Bartoš, Bělohlávek, Hengerič, Havrda

Rossler, Egorchenkov, Bockstefel, Jungmann, Kosina, Fajt, Řihánek, Svoboda

Král Milan

Starší žáci i podruhé úspěšní

Po týdenní pauze odehráli starší žáci druhé soutěžní utkání. Tentokráte se nám postavil tým, který po 2 kolech vedl tabulku, tým HC Tachov / M. Lázně. Již od začátku utkání bylo vidět, že si kluci dnes vzali do hlavy uhrát vítězné body. Před zápasem byli v kabině všichni maximálně soustředění a bylo to vidět i v utkání.

Hned první střídání jsme odehráli velice aktivně a už v úvodu jsme se „nastěhovali“ do útočného pásma. Vytvářeli jsme si mnoho šancí, avšak koncovka nám dělala velký problém. Až v čase 7:55 se prosadil Ondra Dimitrov po přihrávce Zdendy Trocha a Vojty Jirouška. Tato střela byla jediná úspěšná v této třetině, všechny ostatní bohužel skončily ve výstroji hostujícího brankáře, či zvonily tyčky jako zvony na kostele v neděli v pravé poledne. Matyáš Pitoňák v bráně moc práce neměl, jedinou velkou šanci si soupeř vypracoval 43 sekund před koncem této třetiny, kdy před naší bránou zůstali zcela nehlídaní dva hráči, avšak Matyáš Pitoňák svůj tým podržel a úspěšným zákrokem nedal soupeři šanci na vyrovnání. A tak první třetinu, kterou jsme odehráli velice aktivně, jsme uhráli za skóre 1:0.

Po úpravě ledu a návratu z kabiny, kde jsme rozebrali hru první třetiny a zdůraznili špatnou koncovku, jsme naskočili do druhé třetiny. Začátek této třetiny byl ze strany baníkovců nepovedený a jako bychom v kabině nechali síly a všechnu motivaci. Ze střídačky byla slyšet důrazná domluva trenérů svým svěřencům. Naštěstí soupeř našeho polevení nevyužil. Přesto, že jsme hned v úvodu hráli v početní převaze, a v polovině třetiny také v oslabení, skóre se neměnilo. A tak jsme na branku čekali až do 36. minuty, kdy Adam Gašpar pěknou přihrávkou poslal Vencu Hnízdila a ten prolomil střeleckou smůlu týmu v dnešním zápase. 2:0. V čase 36:59 se soupeř proviňuje proti pravidlům a sudí posílá hostujícího Hengeriče na trestnou lavici. Hrajeme s výhodou jednoho muže v poli a přichází další faul, kdy si ke svému spoluhráči jde přisednout Dominik Bockstefel, který „vyfasoval desítku“ za úder do oblasti hlavy a krku. Začínáme hrát 5 na 3. Tuto dvojnásobnou přesilovou hru jsme odehráli velmi dobře a vsítili jsme hned dvě branky. Nejprve se v čase 38:43 prosadil Jenda Petrov po přihrávce Ondry Dimitrova a poté v čase 39:10 si soupeř srazil touš do branky sám, tento gól byl připsán Vencovi Hnízdilovi, který byl jako poslední v kontaktu s pukem. 4:0. Už to vypadá lépe a snad se nemusíme obávat o výsledek. Avšak ještě dramatizujeme, když si Filip Polák odchází sednout na trestnou lavici za napadení. A dáváme soupeři šanci na snížení skóre. Avšak dobře bráníme, Tomáš Pazour vybojuje puk v naší obranné třetině, posílá ho Jendovi Petrovovi, který se ve vlastním oslabení dokázal prokličkovat až před brankáře Nového a ostrou střelou po zemi mu nedal šanci. A tak jsme jásali popáté. 5:0. Za tohoto skóre skončila druhá třetina. Tato třetina nezačala vůbec dobře, naše hra se zhoršila, avšak paradoxně se nám začalo dařit střelecky. Náš počet střel na branku už nebyl tak vysoký, jako v předešlé třetině a soupeř Matyáše Pitoňáka v bráně zaměstnal celkem 5x.

Třetí třetinu zahajujeme střídáním brankářů a Matyáše Pitoňáka, který dnes vychytal svou první nulu, vystřídal mezi tyčemi Matěj Bíma. Začátek této třetiny jsme si uhlídali a začali jsme hrát hned od začátku aktivně. V čase 44:58 Matěj Opatrný krásnou střelou nahoru zvýšil skóre na 6:0. Asistenci u této branky si připisuje Jenda Petrov a Dan Denk. Vytváříme si šance, avšak již žádná není úspěšná, ale i přesto je slyšet ze střídačky chvála. V čase 52:11 ještě fauluje Tomáš Pazour a soupeř si s touto přesilovkou ví rady. Hengeričovu ránu, která letí přímo do brány, Matěj Bíma přes bránící hráče vůbec neviděl, a tak si soupeř připisuje na své konto úspěšnou střelu a snižuje skóre na 6:1. A za tohoto stavu také dohráváme celé utkání.

Utkání jsme odehráli velmi zodpovědně, jak dopředu tak dozadu. Byly vidět pohledné akce, první třetina byla plná infarktových situací. Dlouho jsme hráli s rozdílem jedné branky, ale nakonec jsme zvítězili celkem jednoznačně. Pokud bychom hráli takto a ještě zapracovali na naší slabině, kterou je koncovka, pak budou jistě všichni zúčastnění spokojení s předvedenou hrou. V kabině se klukům dostalo pochvaly a pak si užili i vítězný taneček.

Příští týden hrajeme dvojkolo, v sobotu hostíme doma tým z Kadaně a v neděli zajedeme na horký led Karlových Varů, kde se ukáže naše síla. Držte klukům palce, ať jsou i nadále úspěšní.