Milan Král

Jaromír Carvan, Tomáš Anderle

Mladší žáci: Těsná výhra v Mariánských Lázních

Tachov / Mar. Lázně - Baník 1:2

V neděli 2.11.2014 jsme vyjeli směr mrazivý stadión v Mariánských Lázních, kde nás čekal soupeř z Tachova / M. Lázní. K tomuto utkání jsme zajížděli v pozměněné sestavě, jelikož náš nejproduktivnější hráč Jenda Petrov byl povolán do týmu mladšího dorostu. Projevila se nám také trošku marodka, takže trenéři měli k dispozici pouze 13 hráčů do pole. Sestavou se míchalo jak s kaší, ale na konci utkání mohli být všichni spokojeni se svým předvedeným výkonem.

První vhazování a na buly se staví Matěj Opatrný a k němu křídla Zdenda Troch a Ondra Dimitrov. Bule zahraná úspěšně a první útok, podporovaný obránci Tomášem Rožánkem a Vojtou Jirouškem vyráží do útočného pásma. Hned první vteřiny přinesly gólové šance, avšak ta koncovka… Úspěšnější byla druhá formace ve složení Venca Hnízdil, Pepíno Blecha, Dan Denk, které jistili zezadu Jirka Ticháček a Kuba Botoš. Pepa Blecha zatáhl puk do útočné třetiny, našel Dana Denka a ten, dnes coby útočník, dává první branku tohoto utkání. Na světelné tabuli svítí teprve čas 00:58 a skóre 0:1. Třetí střídání už se míchalo. Útočníci první i druhé lajny doplňovali Mílu Jandu a jeho obránce Tomáše Pazoura a Pavla Radaušera. Utkání mělo spád, více ze hry měli hosté, avšak neustále nás trápí naše slabina a tou je tolik opakovaná koncovka. Soupeř moc výpadů na naši bránu neměl a tak byl Matěj Bíma v první třetině nucen zasáhnout pouze 3x. I přes náš tlak zůstávalo dlouho skóre 0:1. Až v čase 17:01 se baníkovci prosadili a Ondra Dimitrov nastřeluje puk na bránu, ten se k němu odráží zpět a Ondra přihrává Vencovi Hnízdilovi, který překonává tachovského gólmana, 0:2. Za tohoto stavu odcházíme do kabin. V kabině měli trenéři pouze krátký proslov a to k naší produktivitě. A šlo se na 2. třetinu.

2. třetina byla z pohledu Baníku asi nejslabší. Na hráčích bylo vidět, že toho občas mají plné zuby, ale „rvali“ se dál o výsledek. Ve druhé třetině byl produktivnější soupeř, když v čase 21:29 střelou z dálky prostřelil Matěje Bímu, 1:2. Je potřeba zmobilizovat síly a nedat soupeři prostor k vyrovnání, abychom nedopadli jako s Piráty. Kluci bojují, ve 37. minutě si na nás soupeř počíhal, když naši obránci nechali za sebou střídajícího hráče, který čekal mezi červenou a modrou, dostal přesnou přihrávku a uháněl sám na Matěje Bímu. Asi jsme se všichni rosili, avšak Matěj Bíma ukázal, že je muž na svém místě a puk mířící do brány vyrazil betonem. Takže stále píšeme skóre 1:2 a tak i končí 2. třetina.

O přestávce je potřeba si vydechnout, nabrat síly a začít znovu do plných.

A třetí třetina začíná. Úkolem všech je dobře bránit a nedostat gól, což se nám úspěšně daří po celou třetí třetinu. Ubránili jsme jedno oslabení, naopak jsme nedali branku v přesilové hře a co se týče střel na bránu, i toto bylo v této třetině vyrovnané. Matěj Bíma nám ještě připravil jednu trochu infarktovou situaci, kdy vyjel daleko z brány, vypíchl soupeři puk, avšak neměl ho pod kontrolou a puk se dostal na hokejku soupeři, ten však vypálil pouze do výstroje Matěje, stále ještě vyjetého daleko z brány. Dobře to dopadlo. Trenéři na střídačce vymýšleli jak svým svěřencům co nejvíce pomoci, posílali na led různě poskládané formace a s přibývajícím časem neustále opakovali, je potřeba bránit a nedostat gól. Soupeř si bere oddechový čas a zkouší to s 6ti hráči v poli. Naši hráči si plnili své úlohy tak jak měli a soupeři se nedařilo dostat se do našeho obranného pásma. Měli jsme ještě šanci trefit prázdnou bránu, avšak puk letěl mimo. Ale to už nikomu nevadilo, neboť se odpočítávaly poslední vteřiny utkání a my jsme mohli oslavovat vybojované těsné vítězství.

Utkání to bylo povedené a myslím, že i na pohled pěkné. Nebylo v něm sice vidět mnoho pohledných akcí, ale bylo vidět že se kluci dokážou vypořádat i se změnou postů a změnami v systému hry, což bylo také pozitivum tohoto utkání. Vítězství těsné, ale opravdu vybojované.

Klukům patří pochvala a dík…. Bojovali a nevzdávali se, i když už kolikrát jeli nadoraz.

Příští týden máme volno, budeme tedy jen trénovat a jako další soupeř nás čeká v sobotu 15.11.2014 od 12:15 rival z Karlových Varů, kterého přivítáme na našem domácím ledě. Přijďte kluky podpořit v cestě za vítězstvím i v tomto utkání, o kterém víme, že bude víc než těžké.