Tauš, Hanzl, Nedrda, Zavřel, Smolka, Bojer, Mical, Čmolík, Petruška, Moravec, Musil, Szabo

Honzík (49. Francisko)

Přindiš, Troška, Löbl, Novák, Říha, Binias

Sýkora, Hudák, Švec, Kuběna, Bauer, Tvrdek, Csamangó, Petrov, T. Pfister

V Mostě vysoká porážka

Ke třetímu utkání zajížděl Baník na led prvoligového Mostu. Sokolovští hokejisté v zápase vedli, když se trefil Kamil Tvrdek. Jenže to bylo ze strany hostů vše, dále již skórovali jen hráči Mostu a to celkem jedenáctkrát.

První výjezd v rámci přípravných utkání mimo své teritorium se sokolovským hokejistům vůbec nevydařil. Na ledě prvoligového Mostu propadli v obranné činnosti a přivezli si jedenáctibrankový příděl po prohře 11:1 a třetinách 1:1, 6:0 a 4:0.

Baník odjel do Mostu tentokrát pouze se třemi pětkami, z pracovních důvodů chyběli Dobřemysl, Kašpar a Račanský. Chyběl stále i obránce Prošek. Příležitost dostali tedy někteří mladí hráči. Začátek utkání a vlastně celá první třetina se hrála ve vysokém tempu a byl k vidění velmi solidní hokej. Baníkovci se ujali vedení v čase 4:57, když Kamil Tvrdek využil chyby domácího obránce a bekhendovou kličkou skóroval – 0:1. Poté měla obě mužstva v rychlém sledu několik dalších příležitostí, ale obrany (respektive brankáři) pracovaly spolehlivě. Domácí vstřelili vyrovnávací gól na konci osmnácté minuty, když v situaci dva na jednoho prostřelil Honzíka Mical – 1:1. Tímto skóre skončila první třetina.

Úvod druhého dějství vypadal podobně jako v první dvacetiminutovce, ale sokolovští vyrobili v průběhu24. a 25.minuty dvě hrubky v obraně a rázem prohrávali 3:1. Za domácí skórovali KousalíkVeselý z přesilovky. V tu chvíli se hra hostů, a to zejména v obranné činnosti, sesypala jako dům z karet a domácí hráči vytvářeli tlak na vstřelení dalších branek. Ty na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 27. minutě zvýšil Čmolík na 4:1. Na konci 31. minuty se trefil domácí Petruška – 5:1. V polovině 38. minuty měli domácí možnost další přesilovky, při ní se moc nezdržovali a za 17 vteřin zvýšil na 6:1 Bojer. Aby toho nebylo dost, trefil se ještě v čase 38:57 Hanzl – 7:1. Za takového stavu odcházela mužstva podruhé do šaten.

Trenér Antonik samozřejmě hráčům velmi hlasitě připomenul, jak si představuje obrannou činnost a jak ji hráči při tréninkách nacvičují. První pětiminutovka 3. třetiny už vypadala lépe, nicméně v polovině 46. minuty Baníkovci v oslabení opět inkasovali, střelcem domácích byl tentokrát Kužel – 8:1. Hosté opět ve svém obranném pásmu chybovali při bránění a na rozhraní 48. minuty 2x inkasovali. Střelci Mostu byli Petruška a Musil. Do branky hostů se v čase 48:02 postavil Francisko. Hra se po desátém gólu trochu vyrovnala. V 57. minutě ještě domácí využili další přesilovku Bojerem a to bylo vše.

I přes tento nepříznivý stav je třeba pochválit útočnou trojici mladíků Csamangó – Pfister – Petrov, kteří srdnatě bojovali celý zápas a nenechali soupeři nic zadarmo.

Další „přípravák“ hrají sokolovští hokejisté na domácím kluzišti a to v pátek 22. 8. od 18.00 s mužstvem HC Klatovy.