Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Vlašín, Latner

Přidal, Kadela, Trojan "C", Dostál, Matějka "A", Barták, Paták, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kelner, Forman

Rudolf Cakl

4 góly Fleka rozhodly o výhře v Moravských Budějovicích

Nejdelší trasu za svým soupeřem absolvovali sokolovští hokejisté v rámci 10. kola 2. ligy ČR. V Moravských Budějovicích se utkali s místními Žihadly. Po dobrém výkonu obou mužstev a pro diváky pěkném hokeji měli nakonec více štěstí hosté a tak si Baníkovci přivezli tři body za vítězství 3:4 po třetinách 1:1, 2:2 a 0:1.

Baník začal stejně jako před týdnem v Klatovech skvělým nástupem. V čase 00:43 zakončil po přihrávce Nováka střelou zpoza obránce Jakub Flek a poslal hosty do vedení – 0:1. Ten měl o pár minut později další „loženku“, ale domácí brankář skvěle zasáhl. Domácí mužstvo se ale rychle probralo a srovnalo krok s výborně bruslícími hosty. To se rozhodně vyplatilo a v čase 06:23 bylo vyrovnáno. Kadela se přesně trefil z pravé strany nad rameno Hrušky – 1:1. Až do konce 1. třetiny to nebyl žádný střelecký festival, obě mužstva výborně bránila a tak stav po první dvacetiminutovce zůstal 1:1.

Začátek druhého dějství opět vyšel sokolovským. Tentokráte i se štěstím skóroval opět agilní Jakub Flek, jehož tečovaná střela alias „padající listí“ se snesla za záda domácího gólmana – 1:2. Domácí ale rychle kontrovali. V přesilové hře vyrovnal v čase 22:36 Gotlieb – 2:2. Poté se k dobrému tempu utkání i malinko přitvrdilo a bylo k vidění více osobních soubojů. Při jednom z nich si vykloubil rameno sokolovský obránce Kvapil, který musel odjet do nemocnice na rentgen. Ve 25. minutě se prosadili domácí hráči při hře 4 na 4. Po závaru před Hruškovou brankou puk zůstal nepokryt a Trojan ho se štěstím dopravil do branky – 3:2. Baník se hnal za vyrovnáním a ve druhé polovině třetiny hostující hráči zasypali domácího brankáře spoustou střel. Největší šance měli Račanský a Flek, brankář Dusík ale své mužstvo podržel. Nakonec se ale Baníku vyrovnat podařilo. V poslední minutě třetiny branku vstřelil – kdo jiný – Jakub Flek po asistenci Vaňka – 3:3. Takovým brankovým poměrem skončila i druhá třetina.

Domácí se v úvodu 3. dějství snažili strhnout vedení opět na svoji stranu, dokonce puk skončil za zády Honzíka (ten vystřídal Hrušku ve 25. minutě), ale branka nebyla uznána pro hru vysokou holí. Na druhé straně měl velkou příležitost Říha, ale jeho střela skončila na tyči. Rozhodnutí přišlo v 50. minutě. Na útočné modré domácí ztratili kotouč, toho se zmocnil Jakub Flek a po samostatném úniku zakončil krásným blafákem – 3:4. Hosté poté výsledek zkušeně odbránili, v závěru dokonce při power-play mohl zvýšit Tomáš Rohan, ale trefil pouze tyč. V pěkném utkání se tedy nakonec radovali hosté a odvážejí si domů tři body.

Baník své další utkání hraje na domácím ledě, a to v sobotu 8.11. od 17.30. Soupeřem jim bude tým Spartaku Pelhřimov.