Loučka, Žižka, Koblitz, Chotaš, Hána, Zicho

Řepík, Freiberg, Jáchym, Mála, Hrdlička, Nguyen, Kadlec, Diviš, Toman, Schönauer

Radek Nerad

Baník v prvním utkání porazil Klášterec vysokým rozdílem

Téměř po 4 měsících vyjeli na led hokejisté Baníku. A premiéra to byla úspěšná. Sokolov porazil svého tradičního rivala z Klášterce vysoko 7:1 po třetinách 2:0, 2:0 a 3:1. Hattrick zaznamenal Kamil Tvrdek, dvakrát se trefil Václav Dobřemysl a po jednom gólu přidali Otto Novák a Petr Přindiš.

Ještě bez zkušeného Romana Proška nastoupil Baník k úvodnímu přípravnému zápasu nové sezony. V dresu Sokolova se naopak po delší době objevil obránce Petr Přindiš a útočník Kamil Tvrdek. Oba hráči s extraligovými zkušenostmi ukázali, že by pro Baník byli obrovskými posilami. Další nové tváře v černožlutém dresu byli mladý obránce Patrik Löbl z pražské Slavie, vysoký bek David Troška, jenž loni nastupoval za Karlovy Vary v MHL a v obraně se ukázali i mladíci Petr Binias a Jakub Truhlář, kteří naposledy nastupovali za starší dorost Baníku.

V útoku pak vedle již zmiňovaného Tvrdka hrál znovu Pavel Kuběna. Ve čtvrtém útoku pak s Hudákem zápas odehráli Marek Váňa (odchovanec), jenž naposledy nastupoval právě v Klášterci a Josef Klíma (juniorka Baníku)

Baník hned v první minutě získal výhodu přesilové hry. Tu nevyužil, ale při další přesilovce se již skóre měnilo. Po akci od zadního mantinelu na kruhy dostal Václav Dobřemysl přesnou přihrávku a gólman se nemohl stihnout přesunout. Sokolovský kapitán mířil do odkryté brány a vstřelil první gól Baníku v nové sezoně – 1:0. Následně hráli v početní výhodě i hosté, ale v přesilové hře nepředvedli vůbec nic. Naopak po návratu z trestné lavice napálil Sýkora puk do břevna.

Při další přesilovce mohl přidat druhý gól Hudák, který dorážel po střele Trošky, ale brankář Tichý se vyznamenal a skvěle betonem zasáhl. Ve 20. minutě byl ale klášterecký strážce svatyně krátký na akci druhého sokolovského útoku. S chutí hrající Jan Bauer si povodil obránce a načasoval přesnou přihrávku na Kamila Tvrdka, pro kterého nebyl problém trefit z úhlu puk pod víko – 2:0.

Do druhé třetiny vstoupil Baník výborně. Po rychlé akci, na jejímž počátku byl Přindiš, předložil Sýkora puk Václavovi Dobřemyslovi, který přesnou přihrávku pohotově přetavil ve třetí gól – 3:0. Ve 24. minutě zahrozili také hosté, ale průnik Hány zastavil Hruška. Na začátku 29. minuty předvedl pěknou individuální akci obránce Troška, který přešel přes tři protihráče, následně přenechal puk Dobřemyslovi, jenž viděl najetého Kamila Tvrdka a Baník vedl 4:0.

Ještě v téže minutě mohli hosté snížit, ale Kadlec v trestném střílení na Hrušku nevyzrál. Do konce druhé třetiny ještě sehrál Klášterec velmi dobře přesilovou hru, ale na domácího gólmana si nepřišel. Ve 39. minutě měl hattrick na hokejce Dobřemysl, ale nechal vyniknout Tichého. Po dvou třetinách tak Baník vedl 4:0.

Třetí třetinu zahájil Klášterec sérií přesilovek, ale v nich příliš nebezpečný nebyl. Naopak ve 47. minutě se v oslabení puku ujal Kuběna, kterého v útoku podpořil Otto Novák a po přesné přihrávce druhý jmenovaný poslal puk za záda Tichého – 5:0.

V 54. minutě se při vyloučení Tvrdka dočkali také hosté. V přesilové hře se z dorážky prosadil Marek Jáchym a pokazil tak domácímu brankáři Hruškovi čisté konto. Odpovědět mohl vzápětí Hudák, ale neproměnil.

To však Baníku nemuselo vůbec vadit. Na konci 56. minuty totiž Kuběna vybojoval puk pro Bauera, jenž našel Kamila Tvrdka a ten dokonal svůj hattrick – 6:1. Tvrdek poté mohl přidat ještě jeden gól, ale neuspěl, stejně jako v další šanci Kašpar. Přes tři stovky diváků se však dočkali ještě jednoho gólu. V poslední vteřině totiž vystřelil Petr Přindiš a přes clonícího Švece dostal puk do brány – 7:1.

Po zápase tak spokojení diváci mohli svým hráčům zatleskat a nechyběla ani (na přípravné zápasy netradiční) děkovačka domácích borců.

Baník v zápase zvítězil naprosto zaslouženě. Utkání sice neslo prvky přípravy a bylo znát, že týmy hrají první zápas, ale domácí mužstvo předvedlo spoustu pěkných akcí a bylo lepší ve všech směrech.

Další přípravné utkání nenechá na sebe dlouho čekat. Již v pátek 15. 8. 2014 přivítá Baník na svém stadionu jihokorejský tým High1, hrající asijskou ligu. Na Sokolov tak čeká protivník, který má svém středu velké množství reprezentantů a také několik Kanaďanů. Zápas začíná v 18.00 a všichni příznivci jsou na utkání srdečně zváni.