Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám

Šulc, Bříška, L. Tondr, Mulač, Brokeš, Pulec, Homolka, Peřina, Maďar, Žďárský, Šír, M. Tondr

Jiří Kubsch

Proti Baníku neuspěl ani Jablonec

Hokejisté Sokolova pokračují ve vítězném tažení. Tentokrát brali Baníkovci tři body v souboji s Jabloncem, když zvítězili 4:1 po třetinách 1:1, 2:0 a 1:0.

Ve 30.kole přivítali hokejisté Baníku Sokolov na svém ledě Jablonec. A svému soupeři měli co vracet, v prvním vzájemném utkání sezony totiž hornický celek prohrál na severu Čech 3:2.

Baník začal tradičně náporem, z toho sice nic nevytěžil, ale na začátku 7. minuty se přece jen prosadil po svém rychlém úprku po levém křídle a následné střele Kuběna 1:0. Hostům, kteří se snažili hrát agresivně a důsledně obsazovat jednotlivé hráče Sokolova, se podařilo ve 14. minutě v přesilovce vyrovnat. Závar Jablonce na brankovišti Baníku zužitkoval Bříška 1:1. Více ale domácí Severočechům v utkání již nedovolili.

Nerozhodný stav na začátku druhé třetiny sice musel podržet sokolovský gólman Hruška při úniku Tondra, ale poté již domácí gólově odskočili. Ve 25. minutě dopravil kotouč do klece Jablonce Kverka. Ve 29. minutě využil přesilovou hru svou druhou brankou v zápase Kuběna 3:1.

Mezitím ještě střílel Tomáš Rohan do tyče, v závěru třetiny neproměnil trestné střílení Kverka a tváří v tvář Stejskalovi neuspěl ani Sýkora.

Ve třetí třetině se pokračovalo ve svižném tempu, hosté se snažili hrát, útoky se přelévaly, ale prim hráli nadále přece jen domácí. Za zmínku stojí především příležitost Švece. O převaze hornického celku v utkání svědčí i celkový poměr střel 42:16.

Snahu Vlků o bodový zisk, nebo alespoň „zkoušku“ v podobě odvolání brankáře utnul v 57. minutě Tvrdek, po jehož zásahu puk propadl Stejskalovi až za brankovou čáru.

Do konce základní části zbývá Baníku odehrát čtyři zápasy. V tabulce zůstávají sokolovští hokejisté na druhém místě s jednobodovou ztrátou na Kobru Praha, která o víkendu potvrdila své kvality výhrou 5:2 v Kolíně. Ve středu čeká hráče Baníku dlouhá cesta k duelu v Trutnově, v domácím prostředí se „horníci“ představí opět v sobotu, kdy je čeká velmi zajímavý duel, přímý souboj o první místo skupiny Západ proti Kobře.