Veselý, Fučík, Havlůj, Jirkovský, Bittner, Brettschnaieder, Polák

Procházka, Zika, Zdeněk, Salač, Přeučil, Kýhos, Štěpánek, Petráš, Sekerka, Kotov, Piewak, Vrba

Miroslav Kanis

Ve druhém čtvrtfinále Baník neuspěl

Druhé čtvrtfinalové utkání play-off 2. ligy se hokejistům Baníku příliš nevydařilo. Na ledě Draků v Bílině prohráli 5:3 po třetinách 1:1, 1:1 a 3:1 a umožnili svému soupeři srovnat stav série na 1:1.

Úvod utkání patřil hostům, kteří se za mohutné podpory svých příznivců, kteří za mužstvem přicestovali, pustili do Draků bez ostychu a zatlačili je do obranného pásma. To se jim vyplatilo a na konci 2. minuty se ujali vedení. Brankář domácích vyrobil při rozehrávce chybu, puk se odrazil od brusle Tvrdka před branku přímo na hokejku Tomáše Sýkory a ten bez problémů skóroval – 0:1. Baníkovci se i dále prosazovali proti srdnatě bojujícím domácím hráčům, své šance ale zbytečně překombinovávali, nebo byli v koncovce nepřesní. V čase 11:00 měli dokonce možnost trestného střílení po faulu na Škopa, ten však možná zbytečně lehkovážně ala Forsberg neproměnil. Ve druhé desetiminutovce domácí hru vyrovnali a Hruška musel vytáhnout několik těžkých zákroků. Na začátku 18. minuty měli domácí výhodu přesilové hry a poradili si s ní za necelých 10 vteřin. Po vyhrané buly se kotouč dostal k Artemu Kotovovi a ten z mezikruží přízemní střelou vyrovnal – 1:1. Po dvaceti minutách tak svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí, kteří bojovali o každý centimetr ledu, což na rozměry malém kluzišti dělalo sokolovským chvílemi velké problémy. V čase 21:45 se po závaru před sokolovskou brankou dostal k puku Tomáš Přeučil a dorazil ho po předchozí střele Kýhose za Hruškova záda – 2:1. Domácí dobře bránili a tak přechod Baníkovců do útoku nebyl tak přímočarý, jak se jim v poslední době dařil. Domácí využívali každou příležitost ke střelbě, a tak se Hruška v brance hostí vůbec nenudil. V čase 35:22 zaspolupracovala výborně hrající dvojice Venca Dobřemysl a Pavel Kuběna, který zblízka překonal domácího gólmana a vyrovnal – 2:2. I po druhé třetině se tak udržel vyrovnaný stav.

Ve třetí dvacetiminutovce začalo z obou stran více do obran, ani jedno mužstvo nechtělo inkasovat rozdílovou branku. Ve 45. minutě se zrodila opět skvělá spolupráce jako u druhého gólu a Pavel Kuběna po asistenci Václava Dobřemysla poslal hosty do vedení – 2:3. Čekalo by se, že už to favorizovaní hosté uhrají, ale opak byl pravdou. Na začátku 48. minuty ztratili hosté v útočném pásmu puk, ten získal Jakub Zdeněk, projel přes střední pásmo a bombou od modré skrze obránce vyrovnal – 3:3. A aby toho nebylo dost, o necelou minutu později procedil puk z levé strany mezi Hruškou a tyčkou Zdeněk Petráš a domácí rázem vedli – 4:3. Baník poté přidal na obrátkách a vytvořil si velkou územní převahu, ale v koncovce byli hosté nepřesní nebo puk končil v klíně domácího brankáře. Na konci 59. minuty byl vyloučen domácí hráč za hákování, což byl signál pro závěrečnou power-play šest na čtyři pro hosty. Ti však svou šanci promarnili špatnou kombinací po buly a Draci Tomášem Přeučilem zpečetili výsledek do prázdné branky – 5:3.

Na tuto prohru musí sokolovští rychle zapomenout a v neděli 15.3. od 17.30 předvést na svém ledě daleko soustředěnější a spolehlivější výkon, tak jak jsme měli možnost sledovat v předchozím průběhu soutěže. Hlavně mladí hráči si musí uvědomit, že play-off je úplně o něčem jiném, než základní část.