Sýkora, Dobřemysl, Švec, Hudák, L. Vrána, Csamangó, Říha, Račanský, Pfister, Kašpar

Šafář, Šimek, Weinhold, Běhal, Rothlisberger, Michálek, Kečkeš

R. Vaněk, Harkabus, Zadražil "A", Beránek, Hroch, Táborský, Griger, J. Vrána, Rubeš, Orság, Molnár, Janata, Rulík

Tomáš Mariška

Baník s juniorkou Varů prohrál

V posledním domácím přípravném zápase nastoupil Baník proti juniorce Karlových Varů. V duelu se soupeřem hrající MHL byl úspěšnější hostující tým, který zvítězil po výsledku 3:4

Poslední domácí přípravný zápas sehráli v pátek hokejisté druholigového Baníku Sokolov. Ti změřili síly s juniorským týmem Energie Karlovy Vary, který nastupuje v ruské MHL. Janu Michnovi a Mikuláši Antonikovi tentokrát chyběla dvojice útočníků, se zraněním laborující Pavel Kuběna a také Kamil Tvrdek, kterého čeká operace.

Domácí se snažili hrát v první třetině aktivně, nicméně po první dvacetiminutovce prohrávali o dvě branky. V 9. minutě poslal hosty do vedení při přesilové hře Gríger, krátce po skončení druhé početní výhody Energie potom přidal druhý gólový zásah Orság.

Ve druhé části hry se Baníku podařilo srovnat stav. Na branku si však domácí příznivci museli počkat až do 36. minuty, kdy putoval na trestnou lavici již čtvrtý hráč Energie a končící přesilovou hru využil Švec. Za dalších 45 vteřin bylo srovnáno – gól obstaral Říha – 2:2.

V závěrečné třetině vrátil karlovarskému týmu vedení v 52. minutě Šimek. Na jeho gólovou trefu našli domácí rychlou odpověď, v 54. minutě prostřelil Frčka z pravé strany Csamangó, ale na čtvrtou branku Energie 66 vteřin před třetí sirénou při další početní výhodě již baníkovci nestačili zareagovat.

Ohlasy trenérů
Jan Michna (HC Baník Sokolov): Typické přípravné utkání, vyzkoušeli jsme další hráče. Tým juniorů Karlových Varů je velmi kvalitní, bruslivý, kombinačně vyspělý celek, dostatečně prověřili naše hráče. My jsme si vyzkoušeli varianty, které nacvičujeme v tréninku. V závěru byl soupeř šťastnější, měli jsme tam někdy zbytečná vyloučení, kdy jsme mohli mít chladnější hlavy, jsme přeci jen zkušenější mužstvo. Ale soupeř prokázal větší vůli po vítězství a myslím, že asi zaslouženě vyhrál. Pro nás to bylo velmi prospěšné utkání, jsme s ním spokojeni. Ve druhé lize se hraje jinak, celou sezonu teď budeme hrát proti jiným soupeřům, proti zkušeným, vyspělým hráčům. Tadyto byl zápas plný spíše osobních soubojů a rychlosti.
Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme hrozně moc rádi, že se nám podařilo prosadit proti takhle kvalitnímu seniorskému týmu, jakým je farma našeho A-mužstva. Hráči se konfrontovali s dospělým hokejem, viděli, že takový hokej má svá specifika a že to není vůbec jednoduché, ale o to cennější je vítězství, které jsme ubojovali. Vyzkoušeli jsme si hru v oslabení, v přesilových hrách, obě tyhle standardní situace – na které jsme se v poslední době zaměřili – se nám poměrně dařily. Ve středu nastupujeme do naší soutěže, bereme to jako velké povzbuzení. Domácí nastoupili v dobré sestavě, hráli silový hokej, na což jsme hráče připravovali, i když ti si to od začátku nechtěli úplně připustit. Je to velmi dobrá zkušenost, velmi poučný zápas.