoupil velmi dobře do utkání a dostal nás pod tlak. Bohužel jsme se nevyvarovali našich neduhů, kterými jsou vyloučení. Některá byla naprosto zbytečná a v oslabení jsme dvakrát inkasovali. Toho se musíme v dalších zápasech vyvarovat. Ve třetí třetině jsme pak utkání naklonili na svoji stranu. Buďme rádi, že jsme získali tři body.