Thang, Donghwan S., Donghwan K., Junil "A", Jungyun, Jungsik

Kawai, Chuljun, Chanhwi, Park, Jun-Young, Jeahyung, Regan, Kwonki, Yu-Won

Kim Yoonsung

Baník si poradil i s korejským týmem

I ve druhém přípravném zápase dokázali hokejisté Baníku zvítězit a opět vstřelili sedm gólů. Tentokrát si Sokolov poradil s korejským High1, když asijského protivníka porazil výsledkem 7:4. Čtyřmi góly se blýskl Václav Skuhravý. Po jednom gólu zaznamenali Ivan Říha, Kamil Tvrdek a Martin Gombár. Další zápas hraje Baník v úterý 19.8.2014 na ledě Mostu.

V sokolovském dresu nastoupila překvapivě bývalá ikona Karlových Varů Václav Skuhravý, který se s Baníkem stejně jako vloni připravuje na svou sezonu. Při prvním střídání také urostlý útočník ve 4. minutě otevřel skóre a poslal tak domácí do vedení.

Na začátku 7. minuty ale bylo srovnáno. V oslabení musel zatáhnout za záchrannou brzdu při úniku hostujícího Young Jun Leea obránce Novák a sám postižený nařízené trestné střílení proměnil – 1:1.

Ve 12. minutě mohlo být ještě hůře, Franciskovi v brance Baníku pomohla tyčka. Z protiútoku ale znovu udeřil Skuhravý, který využil zaváhání Korejců a vrátil domácím jednobrankový náskok.

Během necelých čtyř minut druhé třetiny potom Sokolov odskočil svému soupeři na rozdíl tří gólů. Nejprve skóroval vkleče Říha a po něm při tlaku v útočné třetině Baníku dokončil hattrick Skuhravý – 4:1.

Ve 28. minutě sice při dvojnásobné početní výhodě s pomocí teče vymetla jedna ze zámořských akvizic Jihokorejců Eric Regan z místa levého obránce levý horní růžek sokolovské branky, jenže po dalších 22 vteřinách posunul stav na 5:2 při hře čtyři na čtyři Tvrdek.

V závěrečné třetině se dál hrál hokej s velkým nasazením, dobře bruslící soupeř se dokázal ve 44. minutě zásluhou Jungsika Choia přiblížit na rozdíl dvou gólů, ale poté se znovu brankově prosadili domácí. Ve 49. minutě střelou od modré čáry při přesilové hře Gombár a v 55. minutě ukázal přesnou mušku svým čtvrtým přesným zásahem v utkání Skuhravý. Hosté již pouze v poslední vteřině korigovali Young Jun Leeem na konečných 7:4.

Po závěrečné siréně diváci opět odměnili hornický celek zaslouženým aplausem.