• 2:0, 0:0, 0:1
přípravné zápasy   5.9.2014 - 17.30
PVVPV
Rozhodčí: Sýkora - Tvrdík, Rubáš, tresty: 6:11
Vyloučení - 2 min.: 5:10, 5 min.: 1:0, 10 min. (OT): 0:1, do konce utkání (OK): 1:0

Martinec, Blumentrit, Pouska, Žáček, Mrázek, Černý, Zeman

Kubeš, Pacanda, Topinka, Vizinger, Topinka, Křesťan, Novotný, Samoylov, Noga, Pondělík, Pitel, Pech, Dunajev

Radek Mužík

Honzík (Francisko)

Přindiš, Novák, Schusser, Troška, Löbl, Binias, Gombár, Truhlář

Sýkora, Hudák, Švec, Flek, Csamango, Koblasa, Říha, Račanský, Kuběna, Pfister

V posledním přípravném zápase prohra

Mužstvo HC Klatovy bylo dalším soupeřem Baníku v přípravě před začátkem dalšího ročníku 2. ligy ČR. Před hrstkou domácích příznivců klatovského mužstva byli v první polovině utkání aktivnější domácí borci, ve druhé byli lepší hosté. Ti však selhali v koncovce a prohráli 2:1 po třetinách 2:0, 0:0 a 0:1.

Baníkovci odjeli do Klatov bez Dobřemysla, Proška a Kašpara, v mužstvu naopak letos poprvé nastoupili obránce Adam Schusser a útočníci Petr Koblasa a Jakub Flek. V mužstvu domácích překvapivě nastoupil někdejší odchovanec Baníku, později hráč Plzně a dlouholetý kapitán prvoligového Berouna, Jiří Novotný. Utkání samotné začalo opatrně, s viditelnými obrannými prvky, a tak první střelu na bránu zaznamenali diváci až na konci 6. minuty. Domácí se dostali do vedení v čase 7:53, když několikrát tečovaná střela pronikla za Honzíkova záda. Autorem branky byl Křesťan – 0:1. Jak už bylo zmíněno, domácí byli aktivnější, hosté působili trochu unaveným dojmem. Nicméně více práce ve svém brankovišti měl domácí Gulimov. Už se zdálo, že třetina skončí jednobrankovým vedením Klatovanů, když na konci 20. minuty při signalizovaném vyloučení sokolovského hráče domácí přečíslili obranu hostů a Topinka zvýšil vedení svého celku na 2:0.

V první polovině 2. dějství domácí zle zatápěli před Honzíkovou brankou, ale skóre se neměnilo. Ve druhé polovině pak již začínali přebírat iniciativu hosté, ale promarňovali své šance jednu za druhou. Největší měl Jakub Flek, který při svém samostatném nájezdu z bekhendu přestřelil branku. A tak stav 2:0 zůstal po 40ti minutách nezměněn.

Ve druhé třetině se také na obou stranách začalo dost vylučovat, ve stejném trendu pokračoval nejistý hlavní arbitr i v posledním dějství. Žádné mužstvo však své početní výhody nevyužilo. V čase 47:17 Baník snížil na 2:1, když skóroval po pěkné souhře Fleka s Csamangem Koblasa. Sokolovští měli v závěru utkání drtivý tlak, který ale bohužel vyšel gólově naprázdno a tak se na výsledku již nic nezměnilo.

Další utkání sokolovských bude již mistrovské, a to ve středu 17. 9. od 18.00, kdy se na domácím ledě střetne Baník s týmem HC Berounští Medvědi, který si jistě všichni pamatují z baráže o 1. ligu v závěru minulé sezóny. Doufejme, že nejistota, která v současné době kolem A mužstva v Berouně je, pomine a utkání se v daném termínu uskuteční.