Soupiska SK Kadaň

Miroslav Novák

Starší žáci mocně dotahovali, ale Kadani podlehli

Baník - Kadaň 5:6
V sobotu 27. 9. padl los na domácí utkání proti týmu z Kadaně. Zatímco domácí borci nastoupili v plné síle, jen Venca Hnízdil nám chyběl, kadaňští přijeli pouze s 11ti hráči. Avšak nastoupili na nás a motali nám hlavu celou první třetinu.
První třetina byla z pohledu Baníku velmi nepovedená. Hráči ji vypustili a kadaňští si dělali na ledě co chtěli. Využívali našich chybných rozehrávek, naše přihrávky končily většinou na holi kadaňských a ti proměňovali nekompromisně své akce. Hráč s číslem 23 na zádech si z nás dělal kužele a ukazoval nám, jak se hraje hokej.
Hned první střídání vypadalo slibně a kdyby se možná podařilo Zdendovi Trochovi zachytit přihrávku, mohl se zápas odvíjet jiným směrem. Ale na kdyby se nehraje. Hned ve 3. minutě měl soupeř závar před naší bránou, avšak Mates Pitoňák nás podržel. Ale v čase 4:48 jsme chybou obránce poslali soupeře do brejku a ten naši chybu trestá. 0:1. Poté dostáváme šanci hrát přesilovou hru, avšak ani tady jsme nic neukázali. Asi největší šanci měl v 11. minutě Dan Denk, který se sám proháčkoval až před kadaňskou bránu, avšak puk se odrazil od spodní tyčky. A tak se opět prosadil soupeř, když v čase 9:14 a 13:35 vytahoval Matěj další puky zpoza svých zad. 0:3. Z domácí střídačky se ozýval křik trenéra a při inkasované čtvrté brance v čase 14:49 si první lajna vysloužila povinný odpočinek. A tak jsme dohrávali první třetinu na 2 lajny. Konec první třetiny přinesl nečekaný výsledek 0:4.
Před druhou třetinou zpytovali domácí své svědomí a namotivovali se na lepší výkon. Naše hra se mnohokrát zlepšila, ale stále se nám nedařilo v koncovce. Zatímco soupeř hrál stále to své a své šance proměňoval. Takže jsme se ještě ani pořádně nerozkoukali a v čase 25:44 svítí na světelné tabuli hrozivé skóre 0:6. V této době trenér domácích odvolává z branky Matyáše Pitoňáka a posílá do hry Matěje Bímu. Až po polovině zápasu jsme začínali přebírat iniciativu a hra se začala vyrovnávat. Hrálo se v tempu, bojovalo se o každý kus ledu a konečně začaly padat branky i do soupeřovy brány. V čase 31:10 předvedla bílá lajna velmi pěknou akci, která končila brankou. Střelcem teto branky je Jenda Petrov a asistenci si připisují Zdenda Troch a Ondra Dimitrov. "Nechte je ještě hrát" zněl příkaz ze střídačky a bylo to rozhodnutí správné. Bílý útok se opět dostal do tlaku a o několik sekund později předvedli další krásnou akci a přepsali skóre na 2:6. Tentokráte byl střelcem Zdenda Troch a asistence patří Jendovi Petrovovi a Ondrovi Dimitrovovi. S přibývajícím časem byla na soupeři znát únava a na domácích byla vidět chuť zápas ještě zdramatizovat. Dvě kontaktní branky nás dostaly do hry a přišla další oslava. Opět bílý útok, tentokrát Zdenda Troch chtěl přihrát Jendovi Petrovovi, avšak do přihrávky sáhl soupeř a touš se odrazil k dobře postavenému Ondrovi Dimitrovovi, který překonává kadaňského Šilhána v bráně. 3:6. Deset sekund před koncem druhé třetiny ještě jednou bodujeme, když se Kuba Botoš dostává v závaru před brankou k puku a posílá ho za gólmanova záda. Asistenci u této branky si připisuje Dan Denk a Matěj Opatrný. 4:6. Ve druhé třetině jsme převzali iniciativu a i v počtu vstřelených branek a střel na bránu jsme byli lepší. Avšak výsledek byl stále příznivější pro soupeře. A tak jsme si o přestávce řekli, jak pokračovat dál a nabuzení jsme nastoupili do třetí třetiny.
První pohlednou akci jsme viděli u soupeře, když nás od dalšího inkasování zachránila dobře postavená tyčka. Matěj Bíma byl v bráně pozorný a držel svůj tým stále ve hře. A další Matěj, tentokrát Opatrný dal svým spoluhráčům další důvod k radosti. Po asistenci Pepína Blechy skóroval a v čase 46:24 přepisují časoměřiči skóre na 5:6. Zatímco soupeř dělá vše pro to, aby zalarmoval všechny své síly, baníkovce to snad teprve začalo bavit. A byla tady velká naděje na zkorigování, už skoro jasně vypadajícího výsledku. Ve 48. minutě vystřelil Jirka Ticháček na bránu a puk propadl za gólmanova záda, avšak rozhodčí rozpažil a branku neuznal. A tak jsme bojovali dál. Hra se stáhla na dvě pětky a s ubývajícím časem přibývaly nervy jak na střídačce, tak v ochozech. Byl to boj, v hledišti to jen zašumí, když se nám několikrát nepodaří proměnit tutové šance. A tak si trenér domácích bere v čase 59:00 oddechový čas a vysvětluje svým svěřencům hru bez brankáře. A tak hrajeme powerplay. K naší smůle čas na časomíře letěl jako bláznivý a i přes obrovský tlak jsme již utkání nedokázali dovést k výsledku, ve kterém bychom brali aspoň jeden bod. Kadanští tedy vyhráli, byl to boj do poslední sekundy, avšak od domácích byl výkon chvályhodný až od poloviny utkání. Bohužel hokej se hraje 60 minut a začíná se za stavu 0:0, avšak my začali hrát až za stavu 0:6. Je těžké potom vyhrávat. I tak ale klukům díky, že si uvědomili, že takhle se vyhrávat nedá a připravili nám pěkný sportovní zážitek. Snad navážou na druhou půli tohoto zápasu také zítra na ledě karlovarské Energie. Což jak všichni víme, nebude vůbec lehké utkání. Avšak kluci se na něj těší, tak jim zítra v 11:15 držme palce.