Čermák, Voťoupal, Dynga, Holík

Kala, Holík Jakub, Ouhrabka, Schmidt, Suchánek, Šmajdová, Abel, Halamka, Zyka

Petr Neč

Starší žáci otočili utkání s Chebem

V sobotu 11.10.2014 přijel na sokolovský Baník rival z nedalekého Chebu odehrát další ligové utkání s našimi staršími žáky. Po velmi vypjatém utkání mladších žáků jsme čekali i my, že nebude toto utkání lehké a soupeř nám nedá ani kousek ledu zadarmo. Ze začátku tomu tak také bylo, potom však domácí vstali z mrtvých a dokázali zápas - pro všechny už prohraný - famózně otočit.

První vhazování a puku se ujímá soupeř, který se naváží do našeho obranného pásma. Trochu se motáme, avšak daří se nám se zmocnit touše a i my se rozjíždíme směr soupeřova brána, avšak první střídání nepřineslo žádnou akci. První vyloučení v tomto zápase si vysloužil Matěj Opatrný za podražení a tak se v čase 1:20 musíme bránit. Soupeřova přesilová hra však netrvala dlouho, soupeř špatně střídal, sudí píská hru v šesti a tak se v čase 2:13 síly na ledě srovnají. Ani v této sestavě se neudálo nic zásadního. Zásadní moment přišel v čase 4:43, kdy bývalý hráč Baníku Janek Abel vyslal střelu na bránu a chytající Matyáš Pitoňák tuto střelu nedokázal polapit, a tak při první střele na bránu inkasuje - 0:1. Hraje se velmi tvrdě, více ze strany soupeře, což domácí, i přesto, že na to byli upozorňováni, nedovolovalo dostávat se úplně do hry. A první 10ti minutový trest v utkání máme tady. V čase 7:04 si hráč Chebu Matěj Halamka odchází zchladit svou horkou hlavu na trestnou lavici. Domácí tedy dostávají šanci zkorigovat skóre utkání, což se jim také povedlo. Ondra Dimitrov vyhrává buly, puk se dostává k Zdendovi Trochovi a ten ho posílá rozjetému Jendovi Petrovovi, který nekompromisně zavěšuje a využívá tak přesilovou hru - 1:1. V čase 8:10 hrajeme opět v oslabení, Pavel Radaušer zahrál vysokou holí a sudí ho za to poslali na trestnou lavici. Toto oslabení jsme ubránili, avšak útokům soupeře jsme čelili stále víc a víc. Tvrdá hra se soupeři vyplácela a byl to opět on, kdo skóroval. V čase 16:23 Matyáš Pitoňák opět inkasoval - 1:2. V čase 18:10 nás ještě zachránila tyčka Matyášovy brány. Tak se skóre na konci 1. třetiny psalo 1:2.

V kabině dostali svěřenci trenéra Carvana důrazně domluveno a šlo se na další třetinu. Druhé dějství jsme začínali přesilovou hrou, jelikož v čase 20:00 sudí ještě trestali a tak chebský Oliver Ouhrabka usedá na trestnou lavici. Jednu přesilovou hru jsme dnes již dokázali využít, tak si věříme i na tuto. A daří se nám. V čase 21:49 srovnáváme skóre. Autorem branky je Venca Hnízdil po přihrávce Jirky Ticháčka - 2:2. Avšak dlouho jsme si vyrovnané skóre neužívali a i soupeř ukazuje, že přesilovky sehrát umí a krásnou akcí trestá vyloučení našeho kapitána Zdendy Trocha další vsítěnou brankou - 2:3. A opět jsme na kratším konci. Ani se nerozkoukáme a opět jdeme hrát v oslabení. Jirka Ticháček vyhazuje puk mimo ledovou plochu a dostává 2 minuty. A ani Jirka si na trestné lavici neodseděl celý trest, těsně před koncem jeho vypršení soupeř opět proměňuje a využívá také již druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Čas 26:51 - 2:4. A další rána přišla zanedlouho. V čase 27:10 se opět prosazuje - dnes velmi produktivní - Radim Kala a zvyšuje na 2:5. Při takovém skóre už asi každý fanoušek hází flintu do žita a vidí utkání jako definitivně rozhodnuté. Avšak naši starší žáci neskládají zbraně a od 29. minuty přebírají taktovku utkání oni. V čase 28:22 Jirka Ticháček krásnou střelou překonává chytajícího chebského Dominika Saletu, vykřesává jiskřičku naděje a dostává svůj tým do hry - 3:5. V tuto dobu se uděluje další desítka v utkání, tentokrát si ji za nesportovní chování vysluhuje Oliver Ouhrabka. Ve 30. minutě střídáme brankáře a mezi tyče se staví Matěj Bíma. V čase 31:57 dostává vyšší trest i domácí hráč Vojta Jiroušek, také za nesportovní chování. Ve stejnou dobu je vyloučen chebský Halamka, avšak tato přesilová hra netrvala dlouho, neboť na trestnou lavici přisedá k Vojtovi Jirouškovi Jirka Ticháček. Světelná tabule svítí jak vánoční stromeček. Počet hráčů na ledě je srovnaný. Hrajeme 4 na 4. Matěj Opatrný se ujímá puku, dostává se do brejku a neomylně proměňuje - 4:5. A necelou minutu poté ochozy jásají… je vyrovnáno. První útok předvedl tolik neustále opomíjený důraz před bránou a Jenda Petrov dotlačil puk až za brankovou čáru. Asistenci u této branky si připisuje Zdenda Troch - 5:5. Do konce druhé třetiny se již nic podstatného nestalo.

Zahajujeme třetí třetinu. V této třetině jsme již začali ukazovat soupeři svou sílu a s přibývající tvrdší hrou začaly soupeři docházet síly. Což se ukázalo i v oslabení, které jsme odehráli v čase 44:04 a i přesto, že jsme byli ve čtyřech, se Venca Hnízdil dostává před Dominika Saletu a toho ochránila jen dobře postavená tyčka jeho brány a mohlo se jásat… avšak na jásot jsme si museli počkat. A dočkali jsme se, v čase 46:32 se prosazuje Ondra Dimitrov po asistenci Zdendy Trocha a strhává, poprvé v tomto zápase, vedení na stranu domácích - 5:6. Najednou začaly přicházet šance. Adam Gašpar jel sám na bránu, avšak vylámal si zuby na Dominikovi Saletovi. Jenda Petrov měl také na hokejce další gól, avšak ani on nic nevymyslel. Až v čase 51:23 se prosazuje druhá pětka a Venca Hnízdil dává dnes svou druhou branku utkání. Asistentem mu byl Matěj Opatrný - 5:7. A v čase 55:23 ukázal pro změnu první útok, že umí zahrát pěknou akci. Ondra Dimitrov posouvá puk na Zdendu Trocha, který předává Jendovi Petrovovi a ten ještě vrací zpět Zdendovi Trochovi, ten už neměl problém dostat puk za Dominikova záda. Tato akce si vysloužila pochvalu ze střídačky. 5:8. I soupeř se dostává do tlaku a nechává blýsknout se Matěje Bímu, který vytáhl krásný zákrok lapačkou. Poté zase zazvonila tyčka po vyslané střele hostujícího Suchánka, který nás v první půli utkání nejednou potrápil. Ale poslední slovo utkání si bereme ještě my a opět po pěkné akci Zdendy Trocha a Jendy Petrova, kdy Zdenda Troch nechává puk Jendovi do tandemu a Jenda Petrov si vystřelil svůj dnešní hattrick - 5:9. Za tohoto stavu jsme se s rivalem z Chebu rozloučili. Matěj Bíma si vychytal druhé čisté konto a svůj tým podržel.

Utkání to bylo plné emocí, zvratů a nakonec i radosti na straně domácích. Klukům patří dík za skvělý sportovní zážitek, tentokrát se jim povedlo utkání dovést do vítězného konce, ale víme, že ne vždy se to může podařit, proto hrajme vždy již od začátku… Pan trenér má jen jedno zdraví!

Příští utkání jedeme ven na led Klášterce nad Ohří.