Košťálek, Kovář, Králíček, Petrásek, Poschl, Prokeš, Renda, Smutný, Žalud

M. Novotný

Starší žáci vstoupili do ligy výhrou nad Chomutovem

První soutěžní utkání starší žáci těsně vyhráli

V sobotu 6. 9. 2014 přišel den D a starší žáci se postavili na modrou čáru, aby se pozdravili s prvním nalosovaným soupeřem letošního ročníku ligy starších žáků. Jako první padl los na Piráty z Chomutova. Utkání se hrálo v tempu, byly vidět pěkné akce, ale také chyby a závěr utkání měl správný náboj a nebyla nouze ani o správnou nervozitu. Utkání jsme dovedli do vítězného konce a myslím, že fanoušci z ochozů odcházeli spokojení s předvedenými výkony našich hráčů.

První třetinu zahajuje na buly Ondra Dimitrov a první útok se hned ujímá puku a míří do útočné třetiny, kde chvíli soupeře zamyká, avšak žádná velká akce se z tohoto střídání neurodila. Poté se hra přestěhovala před naší bránu, kterou strážil Matyáš Pitoňák. Ani tady soupeř ničím velkým nezahrozil. V 7. minutě této třetiny se bojuje u mantinelu na naší modré o puk, i přes upozorňování ze střídačky „ať vám nevyjede“ se tak stalo a hráč číslo 22 se ze skrumáže od mantinelu vyháčkoval a prokličkoval se až do střelecké pozice, kterou využil a Matyáše pěknou střelou nahoru překonal. V čase 6:38 tedy svítí nepříznivé skóre pro Baník 0:1. Toto však netrvalo dlouho a naše „bílá“ pětka si spravila chuť a pěknou akcí srovnala. Jenda Petrov dostal pas od Zdendy Trocha, zavezl puk do útočné třetiny, našel Ondru Dimitrova, který byl postavený před bránou, avšak ten ještě našel lépe postaveného, osamoceného Zdendu Trocha, který nekompromisně zavěšuje a napravuje tak chybu svého útoku při inkasované brance. Píše se čas 10:52 a stav 1:1. V čase 13:35 špatně střídáme a naše hráčská lavice dostává trest 2 minuty, který jde odsedět Lukáš Pazour. Bráníme se ve 4 a v čase 14:05 ujíždí Jenda Petrov po přihrávce Vojty Jirouška, a ve vlastním oslabení se prosazuje a navyšuje na 2:1. Avšak v čase 15:55 faulujeme a Lukáš Pazour si jde opět odsedět trest, tentokrát za své provinění. Tak jak jsme se radovali při prvním oslabení, nyní jsme však věšeli hlavy, neboť se nám nepodařilo se ubránit a hráč s číslem 11 na zádech se prosazuje a tentokrát je to soupeř, kdo srovnává skóre. Čas 17:36 - 2:2. Za tohoto stavu odcházíme do kabin.

V kabině trenéři vytkli svým svěřencům chyby, kterých se dopouští a apelovali na dodržování pokynů, které si neustále opakují jak na trénincích, tak před začátkem utkání.

Druhá třetina přinesla pouze jediný gól a ten padl do brány soupeře. V čase 26:14 fauluje Pepíno Blecha a dává šanci Pirátům opět potrestat naší neukázněnost. Toto oslabení jsme úspěšně ubránili, takže se skóre nemění. Stále svítí 2:2. Až v čase 33:15 se prosazuje opět Jenda Petrov po přihrávce Zdendy Trocha a Jenda si tak připisuje dnes již 3. bod do statistik. A my opět strháváme vedení na svou stranu. 3:2. Na konci této třetiny sudí vylučují i soupeřova hráče a dává nám výhodu hrát s jedním hráčem v poli navíc. Avšak přesilovku jsme nevyužili a tak se po druhé třetině skóre zastavilo na stavu 3:2. Tuto třetinu jsme také vyhráli v počtu střel na bránu 10:9.

Třetí třetina začala. Matyáš Pitoňák v bráně čaroval a držel svůj tým od inkasování další branky. Avšak v čase 47:26 na střelu chomutovského Králíčka nestačil a opět „plichtíme“. 3:3. Hraje se opravdu pohledný hokej, kterému i odpovídá výsledek. Obě mužstva si vytvářejí šance a brankáři obou týmů se mají co ohánět. V čase 53:06 dostává přihrávku Matěj Opatrný, který se dostává do brejku. I přestože je stíhán protihráči, dokáže se protáhnout před soupeřovu bránu a překonat v ní dnes chytajícího Denise Pecháčka. Asistenci u této velmi důležité branky si připisují Jirka Ticháček a Pepíno Blecha. Matěj Opatrný vstřelil vítěznou branku, avšak ještě se nám na závěr utkání postaral o trochu nervů, když se nechal vyloučit v čase 56:14 za podražení protihráče. Bránili jsme se zuby nehty, v čase 57:30 nás zachránilo břevno. Toto oslabení jsme ubránili a s přibývajícím časem přibývala i nervozita nejen na střídačce, ale určitě i v ochozech. V čase 59:01 si domácí tým vyžádal oddechový čas, trenéři povzbudili celou střídačku, poslali na led své svěřence a nám nezbývalo, než začít odpočítávat vítězné vteřiny. A tak jsme první utkání dovedli do vítězného konce dvěma góly Jendy Petrova, gólem Zdendy Trocha a tím velmi důležitým Matěje Opatrného.

Matyáš Pitoňák v bráně pochytal 33 střel, svůj tým podržel a ukázal, že si dnešní pozici jedničky právem zasloužil.

V kabině si kluci užili vítězný pokřik, trenéři se vyjádřili k utkání a upozornili, že máme ještě hodně co trénovat a dolaďovat. Doufejme, že si vítězný pokřik poslechneme i při dalším utkání. Příští víkend máme nalosované volno, takže další kolo hrajeme až 20. 9. 2014 opět na domácím ledě s týmem HC Tachov / M. Lázně. Avšak s největší pravděpodobností příští týden nebudeme zahálet a zahrajeme si přátelské utkání s týmem ze Selbu. Přijďte se podívat, určitě si kluci zaslouží vaši podporu.