Jirkovský, Brettschneider, Veselý, Polák

Salač, Böhm, Procházka, Zdeněk, Kýhos "C", Přeučil, Sekerka, Petráš, Vrba, Trübenekr, Čmolík, Zika "A"

Miroslav Kanis

Baníku se zápas proti Bílině nevydařil

Čtrnáct gólů viděli diváci v 19. kole druhé hokejové ligy na sokolovském zimním stadionu. Radost z toho však přítomní příliš neměli, Baník podlehl severočeské Bílině 6:8 po třetinách 2:2, 3:2 a 1:4.

Baník proti patnáctému týmu tabulky nastoupil i s novou akvizicí, útočníkem Alešem Půlpánem. Místo v bráně zaujal David Honzík. Hosté pak přijeli v oslabené sestavě a bez náhradního gólmana.

Před utkáním se všichni přítomní minutou ticha rozloučili s bývalým výborným hráčem a trenérem Baníku, ale také jedním z partnerů klubu a především pak skvělým člověkem - panem Václavem Vyskočilem, jenž zemřel po krátké těžké nemoci v pátek 12.12.2014.

Do zápasu vstoupil Sokolov velmi dobře. Hned v druhé minutě si domácí vynutili faul a přesilovou hru využili. Dobřemysl našel přesnou přihrávkou Pavla Kuběnu, jenž uklidil puk do odkryté brány – 1:0. Zanedlouho si oba hráči roli vyměnili a bylo to 2:0. Kuběna vybídl ke skórování Václava Dobřemysla a ten nezaváhal. S Baníkem to vypadalo dobře, hráči dohrávali soupeře a Bílina měla velké problémy v obranné třetině. Jenže v 10. minutě domácí zaváhali při rozehrávce, puku se chopil Tomáš Přeučil a prostřelil Honzíka – 2:1. Vrátit dvougólové vedení Baníku mohl zanedlouho Půlpán, ale svůj nájezd nevyužil. Vzápětí pak přišla další chyba v obranném pásmu domácích a při signalizované výhodě se prosadil Jakub Procházka – 2:2. Stejným stavem pak skončila i první třetina.

Do druhého dějství domácí vstoupili opět výborně. Hlavní rozhodčí signalizoval vyloučení, když Kuběna našel najetého Tomáše Rohana a Baník znovu vedl – 3:2. O čtyřicet vteřin později navíc Petr Račanský získal puk, využil špatného pohybu hostujícího gólmana a poslal puk do sítě – 4:2. Jenže pak domácí tým znovu polevil a Bílina trestala. Ve 26. minutě totiž v končící přesilovce byl na konci pěkné kombinace Martin Sekerka a bylo to znovu o gól – 4:3.

Přestřelka pokračovala i nadále a přesilovou hru využil i Baník. Tomáš Rohan dostal v kruhu dostatek prostoru i času a prostřelil Škubala – 5:3. Domácí mohli skóre i navýšit, v šancích se ocitl Vrána, Vaněk a po něm dvakrát i Říha, Škubal ale tentokrát svůj tým podržel. Na druhé straně zachránila domácí tyč. Do šaten však Sokolov odcházel pouze s náskokem jednoho gólu. Po přihrávce od střídaček se do sóla dostal Jakub Zdeněk a v nájezdu Honzíka překonal – 5:4.

Třetí dějství začalo závarem před Škubalem, ale skóre se měnilo ve 44. minutě na druhé straně. Po další hrubce v rozehrávce Baníku byl úspěšným střelcem Lukáš Zika - 5:5. O chvíli později se skóre měnilo znovu. Petr Přindiš od modré čáry vystřelil a puk se zastavil až v síti – 6:5. Jenže radost Baníkovců netrvala dlouho. Martin Sekerka se dostal ke střele bekhendem a překvapil Honzíka – 6:6. Ve 49. minutě bylo ještě hůře. Po zbytečném vyloučení hrál Sokolov oslabení, následovala střela od modré a Vlastimil Salač šikovně puk tečoval za záda Honzíka – 6:7.

Baník tak v zápase poprvé prohrával a to ho donutilo zvýšit obrátky. Dvakrát se domácí ještě dostali do početní výhody, měli několik nebezpečných střel, ale Škubal tentokrát odolával. Minutu a půl před koncem se domácí odhodlali k power-play. Jenže při nepovedené střele se puk odrazil přímo k Jakubovi Procházkovi, který z vlastního obranného pásma trefil opuštěnou klec – 6:8. V závěrečných vteřinách se skóre již neměnilo a domácí tak odešli z utkání s prázdnou.

Diváci tentokrát ze zápasu odcházeli velmi zklamaní, ale našlo se pár desítek věrných, kteří i po nevydařeném zápase zůstali na svých místech a vyprovodili sokolovské hokejisty do kabin potleskem a skandováním.
Baníku se utkání vůbec nepovedlo. Hráči vyrobili mnoho chyb, a ačkoliv svého soupeře přestříleli v poměru 56:26, na body tentokrát takový výkon stačit nemohl. Za vše pak hovoří hodnocení zápasu trenéra Mikuláše Antonika: „Chtěl bych se všem lidem, kteří se na hokej dívali, omluvit. Protože to co jsme dnes předvedli, bylo nehorázné. Byla to ostuda! Prostě mančaft, který se drží na špičce, nemůže takový výkon nikdy předvést. Znovu tedy opakuji, chtěl bych se všem lidem omluvit!“

Napravit si reputaci může Baník v sobotu, kdy zajíždí na led silného Žďáru nad Sázavou.