Pohanka, Vondráček Robin, Bečka, Mareček, Stangar, Kisliuk, Matoušek, Bártl, Mašek

Petr Neč

St. žáci: Baník - K. Vary 13:5

Starší žáci překonali Energii

V sobotu 15.11.2014 sehráli starší žáci jedno z nejpovedenějších utkání této sezóny. Ač v okleštěné sestavě, jen s 11ti hráči v poli, vybojovali vysoké vítězství nad favorizovaným soupeřem z Karlových Varů. V sestavě nám, oproti utkání hranému v Karlových Varech, chyběli podstatní hráči - Jenda Petrov, který už za nás nehrál minulé utkání a naši benjamínci Matěj Opatrný, Pepa Blecha a Jirka Ticháček, kteří bojovali v dresech mladších žáků proti témuž soupeři a i jim se dařilo. Avšak starší žáci překvapili asi každého, kdo si našel cestu v sobotu v poledne na sokolovský Baník. Kluci hráli jako o život, velmi se jim povedla 2.třetina, která rozhodla toto utkání. Na konci bylo vidět, jak dochází síly a kluci opravdu jedou na krev, ale o to bylo tohle vítězství sladší.

První třetina začala. A hned úvodní vteřiny ukazují, že jsme se na Energii dobře vyspali. A v čase 1:31 se dokonce ujímáme vedení. Ondra Dimitrov zahrál dobře buly a Zdenda Troch si poradil s chytajícím Davidem Vondráčkem v karlovarské brance. 1:0. Avšak dlouho jsme se stavem 1:0 nekochali. V čase 2:22 Nikolas Mareček vyrovnává střelou, která byla chytatelná, avšak Honza Charvát tuto střelu vůbec neviděl a tak puk zalétl přímo za jeho záda. A karlovarská střídačka jásá. 1:1. Netrvá to dlouho a opět přepisujeme skóre. Karlovarští se opět prosazují a s několikátou dorážkou si již Honza Charvát v bráně nedokáže poradit a puk skončí v brance. A tak poprvé v tomto utkání prohráváme. 1:2. Na světelné tabuli svítí čas 4:31. Avšak sokolovští hráči dnes opravdu bojují a nedá se říct, že je tato branka nějak poznamenala. Honza Charvát si vybral slabší chvilku na začátku utkání a nyní už se v utkání plně soustředí a všechny ostatní střely v této třetině již za svá záda nepouští. Jedna branka v této třetině přeci jen ještě padne. Hrajeme v našem obranném pásmu, Zdenda Troch číhá za modrou, kam dostává pěkný pas a tak šlápne do plných a opět překonává karlovarského brankáře. Čas 17:09 - 2:2. A za tohoto stavu odcházíme do kabin.

V kabině se kluci povzbuzují, je vidět odhodlání a velká motivace tento zápas odehrát co nejlépe. A jak ukázala první třetina, jde to. V první třetině byli kluci opravdu aktivní a všichni jsme doufali, že jim toto tempo vydrží co nejdéle a „neodejdeme“ fyzicky. A jdeme hrát.

Druhá třetina byla asi největším překvapením celého zápasu. Do branky soupeře nám napadalo snad všechno, co na bránu šlo, a tato část hry rozhodla o vítězi tohoto utkání. K třetí brance si soupeř pomohl sám. Dan Denk střílel na branku, hostující brankář střelu chytá, avšak puk mu vypadne, odrazí se k jeho spoluhráči, který nešťastně dopraví touš až za záda vlastního gólmana. A tak se Dan Denk raduje z branky, která mu byla připsána. 3:2. A po třech minutách skórujeme znovu. Zdenda Troch střílí svůj hattrick, za pomoci své výstroje, avšak branka byla regulérní a hlavními sudí tudíž uznána. Asistenci na tuto kuriózní branku si připisuje Ondra Dimitrov. Čas 25:13 – 4:2. Avšak i karlovarští neskládají zbraně a bojují. Naše lajny se střídají a hrají jedna lépe než druhá. Ale v čase 27:11 opět karlovarští snižují rozdíl na jednu branku. Robin Vondráček překonal Honzu Charváta v brance - 4:3. Ale poté začal koncert domácích. V čase 28:09 se Venca Hnízdil, střelou po zemi, prosazuje proti svému bývalému týmu a navyšuje skóre na 5:3. Asistenci u této branky si připisuje Zdenda Troch. A za půl minuty jásáme znovu. Dan Denk se také prosazuje. 6:3. Tahle třetina je v režii baníkovců a karlovarští? Jako by to nebyli vůbec oni. V čase 32:40 špatně střídají a tak hrajeme dnes poprvé přesilovou hru. Přesilovka se nám daří a v čase 33:46 další bod pro Dana Denka a Zdendu Trocha. Kdy první zmíněný je střelcem branky. 7:3. Avšak nehraje se jen v útočném pásmu Karlových Varů. I Honza Charvát má práci ve své svatyni. V 34.minutě vytahuje pěkný zákrok lapačkou. Karlovarskému Vondráčkovi se však moc střel udržet nedaří a inkasuje další branku. V čase 35:39 dává svůj hattrick i Dan Denk, kdy po pěkné individuální akci se dostal přes karlovarskou obranu a zaslouženě skóruje. 8:3. V tuto chvíli už asi všichni nevěřícně kroutí hlavou a začínají věřit ve vítězství outsidera tohoto utkání. A přichází další rána pro karlovarské. Čas 35:54, dnes agilní Zdenda Troch opět skóruje, krásnou střelu přímo pod břevno, které zazvonilo na celou halu, David Vondráček neměl šanci lapit. A na světelné tabuli svítí neuvěřitelných 9:3. Karlovarský trenér Petr Neč mladší odvolává Davida Vondráčka z brány a mezi tyče se staví Jan Sivák. Avšak ani on nemá v bráně dnes velké štěstí. A i na něj zná Zdenda Troch recept. Po pěkné akci jdoucí po lajně Hnízdil, Dimitrov, Troch dává 10.tou branku tohoto utkání. Čas 37:26 - 10:3. Druhou třetinu jsme tedy vyhráli 8:1 a celkové skóre po druhé třetině se píše 10:3.

Přestávku mezi 2. a 3.třetinou bychom potřebovali trochu delší, abychom stihli nabrat síly, které budeme ve 3.třetině jistě potřebovat. Ale na druhou stranu, aspoň jsme nestihli vystydnout. Jdeme tedy na poslední dějství.

Třetí třetinu byla vidět přibývající únava na domácích borcích, čehož karlovarští chtěli využít. Bylo vidět, že kluci jedou na doraz a na střídačce se dýchalo o sto šest. Na Honzu Charváta šlo mnoho střel, které dokázal pokrýt, avšak na tu z 49. minuty byl krátký. 10:4 a i karlovarský Nikolas Mareček dává dnes svůj hattrick. Energetici měli více sil, což se projevovalo ve hře. Avšak domácí byli odhodlaní nechat na ledě všechno, aby dovedli toto utkání do vítězného konce. A 11. branka v čase 52:53, kterou si dnes určitě za své výborné výkony zasloužil Kuba Botoš, jakoby vlila do svěřenců trenérů Carvana a Anderleho další síly. A únava někam vymizela. Kuba Botoš svou bombou vystřelenou daleko od brány překonal Siváka a Baník vede 11:4. Zdenda Troch také ještě dnes nemá dost a svůj dnešní výkon podtrhává svou 6.brankou v tomto utkání. Po asistenci Venci Hnízdila nekompromisně proměňuje a píšeme 12:4. I Venca Hnízdil dnes ukazuje svůj um. V čase 55:45 dává 13.tou a poslední branku Baníku dnešního utkání. 13:4. Na střídačce už panuje uvolněná atmosféra. V čase 58:11 ještě hrajeme v oslabení, které však hrajeme velmi dobře, a hodně času tohoto oslabení hrajeme před hostujícím Sivákem. Avšak nakonec přeci jen Energetici tuto přesilovku využívají a už jen korigují, toto pro ně hrozivé, skóre. V čase 59:50, pár vteřin před závěrečnou sirénou, upravují tedy na konečné skóre 13:5. To už se ale na domácí střídačce slavilo. Závěrečná siréna a obrovský dík všem domácím borcům.

Kluci asi sami nevěřili, že to dokázali a na závěr si užili svou vítěznou píseň, poděkovali fanouškům na ochozech a nesměly chybět ani vítězné rybičky. V kabině byla obrovská radost, pochvala a poděkování za opravdu odmakaný zápas. Nebylo hráče, který by dnes vypustil jedinou minutu na ledě. Hráli týmově a podařilo se jim porazit silného soupeře a ukázali, že jsou schopni hrát s kýmkoliv v jakémkoliv složení. KLUCI DĚKUJEME za krásný zážitek….

Porazili jsme tým, který vévodí tabulce a příští týden nás čeká další těžký oříšek a to tým z Kadaně, který je v tabulce těsně před námi. Máme sice o zápas míň, ale vítězství v tomto utkání bude velmi důležité pro umístění v tabulce. Musíme klukům připomenout utkání s Kadaní hrané doma, kdy jsme vypustili 1.třetinu a poté již nedokázali dotáhnout utkání do vítězného konce a svými vlastními chybami jsme zápas prohráli. Tak snad tentokrát budeme úspěšní. My vám věříme BORCI. Utkání s Kadaní hrajeme v sobotu 22.11.2014.