Štěpánek, Tůma, Vaculík, Šajner, Kolínek, Pechánek, Leitner

Vladimír Jindra

Starší žáci s Bílinou prohráli

Baník - Bílina 2:5

Ani druhé nadstavbové utkání nedotáhli starší žáci do vítězného konce. Draci z Bíliny měli větší efektivnost svých střel a tak si oprávněně odvážejí z našeho ledu vítězství.

Úvodní minuty první třetiny patřily zcela určitě domácím. Hrálo se více před hostujícím brankářem, který odchytal skvělé utkání. Avšak jak to tak v hokeji bývá, radují se první soupeři. V čase 8:38 hostující Tůma překonává Matyáše Pitoňáka v bráně poprvé, 0:1. Poté přišla domácí akce. V 10. minutě Dan Denk zatáhne puk do útočné třetiny, pošle ho najíždějícímu Ondrovi Dimitrovovi, který má na své holi tutovou brankovou šanci, avšak bílinský Štěpka mu v poslední chvíli přesune beton a puk za svá záda nepustí. A tak si opět vybírá svou chvilku soupeř a odskakuje nám o dvě branky. Opět bílinský hráč s číslem 20 na zádech Jan Tůma, ukazuje, jak je jednoduché dát branku, 0:2. Domácí se snažili seč mohli, avšak vsítit se jim nedařilo. V 15. minutě Matěj Opatrný trefuje tyč, odražený kotouč k Dominikovi Remtovi, který si odbyl svou premiéru v dresu starších žáků a vůbec se neztratil, také do branky uklizený nebyl, neboť Dominik promáchl. Až v čase 16:00 pěkná akce po lajně Dan Denk, Venca Hnízdil, který viděl postaveného Ondru Dimitrova mezi kruhy, přihrál mu přesně a Ondra Dimirov tentokráte nezaváhal, a puk zavěsil, 1:2. Chvíli na to další šance a opět Dan Denk připravil akci pro Vencu Hnízdila, ale soupeřova branka je dnes nedobytná. Střel na bránu bylo v první třetině 15:6, což svědčí o tom kdo měl určitě v této třetině převahu. Avšak gólově se prosadil soupeř a tak do kabiny odcházíme za stavu 1:2.

V kabině se kluci chytají za hlavy, co všechno jsou schopni nedat. A jak se na každou branku nadřeme.

Jdeme na druhé dějství, které už nepřineslo tolik vyložených šancí, ale stále se hrál pohledný hokej. V této třetině předvedl Jirka Ticháček, že se právem pyšní několika tituly nejlepšího obránce, když ve 25. minutě nabral svou rychlost a dobruslil nebezpečně uhánějícího soupeře a zabránil mu ve skórování. Ve 29. minutě si připisuje velmi povedený zákrok Matyáš Pitoňák v bráně, když v jeho brankovišti dochází k závaru a domácí se soupeřem bojují. Matyáš ze země dostává puk do bezpečné vzdálenosti od své svatyně. A puku se ujímá Matěj Opatrný, uhání opět do brejku a zase jsme ztroskotali na zakončení. Tak se v polovině utkání píše stále skóre 1:2. V tomto čase střídáme brankáře a do branky se staví Honza Charvát. Avšak v čase 33:48 špatně střídáme a soupeři se dostávají do přečíslení a Honza v bráně inkasuje, 1:3. Půl minuty před koncem této třetiny završuje svůj hattrick Tůma a dostáváme góla do šatny, 1:4.

Třetí třetina opět ve znamení střel domácích. V 50. minutě opět na scéně Matěj Opatrný sám v úniku, avšak hostující Štěpka je dnes v bráně nepřekonatelný. A opět zvedá ruce nad hlavu soupeř. V čase 51:28 nastřeluje Tomáš Druxa puk na naši branku, avšak Honza Charvát promáchl lapačkou a puk zaletěl za jeho záda, 1:5. V 54. minutě zvoní opět tyč soupeřovy brány, nnes to naše hokejové štěstíčko někde asi zaspalo, nespadne nám tam nic. V čase 54:20 opět střídáme brankáře, kvůli technickému problému s výstrojí Honzy Charváta. Matyáš Pitoňák již za svá záda žádný puk nepustil, naopak jsme ještě jednoho čestného góla přidali my. Ondra Dimitrov zatáhl puk do útočného pásma, viděl najíždějícího Zdendu Trocha, poslal mu puk a Zdenda Troch Štěpku překonává, 2:5. I tato třetina ukazuje, že na střely jsme opravdu dnes lepší - 14:6. Jen ta efektivita je opravdu nízká a tak utkání skončilo za stavu 2:5.

Opět jsme prohráli, avšak za výkon se stydět nemusíme. Jediné co musíme je zapracovat na střelbě a její efektivitě.

Příští utkání hrajeme v Kadani od 12:15. Tak věřme, že tentokrát to již vyjde.