Šedivý "A", Bartoš, Šlahař, Lyszczarczyk, Komoroski, Kurovský, Christov "C", Peterek, Martynek "A", Hrubec, Klimša, Blaško

Mojmír Trličík

Beran (25.-60. Cichoň)

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Baník se vrací bez bodů

Ani ve druhém venkovním zápase ve dvou dnech Baník nedokázal bodovat. Ve Frýdku Baník prohrával po dvou třetinách 4:0, ve 48. minutě snížil Sloboda, ale na víc se baníkovci nezmohli a prohráli 5:1.

Ze zápasu uběhla jedna minuta a pětatřicet vteřin a už se měnilo skóre. Daniel Kurovský se dostal za obránce Vodičku, najel si před branku a střelou pod horní tyčku překonal Berana – 1:0. V 6. minutě to byl opět Kurovský, který se v nebezpečném prostoru dostal k odraženému puku od mantinelu, ale tentokrát trefil jen betony připraveného Berana. O chvilku později byl vyloučený Jandus a domácí nesehráli přesilovku vůbec špatně. Vytvořil si několik dobrých šancí, ale ani jedna z nich se neujala. Ve 13. minutě dostal možnost početní výhody i Baník, ve které několikrát zahrozil střelami od modré čáry, které Baroš pochytal. V 18. minutě dostal zkušený Martynek přihrávku za obranu, ale svým bekhendovým pokusem mezírku mezi betony nenašel.

Ani úvod druhého dějství sokolovským nevyšlo. V čase 21:19 v přesilovce Kurovský nahazoval puk na branku a Komorski ho dokázal tečovat mimo dosah Berana – 2:0. Baníkovci si pak vytvořili optický tlak, ale do střeleckých pozic se nedostávali. Ve 25. minutě narýsoval pěknou přihrávku Šedivý na Bartoše, který trefil puk pod horní tyčku a vyhnal Berana z branky. O 20 vteřin později mohl náskok Frýdku na čtyři branky, ale překonaného Cichoně zastoupil na čáře jeden z jeho spoluhráčů. Baník v další přesilovce znovu předvedl dobrý tlak, ale opět z toho byly jen střely od modré čáry. Ve 30. minutě jel Lyszczarczyk sólo na Cichoně, ale ten si s jeho pokusem poradil. Blízko ke snížení byl ve 37. minutě byl blízko v přesilovce ke snížení Vrhel, který nedokázal zakončit do polodkryté branky. Frýdek svou další přesilovku využil v čase 37:57, když Cichoň vyrazil střelu Krenželoka před sebe a pohotový Šlahař zvýšil na 4:0.

Na začátku třetiny se třikrát vylučovalo a při frýdecké přesilovce ve 46. Teper střílel od modré, puk se odrazil před brankoviště, ale Cichoň dokázal složitou situaci vyřešit. V čase 48:47 předvedl pěknou akci po pravé straně Sloboda, najel si do středu hřiště a přesnou střelou snížil na 4:1. Baníkovci se pak po vyloučeních Vrhela a Rulík dostali do tří a v čase 50:55 toho využil střelou z pravého kruhu Krenželok– 5:1. V 56. minutě mohl Kurovský přidat svůj druhý gól v zápase, ale svou střelou orazítkoval tyč. V 59. minutě našel Jurčík Bílka, který v tísni trefil jen brankaře Baroše a poté zápas v poklidu došel až do konce.

Ohlasy po utkání

Martin Štrba: Dnes jsme podali velmi ostudný výkon! Po včerejším zápase jsme i přes porážku hráli dobře, takže vůbec nechápu, jak o 24 hodin později můžeme podat takovýto výkon. Zbývá nám posledních pět zápasů a pokud se nezlepšíme, tak se může stát, že dobře rozjetá sezona skončí špatně!