Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Bílek, Dostál, Tomáš, Raclavský

Landa, Kos, Náprstek, Vlček, Kraus, Brém, Záleský, Šubrt, Krpata, Vyšín, Vodička, Wszolek

Jan Neliba

Po 28 zápasech Baník ve druhé lize prohrál

Po téměř jednom roce sokolovští hokejisté v rámci druholigových utkání poprvé prohráli. Stalo se tak ve Slaném, kde se v šestém kole 2. ligy ČR střetli s mužstvem HC Řisuty. Po utkání dvou rozdílných polovin si odvezli nakonec prohru 4:2 po třetinách 2:0, 1:1 a 1:1.

Domácí „Buldoci“ se do zápasu vrhli s naprostou soustředěností a elánem, naopak hosté začali poměrně vlažně a s mnohými nepřesnostmi na svých hokejkách. A tak hned v úvodu 2. minuty uhodilo, když Krpata dorazil Tomášovu celkem lehkou střelu a poslal domácí do vedení – 1:0. Baník byl trochu zaskočen tímto vývojem, ale špatné začátky utkání sokolovského celku jsou tak trochu folklórem úvodních kol letošního ročníku soutěže. V polovině 5. minuty měl Baník šanci na vyrovnání, když měl možnost první přesilové hry. Hned v jejím úvodu ale nevyhráli hosté buly, puk se dostal k domácímu útočníkovi Vlčkovi, ten nejprve vystřelil přes obránce a poté vyražený kotouč kličkou zasunul do brány – 2:0. Sokolovští se otřepávali hodně pomalu, přechod do útoku byl pomalý, což vyhovovalo domácím, kteří se vždy stačili zformovat do obranné linie. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila dvoubrankovým vedením Buldoků.

Trenéři hostů svým svěřencům o přestávce důrazně vyčinili a na hráčích to začínalo v úvodu 2. dějství být znát. Brankář domácích byl dost vytěžovaný a tak se očekávalo, že Baník sníží a třeba i otočí výsledek. Jenomže v úvodu 29. minuty se po šlamastice v obranném pásmu hostů dostal ke kotouči domácí obránce Sedláček a tečovanou střelou poslal domácí do tříbrankového vedení – 3:0. Hosty to ale tentokrát nějak zvláště nedeprimovalo a nadále dobývali Schwambergerovu svatyni. Ve 34. minutě našel Vaněk před domácí brankou dobře postaveného Jakuba Fleka a ten nezaváhal a vymetl šibenici domácí branky – 3:1. Baníkovci definitivně přebrali iniciativu, bylo jich plné hřiště, bohužel ale v koncovce byli nepřesní nebo je vychytal domácí gólman. Stav 3:1 se tedy přenášel do třetí třetiny.

V té Baník pokračoval ve svém náporu, ale bohužel i ve špatné koncovce. Až v čase 43:29 se hostům podařilo snížit. V závěru pěkné kombinace Vaňka a Vrány byl opět agilní Jakub Flek a pěkně umístněnou tečí snížil na 3:2. Domácí poté byli pod ohromným tlakem, ale co se skóre týká, odolávali statečně. A jak už to bývá, když bylo vyrovnání na spadnutí, udeřilo na druhé straně. Po ojedinělé akci Buldoků vystřelil domácí obránce Sedláček a jeho střelu dorazil Landa – 4:2. Baník měl poté ještě několik příležitostí, ale v koncovce mu nebylo dáno a domácí tak uhájili svůj dvoubrankový náskok až do 60. minuty.

V sobotu 18.10. od 17.30 hostí sokolovští na domácím ledě mužstvo HC Děčín.