Kašák "A", Dostál, Sedláček, Bílek, Babický, Tomáš, Raclavský

Landa, Kos "A", Vyšín, Záleský, Kraus "C", Krpata, Vlček, Šubrt, Náprstek, Brém, Vodička

Neliba

Baník bere tři body za vítězství nad Řisuty

V prvním domácím utkání v roce 2015 zvítězil Baník nad celkem Řisut 3:2. Góly Baníku zaznamenali Jakub Flek (2x) a Lukáš Vrána.

Předvánoční zaváhání s Bílinou zapomenuto. Hokejisté Baníku Sokolov hráli po více než třech týdnech doma, v utkání s Řisuty navázali na výhry ze Žďáru a Tábora, středočeský celek v kvalitním duelu porazili 3:2.

Domácí začali odhodlaně. Již na začátku druhé minuty zazvonila za hostujícím gólmanem Schwambergerem tyčka. O chvíli později se přece jen puk ocitl v kleci Řisut po střele Vrány 1:0. To však bylo, co se gólů týče, v první třetině vše. Další kotouč za svá záda strážce řisutské branky nepustil.

Emoce tak vzbudil v první dvacetiminutovce hlavně nevybíravý zákrok hostujícího Sedláčka na sokolovského kapitána Dobřemysla, po němž hráč Řisut zamířil s trestem do konce utkání předčasně z ledu. Na cestu do kabin řisutskému obránci ještě přibalil domácí Švec odvetný výprask.

Ve druhé třetině se hosté dočkali vyrovnání. Ve 25. minutě se prosadil se svou střelou od modré čáry Bílek.

Stav 1:1 však vydržel pouze 69 vteřin. Poté si počíhal na odražený kotouč po střele Šika Flek a vrátil Baníku vedení.

Navíc ve 30. minutě stejný hráč zvýšil na 3:1, tentokrát se v přesilové hře nejlépe zorientoval po pokusu obránce Schussera.

Ve třetí části utkání vygradovalo. Nejprve proti Schwambergerovi neuspěl domácí Tomáš Rohan. V polovině závěrečné třetiny potom hostující Vodička zahodil svou první šanci, vzápětí ale útočník Řisut mířil přesněji a snížil tak na rozdíl jediné branky.

K závěrečné hře bez brankáře se hosté dostali až 35 vteřin před třetí sirénou, vyrovnat se jim však nepodařilo.

Další utkání sehrají hokejisté Baníku ve středu v Děčíně, před domácími fanoušky se představí znovu v sobotu, kdy hostí v derby Klatovy