Petr Franěk

Tomáš Anderle

Starší žáci na Litvínov nestačili

Litvínov - Baník 8:2

Celé Vánoční svátky čekal tým starších žáků na rozlosování, které nám určí prvního soupeře v roce 2015 v nadstavbové části. Jelikož jsme v součtové tabulce s mladšími žáky skončili po základní části druzí, padl na nás výjezd ven. A tak jsme se první letošní neděli vydali na cestu směr Litvínov. Zde nás čekal tým domácí Vervy, s kterým jsme sice poměrně vysoko prohráli, avšak skóre neodpovídá předvedenému výkonu svěřenců trenéra Anderleho. Starší žáci drželi s litvínovskými celou první třetinu krok, druhá třetina byla propadákem a třetí třetina byla opět vyrovnaná. A tak škoda nezvládnuté 2. třetiny, výsledek nemusel být tak hrozivý.

První třetina začíná, hráči se staví na úvodní vhazování, rozhodčí začíná utkání. Hned první střídání ukazujeme Litvínovu, že nebudeme úplně nejlehčí oříšek. Bojuje se, bruslí a hra se přelévá ze strany na stranu v poměrně rychlém tempu. První se však raduje soupeř, když v čase 7:33 litvínovský Fišer střílí na baníkovskou svatyni a puk zalétne přímo do brány, 1:0. Hraje se opravdu pěkný hokej a kluci bojují. Dostávají se do soupeřova obranného pásma, střílí na bránu, avšak litvínovský gólman za svá záda jen tak něco nepustí. Až po pěkné akci Matěje Opatrného a Zdendy Trocha se mohla i střídačka hostí radovat. Zdenda Troch poslal přihrávku před bránu Matějovi Opatrnému a ten přesnou střelou překonal domácího brankáře a skóre bylo vyrovnáno, 1:1. Avšak soupeř se dlouho z této branky nevzpamatovával a poslal další z úspěšných ran na naší branku. A tak v čase 15:55 opět prohráváme, 2:1. Časoměřič nás trochu vyděsil předčasným ukončením třetiny v tomto čase, avšak rozhodčí měli čas pod palcem a tak jsme ještě měli 4 minuty na vyrovnání. I přesto, že střel na litvínovskou branku šlo požehnaně, už žádná neskončila v síti. A tak jsme první třetinu prohráli těsným rozdílem 2:1.

Před druhou třetinou si hráči vyslechli pokyny - hrát takto dál, jen se snažit více proměňovat. Avšak úvod druhé třetiny nám vůbec nevyšel a už v čase 20:12 si soupeř opět poradil s Matějem Bímou v bráně, kdy mu kličkou zasunul puk za záda, 3:1. Takový začátek jsme nechtěli. Jak se později ukázalo, druhá třetina byla zlomová a udala výsledek utkání. Prvních deset minut této třetiny hráči nehráli dobře a toho litvínovští právoplatně využili a za tuto dobu stihli své skóre navýšit o dostatečný náskok. V čase 25:48 Matěj Bíma byl krátký na dorážku, při které ležel ve svém brankovišti, 4:1. V čase 27:15 si Matěj Bíma připisuje úspěšný zákrok, který ho však stál střídání, neboť dostal bolestivou ránu do hlavy. A tak se mezi 3 tyče staví Matyáš Pitoňák. Ani on však dlouho nedrží čisté konto a v čase 29:44, opět z dorážky, inkasuje, 5:1. A i Matyášovi chvíli trvá, než se v brance rozkouká a opět vytahuje puk ze své svatyně. Čas 30:25, 6:1. Od tohoto času však zase začínáme hrát a soupeře už k žádné velké akci nepouštíme. V čase 32:13 se domácí Stehlík dopouští faulu a jde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici. Avšak ani početní výhoda nám nepomohla ke snížení skóre. A tak jsme do konce druhé třetiny již žádnou branku neviděli.

Po této třetině odcházíme do kabiny. V kabině není slyšet křik, ale spíše povzbuzování, neboť hra, kterou předvádíme, není tak hrozná, jak mluví skóre. A tak jdeme do 3. třetiny s tím, že náskok soupeře snížíme a budeme se snažit utkání zdramatizovat.

Začátek 3. třetiny také tak vypadal, jen ta naše koncovka… ta nám prostě nefunguje. Ani další dvě přesilové hry nepřinesly Baníku branku. Naopak, ve vlastním oslabení zahrozil soupeř, když se v čase 51:23 vydal na výlet až před Matyášovu branku, Matyáš Pitoňák však stihl včas zareagovat a vypíchnul hráči puk z hokejky. A tak jsme se naopak v čase 53:38 mohli radovat opět my. Matěj Opatrný vybojoval puk, poslal ho Zdendovi Trochovi a ten ještě lépe postavenému Vencovi Hnízdilovi, který mířil přesně a snížil na 6:2. Avšak přes veškerou snahu a hecování se na střídačce, konec utkání patřil domácím. Stihli jsme ještě inkasovat dva slepené góly a tak se konečné skóre zastavilo na hrozivých 8:2.

V kabině si kluci k tomuto utkání něco řekli, avšak je nutné ještě jednou podotknout, že utkání nebylo opravdu tak jednoznačné jak říká výsledek. Do 2. třetiny jsme byli liltvínovským rovnocenným soupeřem. Tak snad příště.

Další utkání hrajeme na domácím ledě v sobotu 10.01.2015 proti týmu z Bíliny.