Fremund, Harajda, Holovej, Kaše, Koláček, Košťálek, Prokeš, Smutný, Žalud

Jaromír Carvan, Tomáš Anderle

Starší žáci prohráli boj o druhé místo v tabulce

Chomutov - Baník 5:3

O prázdninové středě 29.10.2014 zajížděli žáci k utkání na led chomutovských Pirátů. Věděli jsme, že utkání, které jsme odehráli proti tomuto soupeři v 1. kole bylo velmi vyrovnané a i pohled na tabulku nám prozrazoval, že v Chomutově to bude boj. Každý si uměl spočítat, že dneska nám jde o postavení v tabulce. I když začátek vypadal slibně, nebyli jsme s výkonem svěřenců trenérů Carvana a Anderleho spokojeni.

První vhazování vyhrává soupeř, dostává se do našeho obranného pásma, kde touš ztrácí, ujímá se ho Ondra Dimitrov, který zatáhne hru do útočného pásma, pošle puk dobře postavenému Zdendovi Trochovi a ten pěknou střelou překonává chomutovského gólmana. První střídání přineslo hned branku, začíná to pěkně. Čas 00:35, stav 0:1. Avšak to byla asi jedna z mála pohledných akcí hostujícího týmu, kterou předvedli. První vyloučení v utkání si vysloužil Jenda Petrov za vysokou hůl. Toto oslabení jsme zvládli a tak se skóre neměnilo. Hrálo se více v naší obranné třetině a naše hra nevypadala vůbec dobře. Dostávali jsme se pod tlak a toho také soupeř náležitě využil. V čase 8:59 využil chyby naší obrany, ujel na naši bránu a přesnou střelou se prosadil Jakub Kaše, 1:1. V čase 13:57 opět „hoříme“ a opět inkasujeme. Mates Pitoňák byl v bráně bezmocný a vytahuje již druhý puk zpoza svých zad, 2:1. O naší nemohoucnosti tohoto představení svědčí zákroky gólmanů v první třetině. Na domácího Kufu šly pouze dvě střely za celou třetinu, zatímco Mates Pitoňák se v brance měl co otáčet a vychytal celkem 10 střel. Pěkný zákrok předvedl v 15. minutě, kdy svůj tým podržel od dalšího inkasování. Avšak v čase 18:05 inkasujeme potřetí, tentokráte jsme se nedokázali ubránit při hře ve čtyřech a Piráti navyšují skóre na 3:1. Druhou i třetí branku Pirátů dává šikovný útočník Josef Koláček. Za tohoto stavu odcházíme do kabin.

V kabině trenéři důrazně domluvili všem hráčům a šlo se hrát.

Naše hra se v této třetině zlepšila, ale pořád to nebylo ono. Dokázali jsme se vrátit do hry dvěma brankami, které padly v časech 28:05 po souhře Ondry Dimitrova a Zdendy Trocha, kdy Zdeněk Troch byl opět střelcem branky a v čase 31:05 to byl opět kapitán našeho týmu Zdenda Troch, který utkání vrací na začátek, 3:3. Asistenci u Zdendovy branky, která dovršila jeho hattrick, si připisuje Adam Gašpar. Mates Pitoňák nás v bráně podržel a za polovinu 2. třetiny již branku nedostal. Ve 32. minutě ho v bráně nahrazuje Matěj Bíma a i on si do konce 2. třetiny vedl velmi dobře a nepustil za svá záda žádný projektil. Ve 35. minutě si vytvořili pěknou šanci Matěj Opatrný s Vencou Hnízdilem, avšak jeho střela skončila ve výstroji chomutovského brankáře. A tak jsme druhou třetinu dohráli za stavu 0:2 s celkovým skóre 3:3.

Třetí třetinu jsme tedy začínali od začátku. Avšak hned na začátku, v čase 40:34, se opět dopouštíme přestupku proti pravidlům a sudí právem trestají. Náš trest však dlouho netrval, neboť v čase 41:07 soupeř využívá druhou přesilovku a chomutovský Koláček si dnes také vystřílel hattrick a svým třetím gólem strhává vedení na svoji stranu, 4:3. Snažíme se s výsledkem ještě něco udělat, avšak z přemíry snahy děláme spíše chyby, které chomutovští opět trestají. V čase 50:12 nám odskakují na vedení o dvě branky a na střídačce hostí se začíná míchat sestavou a vymýšlet taktika, jak se dostat zpět do hry. V čase 50:12 svítí na světelné tabuli skóre 5:3. Pořád to byl soupeř, kdo držel taktovku tohoto utkání a my pouze stále dotahovali. V čase 57:05 si bereme oddechový čas a hráči dostávají pokyny k sehrání power-play. I přes závěrečný tlak se však starším žákům již s výsledkem nepovedlo nic udělat. A tak si z tohoto utkání neodnášíme žádný bod a zůstáváme v tabulce za chomutovskými Piráty.

Za utkání si kluci nevysloužili žádnou chválu, spíš dostali domluveno a je teď už jen na nich, kdo se jak se svým výkonem spokojí a co předvede v příštím utkání, které hrajeme s týmem HC Tachov / M. Lázně v neděli 02.11.2014 od 11:15 na zimním stadioně v Mariánských Lázních.

Držme klukům palce, ať se jim vrátí forma a další utkání budeme v kabině poslouchat jen chválu.