HC Klášterec nad Ohří
VPPPV
Rozhodčí: Sýkora - Rubáš, Tvrdík, tresty: 13:20
Vyloučení - 2 min.: 13:17, 10 min. (OT): 0:2, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Jáchym, Vlastník (oba KNO) - 10 min. OT za nesportovní chování, Vlastník (KNO) - OT trest do konce zápasu za nesportovní chování

Kaššák

Loučka "C", Kunrt, Strejček, Koblitz, Váňa, Žižka "A"

Hrdlička "A", Jáchym, Mála, Diviš, Toman, Nguyen, Vlastník

Radek Nerad

V prvním osmifinále Baník zvítězil 4:2

V osmifinále play-off nastoupil Baník na vlastním ledě proti tradičnímu rivalovi z Klášterce. Proti oslabenému soupeři slavili domácí výhru 4:2, ta se však nerodila vůbec lehce.

Baník nastoupil do prvního utkání bez Kamila Tvrdka, jehož starty v play-off musí ještě potvrdit výkonný výbor svazu. Klášterec pak měl k dispozici pouze jednoho gólmana a 13 hráčů do pole.

Již od začátku bylo zřejmé, že se soupeř nikam nepožene a bude čekat na svoji šanci. Baník si v úvodu vypracoval převahu a na gól solidně zaplněné ochozy nečekaly dlouho. Po chybě hostí se do brejku dostali Baníkovci, Flek ideálně předložil puk Tomášovi Rohanovi, jenž trefil odkrytou bránu – 1:0. Následně byli domácí dvakrát vyloučeni a při druhé přesilové hře hosté skórovali. Přihrávku před bránu obdržel Ladislav Nguyen a prostřelil Hrušku – 1:1. Po vstřeleném gólu Klášterec na chvíli ožil, ale následovala i vyloučení na hostující straně a převahu si tak brzo Baník získal zpět. V přesilové hře pak v 16. minutě vrátil vedení Sokolovu Dominik Vaněk, k němuž se odrazil puk po tvrdé střele Přindiše – 2:1. Stejným stavem skončila i první třetina.

Druhé dějství začal Baník přesilovou hrou, ale početní výhoda zůstala nevyužita. Klášterec se snažil hrát jednoduše a dlouho nepouštěl Baníkovce do větší šance. Až ve 27. minutě se ve slibné pozici ocitl Říha, ale trefil pouze tyč. Po polovině utkání tak Sokolov vedl i nadále nejtěsnějším rozdílem.

Druhá polovina zápasu pak byla často rozkouskována častými vyloučeními a v hlavní roli vystupoval nepřesně pískající sudí. Baník měl další šance, ale výborného Kaššáka nepřekonali Tomáš Rohan a v sólovém nájezdu ani Flek. Konec druhé třetiny byl opět ve znamení vyloučených a trestná lavice byla v pořádné permanenci. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky pak přidali domácí třetí gól. Vyhozený kotouč se odrazil od povalující se hokejky přímo do jízdy k Tomášovi Sýkorovi, jenž svůj únik zakončil bravurně a střelou o břevno nedal Kaššákovi šanci – 3:1.

I ve třetí třetině působil hlavní rozhodčí hodně rozpačitě a trestná lavice tak nevychladla. Ve 42. minutě mohl zvýšit Flek, jenž ujel v oslabení, ale Kaššáka nepřekonal. O něco později se pak krásnou akcí blýskl domácí obránce Šik, který nakonec naservíroval puk Vránovi, ten však v zakončení selhal. Domácímu mladému útočníkovi nebyl dnes gól přán, neboť v 50. minutě dvakrát po sobě Vrána netrefil odkrytou bránu Klášterce. Hlavní rozhodčí se nadále činil a Klášterec si zahrál i dvojnásobnou přesilovku. V momentě, kdy na led skákal čtvrtý hráč, se k puku dostal František Mála, jenž měl dostatek času na zakončení a překonal Hrušku – 3:2.

Hosté tak najednou byli na dostřel a cítili šanci na vyrovnání. Sokolov ale svého soupeře do další šance nepustil a to ani při power-play. Při hře bez brankáře se nakonec kotouče ujal Tomáš Rohan, bez větších problémů překonal dvojici bránících hráčů a trefil opuštěnou klec – 4:2. Baník tak uhájil pozici favorita a připsal si první vítězství v osmifinálové sérii.

Vítězství domácích se nerodilo lehce. Baník trochu přistoupil na hru oslabeného soupeře a kdo čekal brankové hody, musel být zklamán. Důležité však je, že se Sokolovu podařilo dovést zápas do vítězného konce. Západočeši se ujali vedení v sérii 1:0 a v pondělí 2.3. v Klášterci bude chtít Baník přidat druhou výhru.

Na severu Čech se dá počítat s velkou podporou Baníkovců, neboť fanclub již tradičně vypravuje autobus, rezervace míst na tel. 777 341 323. Autobus odjíždí od zimního stadionu v 16.30 a zápas se hraje od 18.00.