Zeman, Nejdl, Černý, Dunajev

Kubeš, Pech, Pacanda, Vizinger, Pouska, Němec, Pondělík, Jakubec, Bastl

Mužík

Doma Baník porazil i Klatovy

V dalším přípravném zápase zvítězil Baník nad týmem Klatov jednoznačně 6:1 po třetinách 2:0, 1:0 a 3:1. O góly domácích se podělili Dobřemysl, Hudák, Kuběna, Švec, Račanský a Roman Prošek, obránce s více než 300 starty v extralize

Ke čtvrtému zápasu si Baník pozval na svůj led tým Klatov. Soupeř dorazil pouze se čtyřmi obránci a třemi útoky. Baník pak hrál tentokrát jen na tři kompletní pětky. Poprvé se v dresu Sokolova představil zkušený obránce Roman Prošek, odchovanec Karlových Varů, který na Baníku před 17 lety začínal s dospělým hokejem a poté odehrál více než 300 utkání v extralize.

Po úvodní aktivitě Klatov, které zahrozily několika pokusy, převzal iniciativu Baník a v dalším průběhu měl mnohem více ze hry. Prvního gólu se diváci dočkali na konci deváté minuty, když přesilovou hru po asistenci Přindiše využil Václav Dobřemysl – 1:0. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a za 36 sekund přidal druhý gól Miroslav Hudák po asistencích Tvrdka a Kuběny. Do konce první třetiny si Baník připravil několik dalších šancí, kdy například souhra Sýkory s Dobřemyslem volala po gólu a nebezpečné byly i závary před Galimovem. Na druhé straně musel řešit Hruška prakticky jen dvě nebezpečné situace, které zvládl a po první třetině tak byl stav 2:0.

Na začátku druhé třetiny si přesilovku zahráli poprvé i hosté a Hruška musel zasahovat. Poradil si však i s pokusy Dunajeva i Kubeše. V dalším průběhu měl mnohem více práce klatovský brankář Galimov, který kapituloval ale až ve 33. minutě. To po pěkné akci po ose Přindiš – Tvrdek – Kuběna zakončoval poslední jmenovaný do odkryté brány – 3:0. Ve zbytku druhé třetiny se Galimov rozhodně nenudil a musel zasahovat proti dalším střelám Baníku, skóre se však neměnilo.

Ve třetí třetině nejprve obě mužstva zkoušela pozornost soupeřova brankáře, ale na gól se čekalo až do 52. minuty. Poté se však s góly roztrhl pytel. Na 4:0 pro Baník zvyšoval Marek Švec, kterého přesně zpoza brány našel Dobřemysl a klatovský gólman byl bez šance. O minutu později se skóre měnilo znovu tentokrát po asistencích Říhy a Kašpara zakončoval Petr Račanský – 5:0. O malou chvíli později se dočkali hosté. Na konci 53. minuty překonal Hrušku Tomáš Pacanda – 5:1. Poslední slovo ale nakonec měl Baník, když se v přesilové hře trefil nováček v dresu Baníku Roman Prošek. Poté měl ještě velkou šanci hostující Pondělík, ale skóre se již neměnilo. Baník tak na domácím ledě znovu zvítězil, tentokrát v poměru 6:1.

Další přípravný zápas odehraje Baník v úterý 26.8.2014 v Klášterci. Naposled doma se v přípravném období představí Sokolov v pátek 29.08.2014, kdy od 18.00 hodin přivítáme juniorku karlovarské Energie, hrající kontinentální MHL.