Evan, Růžička, Ton "A", Verbík R., Cafourek, Verbík J., Švaříček

Čurda, Pohl, Kučera, Borovanský, Novák D., Slanina, Paris, Strnad, Kocman "C", Kalla, Půlpán, Malý

Miloslav Šeba

Šlágr kola pro Kobru

15. kolo druhé hokejové ligy proti sobě postavilo první tým s druhým. Úspěšnější nakonec byla pražská Kobra, která porazil Baník 5:1 po třetinách 1:1, 0:0 a 4:0.

Souboj o první místo v tabulce 2. ligy ČR skupiny západ byl k vidění na stadionu v pražském Braníku mezi HC Kobrou Praha a HC Baníkem Sokolov. Po prvních dvou zcela vyrovnaných třetinách sokolovští pokazili poslední dvacetiminutovku a přivezli si prohru 5:1 po třetinách 1:1, 0:0 a 4:0.

Od samého úvodu bylo znát, že se jedná o utkání mužstev ze samého vrcholu 2. ligy. Oba týmy se výborně pohybovaly a na rozměry malém kluzišti nebylo moc prostoru pro nějakou významnou kombinaci. Domácí byli častěji střílejícím mužstvem, byli to ale Baníkovci kdo se ujal vedení. V čase 07:20 našel Přindiš dlouhou přihrávkou přes celé hřiště Vránu, ten ji skvěle zpracoval a přenechal puk Jakubovi Flekovi, který střelou z mezikruží nedal Bílkovi v bráně domácích žádnou šanci – 0:1. Domácí celek se nenechal vyvést z míry a využíval každou možnost ke střelbě na Honzíkovu svatyni. To se mu vyplatilo na začátku 16. minuty, kdy nejprve Verbíkovu střelu hostující brankář zlikvidoval, ale na dorážku Borovanského byli gólman i obrana už krátcí – 1:1. Do konce první třetiny obě mužstva ještě několikrát zkoušela proniknout až do koncovky, vyrovnaný stav však zůstal zachován.

Druhá třetina byla, co se týká obrazu hry, kopií té první. Domácí byli velmi nebezpeční hlavně v průběhu 27. a 28. minuty, kdy hráli svou první přesilovku a před Honzíkovou brankou bylo „veselo“. Hosté se ale ubránili a po přelomu poloviny utkání přebrali iniciativu. Více práce měl domácí brankář Bílek, byl ale oporou pražského celku. Jak se později ukázalo, chleba se lámal v samé koncovce druhého dějství. Na konci 38. minuty byli současně vyloučeni domácí hráči Pohl a Kalla a sokolovským se naskytla příležitost hrát celé dvě minuty 5 na 3. Jenomže i když byli prakticky po celou dobu usazeni v obranném pásmu soupeře a stříleli jak to šlo, nebylo jim dáno. Bílek likvidoval střelu za střelou a tak přesilovka zůstala nevyužita. Po druhé třetině byl tedy stejný stav jako na konci té úvodní.

Třetí periodu začali domácí přesilovkou. Sokolovští se ale ubránili, nicméně hokejistům Kobry zůstala iniciativa na hokejkách a stále více dotírali na branku Sokolova. Na konci 45. minuty se už dočkali gólu, když po pěkné kombinaci zakončoval zblízka Čurda – 2:1. O pět minut později si to tento útočník pražského celku téměř identicky zopakoval – 3:1. Sokolovští byli jako opaření, zbytečně faulovali a domácí početních výhod dokázali dokonale využít. V 52. minutě zvýšil na 4:1 obránce Ton a o minutu později z další přesilovky skóroval Slanina – 5:1. Utkání se pak již jen dohrálo, za zmínku snad stojí jen udělení desetiminutového osobního trestu domácímu Parisovi za slaboduché výkřiky směrem k hostujícím hráčům a rozhodčímu.

Škoda, sokolovský tým je poměrně mladý celek a hráči musí být v koncovkách těchto těžkých utkání více trpěliví a zbytečně nespěchat.

Napravit si dojem mohou již tuto sobotu (29.11.), kdy hostí na svém ledě od 17.30 mužstvo NED Hockey Nymburk.

Závěrem bychom chtěli poděkovat zhruba padesátce sokolovských příznivců, kteří za mužstvem na utkání přicestovali a po celou dobu svůj tým hlasitě podporovali.