Egrochenkov, Rossler, Bockstefel, Jungmann, Kosina, Řihánek, Svoboda, Hrůšová, Matoušková, Černý

Jaromír Carvan

Starší žáci nastříleli jedenáct gólů

Tachov / Mariánské Lázně - Baník Sokolov 3:11

Po minulé remíze si první výhru v nadstavbové části vezou starší žáci z Tachova. Oproti poslednímu vzájemnému utkání, ve kterém jsme vybojovali těsnou výhru, to sobotní se vyvíjelo od samého začátku velmi dobře pro Baník. Soupeř se sice potýkal s marodkou, ale ani my jsme nebyli v plné zbroji.

První třetinu zahajujeme tradičně „bílou“ formací. Útočníci podporovaní svými obránci zaváží puk do útočného pásma, avšak žádná velká akce k vidění nebyla, a tak střídáme a na led skáče „žlutá“ formace, která si vedla lépe než její spoluhráči a v čase 2:02 Dan Denk dává dnešní první branku utkání. Asistenci u této branky si připisuje Matěj Opatrný. 0:1. A na další branku jsme dlouho nečekali, v čase 3:36 opět Dan Denk překonává domácího gólmana a mění skóre utkání na 0:2. Asistenti u této branky byli Venca Hnízdil a Ondra Dimitrov. Hrálo se více před domácím brankářem, domácí se dostávali do občasných výpadů, avšak naši hráči si své pásmo dobře hlídali, a pokud se puk dostal až před naši bránu, pohotově zasáhl Matěj Bíma, který stál mezi tyčemi, dnes jako první. V čase 7:09 další pěkná akce po lajně Opatrný, Denk, Janda, kdy Matěj Opatrný je zapsán jako střelec branky, 0:3. Neustále útočíme, soupeř se brání a v tom obrovském úsilí osvobodit se vyhazuje kotouč zakázaným způsobem a dostává 2 minuty za zdržování hry. A tak hrajeme dnes první přesilovou hru. Nedaří se nám ji sehrát tak, jak bychom chtěli a tak si tachovští připisují jedno ubráněné oslabení. Hrajeme tedy opět obě mužstva v plném počtu, avšak stále je vidět tlak hostů. Kluci si dávají pěkné nahrávky, ukazují pěkné akce, které sice ne vždy končily v brance soupeře, avšak byly určitě pro oko diváka pohlazením. Další branka utkání padla v čase 12:48 z hokejky Venci Hnízdila po nahrávce - dnes aktivního - Dana Denka, 0:4. V čase 16:20 padá další branka. Zdenda Troch dává puk Ondrovi Dimitrovi, který ho pošle Vencovi Hnízdilovi, ten opět zpět na Ondru a sám si sjíždí mezi kruhy, Ondra mu puk vrací a Venca střelou mezi nohy dává tachovským pátou branku, 0:5. A ještě nemáme dost a přidáváme gól do šatny, kdy v čase 19:55 Dan Denk dává svůj dnešní hattrick a uzavírá první třetinu se skórem 0:6. Asistenci u této branky si připisuje Ondra Dimitrov.

V kabině je dobrá nálada, avšak hráči jsou nabádáni ke stejné hře. Známe jak to chodí, dobře odehraná první třetina nás ukolébá a ejhle, mohli bychom se bát o výsledek. A tak je klukům doporučeno dál hrát tímto stylem, bavit se hrou a rozdávat radost také na ochozy.

Začátek druhé třetiny nebyl žádným šlágrem, tak jak jsme očekávali a ze střídačky bylo slyšet zvýšeného hlasu trenéra. Ve 24. minutě po chybě našeho obránce vyráží sám tachovský hráč na naši bránu, avšak na Matěje Bímu nevyzrál, tentokrát jsme měli ještě štěstí. Jak se dalo čekat, soupeř našeho polevení využil a ve druhé třetině dával první branku on. V čase 25:37 hráč s číslem 20 na zádech již překonává Matěje Bímu a časoměřič mění skóre na 1:6. V čase 26:43 Vojta Jiroušek střílí na bránu, puk se odráží k Ondrovi Dimitrovi, a ten si připisuje další bod, 1:7. To už se na střídačce rozcvičuje Matyáš Pitoňák, který v čase 30:07 nahrazuje - dnes dobře chytajícího - Matěje Bímu. V čase 33:23, však již vytahuje puk zpoza svých zad a soupeř si připisuje druhou branku utkání, 2:7. Avšak do konce druhé třetiny jsme již soupeře k ničemu nepustili, Matyáš si připsal pár povedených zákroků a naši útočníci ještě dvě branky. Autorem obou branek, které padly ve 40. minutě utkání byl kapitán našeho týmu Zdenda Troch. Ta v čase 39:04 padla po nahrávce Ondry Dimitrova, avšak hned napoprvé se Zdendovi nedaří, ale asi chtěl Zdenda víc a puk na druhou ránu za Nového záda dostal, 2:8. A v tomtéž střídání přidává ještě jednu branku do šatny, po asistenci Pavla Radaušera opět Zdenek neomylný a střelou po zemi ještě jednou překonává tachovského gólmana, 2:9. A za tohoto, pro nás příznivého stavu končí 2. třetina.

Třetí třetina byla na góly nejchudší, avšak i tak jsme ji vyhráli. Skóre se v této třetině měnilo již v čase 44:14, kdy Ondra Dimitrov tečoval střelu Vojty Jirouška, tato teč se ještě za brankářova záda nedostala, avšak Ondra se pohotově zorientoval a odražený puk dorazil do brány, 2:10. Poslední branku Baníku v dnešním utkání dává opět Dan Denk, dnes již svou čtvrtou, asistenci si připisuje Ondra Dimitrov, 2:11. Poslední slovo o změně skóre ale přeci jen mají domácí. Opět hráč s číslem 20 na zádech překonává našeho gólmana a upravuje skóre na 3:11. Posledních 10 minut utkání jsme již žádnou branku neviděli, i přesto že si náš kapitán Zdenek Troch vysloužil hned dva dvouminutové tresty a soupeř se také jednou provinil podražením, ani jeden z týmů nedokázal početní převahy využít a tak při závěrečné siréně svítí na světelné tabuli konečný stav 3:11.

Utkání bylo povedené, hlavně první třetina, díky které jsme toto utkání vyhráli takovýmto poměrem. Je to naše první vítězství v nadstavbě a doufejme, že k němu přibydou další. Hned příští utkání uděláme vše pro to, aby tomu tak bylo. Hrajeme doma v době pololetních prázdnin, tj. v pátek 30.01.2015 od 12:15 derby s naším rivalem z Karlových Varů. Přijďte kluky popohnat v cestě za vítězstvím.