Filipovský, Málek, Kaltenböck, Hříbal, Zdvořáček, Klement, Kvaček

Hašek, Volráb, Kment, Faigl, Oliverius, Kuchynka, Drnec, Vacek, Vondráček, Bačák, Strnad, Fojt, Chovanec

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Baník v Děčíně nezaváhal

Ve středu 14.1. se hrálo 24. kolo 2. ligy ČR a hráči Baníku odcestovali na sever Čech, kde se v Děčíně utkali s místním celkem Medvědů. Baníkovci předvedli velmi solidní výkon a zaslouženě zvítězili 1:5 po třetinách 0:1, 1:3 a 0:1.

Hned od první vteřiny (podobně jako v domácím utkání s HC Řisuty) zatlačili sokolovští domácí mužstvo do obranného pásma a vytvořili si několik vyložených gólovek. Bohužel v koncovkách nebyli úspěšní a děčínský gólman svými zákroky v úvodu svůj tým podržel. První branka utkání padla v čase 8:08, kdy po přihrávce Kuběny vypálil z mezikruží Jakub Flek a hosté se za svoji aktivitu dostali zaslouženě do vedení – 0:1. Baník poté hrál dvě přesilovky po sobě a ač byli sokolovští hráči téměř po celou dobu v obranné třetině domácích, na stavu skóre se nic nezměnilo. Domácí si své příležitosti připravili až v závěru. I oni v polovině 18. minuty měli možnost početní výhody a zle zatápěli před Hruškou, ale i Baník oslabení ustál. Těsně před koncem třetiny zůstal u mantinelu ležet jeden z domácích hráčů, nejprve nebyl signalizovaný žádný faul, ale po dlouhé poradě hlavního sudího s čárovými byl vyloučen sokolovský obránce Troška na pět minut plus do konce utkání (pravděpodobně za některého ze svých spoluhráčů, protože nebyl v inkriminované době na ledě).

Medvědi tak druhou periodu začínali s téměř pěti minutami v přesilové hře, která se po dvou Baníkem dobře odbráněných minutách přetavila na přesilovku pět na tři, když byl poněkud velmi přísně vyloučen Jeník za podražení. Jenomže v oslabení ve třech vybojoval puk Jakub Flek, přehnal se kolem protihráčů jako rychlík a ujížděl v nájezdu na Lavingera. Po cestě byl ale faulován a bylo nařízeno trestné střílení. V něm se sokolovský štírek nemýlil a poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2. Domácí ale zůstali ve hře, neboť po deseti vteřinách využili dvojnásobnou početní výhodu. Bombou od modré vstřelil první gól Děčína obránce Kaltenböck - 1:2. Baníkovce to ovšem nijak nedeprimovalo, ve 29. minutě během 28 vteřin vstřelili dvě branky. Nejprve využili přesilovou hru, když se po střele Gombára před Lavingerovou brankou šikovně zorientoval Aleš Půlpán a prakticky hned po buly vystřelil na branku domácích švihou Švec a po dorážce trefil poodkrytou klec Pavel Kuběna – 1:4. Poté se dostal opět do sólového úniku Flek, ale na domácího brankáře nevyzrál. Do konce 2. třetiny se pak již nic podstatného neudálo a tak hosté odcházeli do šaten spokojení s tříbrankovým náskokem.

Ve třetí dvacetiminutovce hosté již hosté domácí celkem moc k ničemu nepustili a zkušeně kontrolovali hru. Domácí se sice snažili o úpravu výsledku, ale Hruška byl vždy na místě a více práce měl Lavinger. Sokolovu se podařilo nakonec domácího gólmana překonat popáté, když po skvělé kombinaci Sýkory s Račanským a hlavně jeho následné milimetrové přihrávky, vstřelil svou druhou branku Aleš Půlpán – 1:5. V závěru utkání se ještě dostal do sólového nájezdu Švec, bohužel ale trefil pouze tyč.

Baník vyhrál zcela po zásluze a za svůj výkon si hráči vítězství určitě zasloužili.

Další utkání hrají sokolovští na svém ledě, když v sobotu 17.1. od 17.30 přivítají tradičního soupeře, mužstvo HC Klatovy.